» »

uporaba rama je prevelika

uporaba rama je prevelika

___ ::

problem je preprost.v uporabi imam 600 mb rama, pa nič ne počnem. pač komp je prižgan, msn laufa, wmp 11, ie 7....nič posebnega. pognal sem že antivirus, spyware, ad-aware, defragmentiral, pa ne pomaga nič.sj po eni strani mi je vseen, ker imamm 2 gb rama.ampak vseeno se na hitrosti računalnika kar malo pozna.ima kdo kakšen predlog?aja procesov imam pa 45 trenutno

xabre ::

poglej, kateri proces ti največ rama papa.

___ ::

ravno to mi gre najbolj na živce. trenutno skeniram komp za spywer in poraba tega programa je samo 38 mb. in vse skupaj mislm da tole nemore bit 700 mb.ker je le 11 procesov k majo porabo nad 10 mb.ostalih 35 procesov ma pa porabo pod 10 mb. če torej zračunam imam porabo največjo lohka nekaj pod 500 mb...ni mi jasno kam gre ostalih 100-200 mb?

c00L3r ::

Start -> zaženi (Run) -> potem pa vpiši "msconfig" brez narekovajev
Tam klikni zagon (Startup) in izklapjal stvari ki jih ne rabiš. Predvsem kaki Adobe, Nero, Quicktime in podobno sranje lahko zavzame kar nekaj RAM-a.

___ ::

ok evo nehal sem skenirat.prižgana imam le še msn in ie 7, pa imam v uproabi 577 mb rama??????

___ ::

to sem že naredil.imam program startup.tam pač izklopiš kar ne rabiš in resetiraš komp..pol se pa tist ne zažene.tnx vseen an:)

LuGi ::

Nič posebnega na visti če imaš pa winxp je pa problem >:D

___ ::

:) zapru par procesov k nj bi uprablal kao le 30 mb rama..uporaba je padla na 435 mb :) tko da to je pa že mal bol sprejemljivo.še kaj bom zapru pa bo vse kul. očitno eni procesi žrejo več rama kot tm piše.druge razlage za tole jst ne vidm. aja pa vista mene trenutno še ne zanima.ko pride vn kakšen sp1 pack al pa kj podobnega me bo pa zadeva zanimala.do takrat je pa vista stabilna tolk kot so bli xp predn so service packi vn pršli an:) sj je uporabna.sam se hitr kj zjebe.:) tako da ne mi viste omenjat. xp rulz:)

___ ::

ok zdj bom pa znoru.nč nisem delal.zdele sm pršu nazaj na komp.in v uporabi ja 525 mb rama????mislm ok sam jst en zastopm tega....?!?

Urc ::

Jah jst tud ne, zakaj pa imaš RAM ?

Da se uporabi ali samo za okras ?

AngelOfDeath ::

najbolše da vzameš ves ram ven in kupiš 128MB rama , takrat boš prepričan da bo samu 128MB rama v uporabi >:D

Pa s čem se vse ljudje ukvarjajo dandanes :\
edit: Slovnica

___ ::

sam sta pajaca:) če nimata pojma o pojmu bodta rajš tih.bo vrjetn bolš an?
neki mi za brezveze žre ram.in če ne znata razložit kaj to je...pol ne pišta bedarij.

za xp pa ne mislm met v uporabi 700 mb rama.na drugmu kompu pa z istm nastavitvam pa samo 360 mb

___ ::

tako da vprašanje za ostale.a se komu sanja kaj bi lahko žrlo ram? v upravitelju opravil ne najdem ničesar kar bi blo tko zahtevno da bi mu tako porabo.procesov mam pa tud sam še 39. iščem samo razlago, ker mi enostavno ni jasno kaj je narobe da piše da je v uporabi 700 mb rama, čeprav ga ni...vsaj če seštejem cifre iz seznama procesov...
hvala za vse UPORABNE odgovore

Icematxyz ::

Kakšni gonilniki znajo po namestitivi malo zbezljati.

Meni je HP-jev printer včasih imel neke hude potrebe po ramu dokler nisem malo ga omejil.

Skratka dlje ko maš XP-je nameščene in vač ko inštaliraš gor stvari več rama bo v osnovi se porabljalo.

Že samo dejstvo da po čisti inštalaciji win XP brez gonilnikov sistem uporablja le 70 mb rama pove vse.

overlord_tm ::

Free RAM is wasted RAM.


Men je bedno ko kurim samo 350MB od 2GB ...

Drugače pa znajo XPji ponucat rame za cache fajlov, da se potem hitrej odpirajo ...

xabre ::

meni isto kuri 350mb, pri normalni uporabi.

StratOS ::

kot je že overlord_tm rekel : Free RAM is wasted RAM.

RAM je le dinamičen predpolnilnik pri usklajevanju IN/OUT procesov in zahtev,zapisov,prebiranj ... hitrost rama in vseh ključnih delov računalnika naj bi bila tisto kar je potrebno uskladiti in povečati hitrosti ozkih grl.
Seveda je odvisno kaj z računalnikom delaš in kako ga imaš skonfiguriranega.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

PlayTheGame ::

Start--> Run... --> in vpiši ukaz services.msc
Tam poglej kateri procesi ti vse laufajo in potem izklapljaj. Svetujem da malo pogooglaš, obstaja namreč kar dosti strani, kjer lepo piše kateri servisi so odveč. Meni npr. lavfa vsega skupaj 24 procesov pa imam vse živo gor. V uporabi pa imam manj kot 300 mb rama, tako da je 535 mb absolutno preveč. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Mr.B ::

sysinternals, si dl-ji z Ms-ja, pa poglej, kateri proces ti žre.
Če ne znaš pa nesi na servis, da ugotovijo, kaj žre....

Drugače pa kakšno knjigo, pa boš počasi našel rešitev...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mte ::

Jap... RAM je namenjen temu, da se ga uporablja. XP ga ne zna uporabljati, zato pa disk stalno škrta, tudi če samo odpreš Start menu, zato je zadeva počasna (še posebej če računalnik nekaj časa pustiš samega).
Vista je baje malo boljša glede tega, zato ti kuri več fizičnega rama in manj virtualnega rama (ki se nahaja na disku in je počasen). Ne skrbi, če boš odprl kakšno večjo aplikacijo, se bo ta ram primerno sprostil za ta program. Skratka - cilj je porabiti čim več rama in čim manj virtualnega rama, zato ni nič narobe s tem.
lp

EDIT: ups, prej sem narobe prebral in zato sem mislil da imaš visto - kar pomeni da zate zgornje žal ni uporabno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

amigo_no1 ::

@Tech_man
Ctrl+alt+Del , zavitek Processes

naredi screenshot (stolpec "Mem usage" naj bo viden)


servisi:
http://www.blackviper.com/WinXP/service...

___ ::

sam je HP res požrešen. izklopil sem vse procese povezane s tiskalnikom in je v uporabi "le" še 500 mb rama in mi laufa 38 procesov.
hvala vsm za odgovore.sj ubistvu mi je vseen če mi laufa 500 al več mb rama.sam zanima me zakaj..kam gre ostali ram.ker sem seštel tiste cifre k pišejo mem usage in je prišlo nekaj čez 400 mb..pisalo pa je da je v uporabi nekaj čez 600 mb rama.pa mi enostavno ni bilo jasno zakaj... drgač dela dost hitr pač škrta če ga pustim stat, tako kot je rekel mte.sam to me ne moti.zanima me kam gre ram, za katerega ne piše da je v uporabi...

Icematxyz ::

kot je že overlord_tm rekel : Free RAM is wasted RAM.


Marsikdaj slišim ampak se ne strinjam. Raje kupim majn rama kot pa da imam ogromno rama zasičenega z neumnostmi.

Tako da:

A lot of Ram for usless things is wasted ram.

mte ::

Raje kupim majn rama kot pa da imam ogromno rama zasičenega z neumnostmi.

Če imaš malo rama, se pa zelo zelo rado zgodi, da se ta zasiči z neumnostmi, medtem ko grejo uporabne stvari na disk v pagefile. Sploh pri XP-jih. Ni mi jasno, kako bo računalnik sam ločil neumnosti od uporabih zadev, če ima tako neumen sistem upravljanja s pomnilnikom...
lp

___ ::

naložil sem system mechanic in notri našel eno opcijo...piše takole....windows nt/2000/xp pagefile use:

if this option is enabled, windows will keep core elements of the operating system in memory rather than storing these more often used items in the oprerating systems virtual memory page file.


to je mislm da to...bom vklopil pa sporočil če zadeva deluje kaj hitreje....in če je razlika v porabi rama..

___ ::

kaj pa tole

-force core windows system to be kept in memory:
on systems with large amount of ram this twak can be enabled to force the core windows system to be kept in memory and not paged to disk
?mislite da bi tole kaj pomagalo?

Icematxyz ::

To so neumnosti... Ne spreminjaj.

Ni mi jasno, kako bo računalnik sam ločil neumnosti od uporabih zadev


Tu pa pač jaz pomagam računalniku da se ne zasiti z neumnostmi in to je to.

___ ::

vklopljeno in bistvene razlike ni..le stvari k je prej mal trajal da je odpru zdj traja mal manj da jih odpre..bistvene razlike pa mislm da ni.največja je ta da veliko manj škrta ko kaj zaganjam..al pa kšno mapo odpiram al pa kej.čeprov nvem zakaj

PlayTheGame ::

SERVISI XP sp2

Super, da ta povezava spet dela, so dolgo časa prenavljali stran. :) Priporočam ogled in nastavitve servisov pod opcijo "SAFE". Na ta način se izklopi veliko 'nebodijihtreba' servisov, XP-ji pa niso zato nič manj funkcionalni!
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

overlord_tm ::

čeprov nvem zakaj


Zato ker ram pri branju ne škrta ;)

wooted ::

več rama ko daš, več požre... pr xp-jih to drži ampak ne tok kot pri visti :PP

Icematxyz ::

Visto tako samo v Microsoftu osebje uporablja da vidi KAJ SE NE SME POČETI!

Pa tudi merilnik je pomoje za to koliko "crapa" prenesejo beta testerji. Ker vrjetno rabijo podatke za statistiko.

AndrejS ::

Joj kako eni jočete za RAM... le zakaj ga imaš... da se lahko hvališ kolko ga maš prostega ali kaj ?
Meni ga papa trenutno 1.06 gb pa še ne jočem... ker še ga je vedno dovolj prostega.
Ponavadi lahko kakšen antivirus vzame ogromno rama zase... primer je kakšna Panda ali Symantec.
Če maš HPja maš ziher symantecov antivirus ki žre dosti rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvom - posodobitev OS Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
121425 (1204) galu
»

Prevelika poraba rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162846 (2367) Goran's Blog
»

Vista in nenadno žretje RAMa

Oddelek: Operacijski sistemi
412472 (1417) napsy
»

Prenosnik, winxp in prevelika poraba rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
71274 (1173) V-i-p
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294430 (4430) zile

Več podobnih tem