» »

brezžični modem na prenosniku in podtema pregrevanje

brezžični modem na prenosniku in podtema pregrevanje

1309976 ::

Kaj naj iščem če želim ugotoviti ali ima moj prenosnik že grajeno brezžično povezavo, da mi torej poleg ruterja ne bo potrebno kupovati še dodatne kartice za brezžično povezavo. Sem gledal pa nisem našel nič takšnega kar bi se mi zdelo pravo (v system / manegerju) - našel sicer wlan lock ampak to verjetno ni to. Torej na kaj moram biti pozoren?
Lp

p.s.
gre za prenosnik Toshiba Satellite A100-153

p.p.s
Bo še kar tule zastavil naslednje vprašanje:
Prenosnik se mi pretirano greje ;( (pri normalnem delu tja do 60 C), kljub temu da ga imam podloženega in je nekako 4 cm od površine mize - ventilator je na max in CPU je na min-med (med 900-1200 Mhz na jedro...torej 1 do 3 - od možnih 5). Sem malo bral razne teste in nikjer ni pisalo, da bi bile tako visoke temperature. Celo pri max obremenitvah naj bi se gibale okrog 45 C, medtem ko se pri meni pri max obremenitvi tako zagreje da se ugasne, pri čemer imam avtomatski izklop nastavljen pri 75 C - zato bi verjetno tudi to temperaturo presegel in se zažgal če ne bi bilo tako nastavljeno.
Kako rešiti ta problem?
  • spremenilo: 1309976 ()

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

1309976 ::

Vse teste in reviewe sem pregledal preden sem pisal tule (ok tistega vieda res ne), pa nisem našel neke pametne rešitve za problem pregrevanja (v tistem testu - katerega si nalepil tudi ti - je npr. zapisano, kot sem omenil že zgoraj, da so bile izmerjene temperature max 43 C - pri meni so občutno višje!!!)

Torej ima kdo rešitev za pregrevanje prenosnikov, ker mi dvig prenosnika za par cm od mize ne pomaga pri večjih obremenitvah CPUja in predvsem grafične kartice, ker takoj doseže kritično temperaturo inse izklopi - drugače bi ga skuril.

LP

p.s
Prenosnik je še pod garancijo in resno razmišljam, da bi ga nesel na servis. Problem pa je da brez PCja ne morem ostati;( ..torej ima kdo kakšno rešitev za pregrevanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

1309976 ::

Za vse, ki imate probleme z pregrevanjem CPUja na prenosnikih: Trik z sesalcem (ga prisloniš na reže in ventilator in possesaš ven prah - ki je bil čeprav se ga ni dalo prej videti in sem pazil na to v kakšnih razmerah sem penosnik uporabljal) deluje!
Teperatura je padla za celih 30 st. C8-O !!!

Pozor: pri podobnem početju so možne poškodbe ventilatorja, zato po pameti!

LP

Dead_Eye ::

Sesalec je ok, kompresor pa še boljši za prah :)
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi prenosniki se pregrevajo, problem rešuje programski popravek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6713857 (10311) Invictus
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404687 (3456) solatko
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454788 (4056) solatko
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7020196 (19265) Havq
»

prenosnik HP 6735s se greje

Oddelek: Pomoč in nasveti
424111 (3711) jan01

Več podobnih tem