» »

XHTML v IE in v FF

XHTML v IE in v FF

gregy ::

Zdravo

Odločil sem se, da ene moje strani validiram na xhtml .. ker sem samouk in trgovec, ne računalničar :D sem zagrizel v dokaj trdo jabolko.

Že na samem začetku se mi poraja vprašanje zakaj mi stran v IE pokaze lepo, FF pa vse nekaj zamakne .. vsi background images imajo svoj height in width ..

najprej bi rad obdržal obliko, potem pa se bom zakadil v razne podrobnosti.

pa prosim lepo ne mi pisati, da bi moral začeti od začetka z div tagi in brez table in td stvari .. zadeva je takšna kot je .. meni všečna, le korak naprej v xhtml mi manjka ..

gracias 8-)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

arjan_t ::

to je odločno preveč dela da ti bo nekdo kr tak popravil. Predlagam da pri backgroun image uporabljaš background-repeat:no-repeat; in bo že malo boljše. Potem pa še popraviš razmike pa še druga pa bo kmalu 0:)

mte ::

XHTML tu nima kaj dosti veze - verjetno imaš probleme s CSS.
Poišči na netu razlago za box model - na kratko - nikoli ne uporabljaj hkrati width in margin oz. padding parametrov za isti blok, ker si IE to razlaga po svoje.
Pa če poglej si sintakso za background slike, še posebej tisto o no-repeat.
w3schools ti bo v pomoč pri vsem
lp

bluefish ::

če se že lotiš izdelave, potem stran naredi tako, da bo pravilno prikazana v FF, nato pa jo popravljaš za prikaz v IE.

gregy ::

hvala lepa za odgovore

Stran je sicer html 4.01 valid, sem rekel da bom probal na xhtml .. očitno ne bo tako lahko :)

grem brat o CSS-ju :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

crimson ::

Road Runner ::

mte: samo verzije ie5.5 in starejse ne poznajo box modela. ie6 in i7 ga, ce jima definiras doctype :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

ender ::

Namig: Nobena verzija Internet Explorerja ne podpira XHTMLja. (preveri, če ne verjameš; če XHTML pošiljaš kot text/html, potem ne uporabljaš XHTMLja, pač pa navaden HTML). Opera in Firefox prikazujeta XHTML drugače kot HTML, tudi če je izvorna koda strani ista.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Road Runner ::

XHTML Documents which follow the guidelines set forth in Appendix C, "HTML Compatibility Guidelines" may be labeled with the Internet Media Type "text/html" [RFC2854], as they are compatible with most HTML browsers.


XHTML 1.0: The Extensible HyperText Markup Language (Second Edition)


mi razlozis se kaksne razlike delata firefox in opera? sam namrec vedno vracam text/html zato nisem seznanjen s tem
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297328572 (52721) htmltroubles
»

CSS in začetniški problemi

Oddelek: Izdelava spletišč
71398 (1214) t3hn0
»

Doctype - kateri HTML doctype

Oddelek: Izdelava spletišč
172187 (1853) gregy
»

[Debata] W3C - HTML vs. XHTML

Oddelek: Izdelava spletišč
182133 (1886) sverde21
»

XHTML reference?

Oddelek: Izdelava spletišč
161552 (1373) darh

Več podobnih tem