» »

Mobitel vs. Simobil

Mobitel vs. Simobil

1
2
3

madmitch ::

Na koncu itak vidiš, da so oboji cigani, enkrat te en nategne malo bolj kot drugi, drugič spet obratno, oba pa te prepričujeta, da nategujeta bolje in da naj bi ti to še pasalo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

zee ::

Tako je. Zato s toliko vecjim veseljem cakam, da pride Google Voice, ker potem jih/ju ne bom vec potreboval tako nujno kot zdaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

madmitch ::

Tako je. Zato s toliko vecjim veseljem cakam, da pride Google Voice, ker potem jih/ju ne bom vec potreboval tako nujno kot zdaj.

Saj res, se že kaj ve, kdaj naj bi bil pri nas na voljo?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Poldi112 ::

Jaz zase cenejšega (glede na svoje potrebe) od tušmobil 15 paketa nisem našel. Razne itak in orto varjante zame odpadejo, ker sem prestar.

* mesečna naročnina 15 eur
* 100 min pogovorov v vsa slovenska mobilna in stacionarna omrežja
* 1000 SMSov za pošiljanje v Sloveniji in iz Slovenije
* 15 MMSov za pošiljanje znotraj Slovenije
* 1 GB prenosa podatkov znotraj Tušmobilovega lastnega omrežja
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

d'Regi ::

Ni bila nekoč neka raziskava o slovenskih mobilnih operaterjih?
Mogoče celo tu na Slo-Techu? Se ne spomnim koliko časa nazaj je to bilo in, če je to sedaj sploh relavantno...

Bor H ::

ni, ker je cena odvisna od potreb

Gr€ga ::

Ali mi zna mogoče kdo odgovoriti na vprašanje, zakaj pri simobilu pri orto u nulo ne izenačijo prenosa podatkov z mobitelovim đabest-om?

Kdor ne porabi za 100MB tudi po uvedbi nove ugodnosti nebi porabil več kot 100MB, tisti, ki pa opazi da porabi več prenosa pa bo po dveh letih odšel k mobitelu...
Sam sem trenutno v taki situaciji in imam že 2,5 leta orto u nulo, sedaj pa se odločam, da bi zamenjal telefon in mislim, da bom prav zaradi prenosa (porabim okrog 160MB/mesec ) zamenjal tudi ponudnika.

Desty ::

Tudi sam sem malo razočaran nad količino prenosa podatkov. Moraš pa tudi upoštevati, da je mobitelov paket dražji za 5EUR in potem tudi to upraviči za 900MB več prenosa podatkov.

js osebno ::

Simobilov paket pa nima klicev v druga omrežja, v osnovi.
Dejansko se pa za 15 EUR dobi pri Mobitelu več...

ekseR ::

Sem pri simobilu in situacija je prišla tako da sem vklopil opcijo 201 (201 min v ostala mobilna omrežja za 5EUR). Vključil sem jo 1. 4. in danes dobil položnico in tako moram plačati poleg pogovorov v ostala omrežja prejšnjega meseca in še opcijo 201, ker jo imam vklopljeno 6 dni! Mal nategujejo s temu in fajn po suhem pobirajo. Saj vem za drugič.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

skyline ::

Ne vem, kako je pri Simobilu, ampak pri Mobitelu naročnino plačuješ za tekoči mesec (v tvojem primeru april).

Če imajo enak sistem, je njihova poteza popolnoma pravilna..

madmitch ::

skyline je izjavil:

Ne vem, kako je pri Simobilu, ampak pri Mobitelu naročnino plačuješ za tekoči mesec (v tvojem primeru april).

Če imajo enak sistem, je njihova poteza popolnoma pravilna..

Ja, je tako nekako.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

KruceFix ::

Zdravo, temo bom osvežil - namreč sem v zadregi!

Danes, bom plačal cca. 150 €, da mi odklopijo Tušmobil, ki je enostavno gnil (govorim iz svojih izkušenj). Med pogovori mi neprenehoma prekinja - ne glede ali imam eno ali pa vse signalne črtice. Res je, da sem doma malo ven iz mesta tj. dobrih 5 kilometrov - niso pa še "rovte"!

Odločam se zdaj seveda med Si.mobilom in Mobitelom. Si.mobil - ORTO U NULO mi pride prav, zaradi cenovnega razloga, Mobitel pa še nisem gledal sploh kaj dosti - najbolje Itak Džabest!

Gledam sem pokritosti omrežje, seveda mobitel ima najboljšo (2012 - zadnji podatek). Kako pa je sedaj s Si.mobilom? Kakšno ima pokritost leta 2012 oz. 2013 (zadnji naveden podatek je leta 2010). Res me skrbi kaj bom spet vzel, da mi ne bo non stop prekinjalo.

Se pravi preprosto, mobitel ali simobil?

Najlepša Vam hvala!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Hayabusa ::

Si.mobil vs Mobitel
kupi si obe predplačniški kartici in testiraj na tvoji lokaciji.

kje so bazne postaje:
http://www.mobilna-telefonija.com/bazne...


150 boš dal za odplačati subvencionirani telefon ?
Kje se nahajaš da imaš tako slab signal ? Kateri telefon, 2g/3g signal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

KruceFix ::

@Hayabusa

Da, pri njim se računa višina ugodnosti (v mojem primeru: 210 €) * 24 mesečna vezava : preostali meseci vezave (moj primer: 19) in nanese dobrih 166 €!

Nahajam izven Kamnika (Stahovica) - telefon HTC DESIRE HD - seveda 2G signal, 3G še spoznal nisem ...
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

...:TOMI:... ::

Kolega, ki živi tam kot ti ima mobitel. Sedaj so podaljšali akcijo do konca februarja...
Tomi

fosil ::

KruceFix je izjavil:

Gledam sem pokritosti omrežje, seveda mobitel ima najboljšo (2012 - zadnji podatek)... Res me skrbi kaj bom spet vzel, da mi ne bo non stop prekinjalo.

Po moje si si že sam odgovoril.
Tako je!

šernk ::

Simobil je ugodnejši, vendar vprašanje spet če se ti izplača (vsaj 2 leti nazaj je imel še vedno hibe z prekinitvami pogovora) medtem ko mi je mobitel obdržal včasih zvezo tudi v kakšnem manjšem dvigalu. Zanesljivost je večja ni pa 100% občasno ima tudi mobitel probleme, sploh pa na kakšnih večjih prireditvah, ko se nabere na eni bazni postaji več tisoč ljudi, simobil poklekne takoj in postane neuporaben, mobitel pa le redko.

če rabiš več podatkov in manj smsov/klicev si oglej paket 2013 kjer imaš 2013 enot razporejenih po želji. Pred cca 6 leti je bilo ogromno ljudi okoli mene na simobilu, danes jih je ostala le še slaba pešcica. Stabilnost je pač pri večini odtehtala razliko v ceni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jakan123 ::

Simobil ima še vedno težave s prekinitvami. Izgovarjajo se, da je težava v Androidu....

matjazzz ::

preseldal sem iz simobila na mobitel. Doma sem skoraj v centru Novega mesta cca 1km zračne razdalje. med pogovori po telefoni mi je prekinjalo pogovore zvok je bil popačen...
Zdej sm dober mesec na mobitelu in se mi to še ni zgodlo.
Aja pa kolk "črtic" signala ti kaže telefon je nepomembno ker ni nikjer napisana kakšna jakost signala more bit za use "črtice" pr nokii ali pa pr samsungu ozeroma usak proizvajalc določa kolk "črtic" bo pokazu pri isti moči signala.

Hayabusa ::

Če imaš androida poglej pod settings, about, status, imaš v dbm.

DonRan ::

Jaz imam na simobilu (službeni telefon) težave z dosegljivostjo, mi med klici tudi prekinja, kar me zelo moti. Privatno imam tušmobil in so se zadeve precej spremenile. Všeč mi je ker imajo glede na to kar jaz potrebujem najcenejšo ponudbo paketa. Težav nimam. Za mobitel ne vem, samo recimo punca v dravljah kjer živiva jamra ker se ji v stanovanju non stop spreminja signal in v nekaterih deli stanovanja se sploh ne more pogovarjat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fosil ()

fosil ::

DonRan je izjavil:

Jaz imam na simobilu (službeni telefon) težave z dosegljivostjo, mi med klici tudi prekinja, kar me zelo moti. Privatno imam tušmobil in so se zadeve precej spremenile. Všeč mi je ker imajo glede na to kar jaz potrebujem najcenejšo ponudbo paketa. Težav nimam. Za mobitel ne vem, samo recimo punca v dravljah kjer živiva jamra ker se ji v stanovanju non stop spreminja signal in v nekaterih deli stanovanja se sploh ne more pogovarjat.

To bo ja. Tuš ima najboljši signal od vseh :))
Pa še sveže registriran uporabnik.
Tako je!

krneki0001 ::

Sam imam na simobilu nastavljen EDGE, pa nimam nobenih problemov s signalom, niti ne prekinja niti z dosegljivostjo. Če hočem pa kaj po netu brskat, pa ročno preklopim na 3G ali HSPDA, ampak potem tudi takoj nazaj, ko ne brskam več.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ted ::

Nimaš težav ko kličeš druge ki so na 2g omrežju. Ko pa kličeš nekoga na 3g pa imaš ravnotako težave pri klicih - govorim iz lastnih izkušenj :).
Mah...

krneki0001 ::

Ted je izjavil:

Nimaš težav ko kličeš druge ki so na 2g omrežju. Ko pa kličeš nekoga na 3g pa imaš ravnotako težave pri klicih - govorim iz lastnih izkušenj :).


Ja ima jih tisti, ki ga kličeš, ti ne, če si na 2G.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

KruceFix ::

Ohja, evo prekinil sem pogodbo s Tušmobilom. Imel sem malo težav z delavko: mrki in čudni pogledi. Noro, kot bi nevem kaj hotel. Neštetokrat mi je ponovila vprašanja, če hočem zares prekinit, da bom moral plačati veliko vsoto, da se mi ne splača ipd. Nisem pa razumel njene razlage, da je omrežje odvisno od paketa? Kaj za vraga naj bi to pomenilo? Nisem je spraševal, samo hitro sem hotel dobiti v roke papir prekinitve aneksa.

No zdaj sem pa uporabnik mobitela, čakam le še na priključitev številke!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KruceFix ()

Map ::

Razmišljam, da bi se presavil iz Mobitela na Simobil, ker bi bil račun precej cenejši pri Simobilu, ker imajo zdaj akcijo in je 50% popusta. Me pa malo skrbi glede pokritosti in teh stvari. Je povsod signal, kakšne izkušnje imate z Simobilom itd. Glavni razlog, da bi se prestavil pa je, da sem že 15 let pri Mobitelu, pa nimam nič od njih, pri Simobilu oz. pri ostalih operaterjih pa bi vse dobil, samo, da pridem h njim. Pri Mobitelu pa enaka zgodba, novi naročniki dobijo vsi, mi ostali pa nič. Druga rešitev je pa še, da grem v kako pisarno pa jih malo stisnem, da hočem to in ono pa vse skupaj malo ceneje, če pa ne dobim pa grem.

Hayabusa ::

Pri SI imaš lahko nedosegljivost pri polnem signalu in zamujanje sms-ov ter nedelovanje števca porabe kot privzeto.Neprecenljivo, za vse ostalo imaš MasterCardTM :D.

Dobi si simpl simko ali bob in testiraj vsaj 1 teden:
http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?c...

http://www.bob.si/ponudba/bob-predplacn...


Potem se odloči.

V primeru da te res zelo zelo srbijo prsti k prestopu, in hitro obrne pete v prvo SI poslovalnico, da ne zamudiš vsaj 2 letne vezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SLO_Matej ::

Tudi Mobitel ima sedaj akcijo Dvojne količine za isto ceno do konca leta na paketih Povezani 2000 in Povezani 2400.

Je tudi to ugodna ponudba. Glede delovanja storitev pa ti je bilo že zgoraj povedano kako in kaj.

Cooper ::

Bil na Mobitelu, šel na Simobil za 6 let, odšel nazaj na Mobitelu. In nikoli več na Simobil, pa če majo 90% nižje cene od konkurence.
Katastrofalen signal, pa se stalno izgovarjajo na nadgradnje, ki jih uporabnik ne občuti. Prekinjanje med pogovorom, za katerega so po njihovem krivi aparati in ne signal. Po oglasih odlični paketi s še bolj odličnimi akcijami, a ob podpisu pogodbe si hitro postavljen na trdna tla.

There's no such thing as a free lunch.

Izaso ::

Tudi sam se imel na Simobilu podobne težave in kar nekaj časa so mi poskušali dopovedovati da je kriv moj telefon, sem ga zamanjal in težave so bile še kar iste. Niti ne gre toliko za to da so težave, ker pomankljivosti imajo itak vsi operaterji ampak bolj za to, da oni nikoli niso bili nič krivi in da je bil problem vedno nekje drugje. Na koncu sem obupal in odšel drugam. Na simobil pa tudi če mi dajo vse zastonj ne grem nikoli več.

jusv ::

Moja zgodba s Simobilom je bla dost podobna, nisem mogel prekinit razmerja ker sem bil vezan, takoj ko se je vezava končala sem zamenjal operaterja in nikoli več na Simobil. Kokr slišim in berem so še vedno težave in verjetno še bodo vnaprej. Jaz tega problema sedaj nimam več in sem zadovoljen. Pa še položnice so se zmanjšale in vse mi špila tako kot mora. Je pa Simobil znan po svojem obljubljanju in mešanju megle, kako so oni najboljši in edini ki znajo pri nas.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Trocki ::

Bom kar tukaj vprašal. Kako je sedaj z zaklepanjem telefonov na določeno sim kartico operaterja? So sedaj vsi telefoni odlenjeni in lahko noter vstavim katerokoli kartico ter bo deloval?

LP, Hvala

Magic1 ::

Jaz vas ne razumem, če imate konstante težave pač reklamirajte račun vsak mesec. Vsakič še povejte, da naj odpravijo pomanjklivosti, ali pa sami razdrejo pogodbo. Po treh mesecih manj plačanih računov boste lahko še bolj konkretno zahtevali, da sam operater razdre vezavo...
Magic

...:TOMI:... ::

Trocki je izjavil:

Bom kar tukaj vprašal. Kako je sedaj z zaklepanjem telefonov na določeno sim kartico operaterja? So sedaj vsi telefoni odlenjeni in lahko noter vstavim katerokoli kartico ter bo deloval?

LP, Hvala


Načeloma so tisti v predplačniških paketih še zaklenjeni, ostali ne. Samo ne vsi.
Tomi

Gladi ::

Magic1 je izjavil:

Jaz vas ne razumem, če imate konstante težave pač reklamirajte račun vsak mesec. Vsakič še povejte, da naj odpravijo pomanjklivosti, ali pa sami razdrejo pogodbo. Po treh mesecih manj plačanih računov boste lahko še bolj konkretno zahtevali, da sam operater razdre vezavo...

A misliš da se operater sekira če ne plačuješ? Se ne, ker tako ali tako ve da bo dobil denar nazaj + zamudne obresti.

...:TOMI:... ::

Plačaj in nato reklamiraj.

Če ti zavrnejo, imaš še pritožbo na apek.
Tomi

St235 ::

Trocki je izjavil:

Bom kar tukaj vprašal. Kako je sedaj z zaklepanjem telefonov na določeno sim kartico operaterja? So sedaj vsi telefoni odlenjeni in lahko noter vstavim katerokoli kartico ter bo deloval?

LP, Hvala


načeloma so vsi telefoni odklenjeni. Če slučajno ni, ti ga je operater dolžan odkleniti.

...:TOMI:... ::

Niso vsi, recimo ugodne ponudbe predplačniških paketov "so telefoni prilagojeni za delovanje v omrežju tušmobil/simobil".

Odklep pa zaračunajo oziroma ga sploh nočejo odkleniti. Sem imel eno nokio iz halo paketa in simobilovci niso hoteli odkleniti.

Plačljivo je pa na tušu, za podatkovne modeme in telefone, ki so 20€.
Tomi

St235 ::

Zanimivo, bi bilo zadevo za posalt na Apek in Tirs, ker kot vem je takšno omejevanje konkurence prepovedano.

...:TOMI:... ::

Telefon je bil star, hotel sem ga uporabiti s hrvaško sim kartico.

Evo, še citat iz spletne strani:

Terminalska oprema je lahko prilagojena za uporabo izključno v Tušmobilovem omrežju.

Naročniški aparati so odklenjeni, modemi so zaklenjeni in jih je možno zastonj odkleniti. Pri predplačniškem paketu je telefon ali modem zaklenjen, 20€ stane odklep.

Pri simobilu je isto, samo da so tudi naročniški iphoni zaklenjeni, možno jih je odklenit. Predplačniških ne odklepajo.

T2 ima odklenjene telefone. Za modeme nisem prepričan, po moje so odklenjeni.

Mobitel ima pa vse odklenjeno.
Tomi

Mikasa ::

jakan123 je izjavil:

Simobil ima še vedno težave s prekinitvami. Izgovarjajo se, da je težava v Androidu....


Res imajo še vedno težave...tudi slika pove vse :)
 Prekinja mi

Prekinja mi

floyd1 ::

Simobil ima še vedno težave s prekinitvami. Izgovarjajo se, da je težava v Androidu....

Ker še vedno tudi sami prodajajo Android telefone je to prav smešen izgovor. Ampak mislim, da je to z Androidom bolj "baba čula, baba rekla" ;).

šernk ::

Simobil ima te težave še preden je android sploh obstajal lol :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Na neuradnem forumu T2 so rekli, da imajo iste težave. Odgovor T2ja je bil, sledeč: pametni telefoni niso prilagojeni za naše omrežje. :))

Najbrž je isto s simobilom, ker itak gostujejo na njihovem omrežju.
Tomi

Veron ::

Imam enake težave s simobilom pa imam iphone 4s (prej s galaxy), tako da nisem prepričan, da je za to kriv android...

bdoxx ::

ja logično da ni, si videl keriga mobitel/telekom uporabnika da jokca zarad prekinitev med klici

PecenkA ::

V službi imamo Simobil pa ni vreden pol k***. Prekinjanje pri polnem signalu, prenos podatkov 10 kbps kljub HSDPA signalu, nedosegljivost ... Zelo kmalu bomo na Mobitelu, ki je sicer 2x dražji ampak nima veze.

Alencica ::

Tudi jaz na simobilu. Izjemno nezadovoljna, prekinja, sredi Ljubljane preklaplja iz 3G na E (iphone) itn ...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327581 (13011) Jerry000
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527378 (16993) Reycis
»

Mobitel - Najcenejša možna naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6317845 (15114) šernk
»

menjave mobilnih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
254094 (3603) Lonsarg
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920165 (16751) Mitja358

Več podobnih tem