» »

Dvom - posodobitev OS Android

Dvom - posodobitev OS Android

RatedR ::

Pozdrav, že kakšne 2 leti sem lastnik telefona Samsung Galaxy S2, deluje vse lepo in prav.

Sem se pa naveličal uporabniškega vmesnika, ker nisem nikoli updatal OS-a (trenutno imam 2.2.3)
Glavni razlog je bil to da v nekaterih novejših verzijah ni opcije da počistiš RAM (osvežiš/končaš nepotrebne procese) kar prihrani baterijo.

Se torej splača update-at verzijo & če lahko izbiraš GUI?

hojnikb ::

>Glavni razlog je bil to da v nekaterih novejših verzijah ni opcije da počistiš RAM (osvežiš/končaš nepotrebne procese) kar prihrani baterijo.

Še en mit, ki nima nobene teže v real life...


Jst mam na S2 (backup telefon) trenutno 5.1.1 cyanogenmod in deluje solidno...
#brezpodpisa

AC_DC ::

Nightta
don't fix it if it ain't broken.

Android sam konča procese, ki so v ozadju, tako da je uporaba raznih task killerjev popolna bedarija.
http://www.howtogeek.com/127388/htg-exp...
http://www.makeuseof.com/tag/ram-booste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Er333 ::

RatedR je izjavil:

Pozdrav, že kakšne 2 leti sem lastnik telefona Samsung Galaxy S2, deluje vse lepo in prav.

Sem se pa naveličal uporabniškega vmesnika, ker nisem nikoli updatal OS-a (trenutno imam 2.2.3)
Glavni razlog je bil to da v nekaterih novejših verzijah ni opcije da počistiš RAM (osvežiš/končaš nepotrebne procese) kar prihrani baterijo.

Se torej splača update-at verzijo & če lahko izbiraš GUI?

S tem, ko ti ročno čistiš RAM, si delaš več škode kot dobrega. Če aplikacija ostane v ramu, se ti bo naslednjič, ko jo boš rabil odprla hitreje. Z brisanjem rama se pa pri vsakem odpiranju aplikacije sistem maksimalno obremeni, da jo odpre čim prej in tako pokuri več baterije.
Tako, po kmečko razloženo.
Ti kar posodobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

RatedR ::

Dobro nisem vedel, vedno se mi je zdelo da je met bolš manj zasedenega RAM-a kot več.

Še eno vprašanje, a lahko posodobiš telefon na tak način da si izbereš neko verzijo a je edina opcija da ti telefon sam poišče?

šernk ::

Android sam konča procese, ki so v ozadju, tako da je uporaba raznih task killerjev popolna bedarija.


da in ne. ne vem pa ali to počne od androida 2.2. naprej ali 2.3.

v 2.1 tega zagotovo še ni počel.

še vedno pa velja: don't fix it if it ain't broken.

oz. posodobi samo če znaš potem sam vrniti nazaj na sedanje stanje zadevo.

edit:

Še eno vprašanje, a lahko posodobiš telefon na tak način da si izbereš neko verzijo a je edina opcija da ti telefon sam poišče?

če to sprašuješ ne posodabljaj :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

hojnikb ::

Dobro nisem vedel, vedno se mi je zdelo da je met bolš manj zasedenega RAM-a kot več.


Free ram is wasted ram
#brezpodpisa

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

Dobro nisem vedel, vedno se mi je zdelo da je met bolš manj zasedenega RAM-a kot več.


Free ram is wasted ram


+1

Ram je točno zato, da se ga porabi. Pri računalniku pravtako poveš kaj boš počel in se glede na to "dimenzionira" ram. Če rišeš v raznih CAD programih, ga seveda 32 GB ne škodi. Če pa brskaš po internetu, ga je pa 4GB preveč.

Posodobi, če le lahko. Še vedno boš na zastareli verziji (če boš šel po uradni poti), boš pa imel vizualno lepši vmesnik in kako funkcijo več.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Sami ::

če to sprašuješ ne posodabljaj :)


Sistemska posodobitev je seveda dobra stvar, drugače je nebi proizvajalec vsiljeval.

Posodobi na zadnjo verzijo, ki ti jo najde...podatki se bodo ohranili, ne vem pa zakaj bi želel iti na starejšo verzijo 2.2 Froyo???

Kolikor vem so S2 že po defaultu prišli z 2.3 gingerbread-om.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

btw, s2 je pršu z 2.3.4, tko da 2.2 sploh nemore met
#brezpodpisa

galu ::

Free RAM ni wasted RAM, dokler se ne vmešuje (ga sprošča) uporabnik.

Bottom line: ne vmešuj se v memory management, ker je to ena izmed fundamentalnih nalog OS, ki jo novejše verzije načeloma tudi zelo dobro opravljajo.
Tako to gre.

hojnikb ::

free ram je vedno wasted ram (kak profit je če so neki page-i prazni ?)
Če je spodobno narejen memory managment, bo sistem vse keširal in sproščal _takoj_ ko bo potreben ram za non cache potrebe...
#brezpodpisa

galu ::

Ta _takoj_ ni vedno takoj, ker (varno) spročanje ni vedno simpl (kar se tiče časovne zahtevnosti) simpl opravilo.

Ampak očitno nima noben izmed bolj popularnih OS-ov spodobnega memory managementa, glede na to, da vsi javljajo ne ravno majhne količine prostega RAM-a. ;)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

64 ali 32 bitni Windowsi na 4GB RAMa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81297 (1077) d4vid
»

Prevelika poraba rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162856 (2377) Goran's Blog
»

Android 4.0.3 na Nexus S

Oddelek: Mobilne tehnologije
385206 (3602) arjan_t
»

uporaba rama je prevelika

Oddelek: Pomoč in nasveti
321731 (1174) AndrejS
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294441 (4441) zile

Več podobnih tem