» »

samsung galaxy s II ali IV ??

samsung galaxy s II ali IV ??

millionbells ::

Hejla!

Torej, bi prosila za pomoč. Sem lastnica skoraj dve leti starega sgs II in ker mi bo novembra potekla naročnina pri Mobitelu, si študiram, da bi nabavila sgs IV. Telefon se mi po izgledu super dopade, edino karakteristike me malo mučijo.. Zdi se mi, da ima IV edino prav prednost le pri fotoaparatu, zaslonu in procesorju. Sicer se na te zadeve ne spoznam kaj preveč, zato tu sprašujem, če se nakup IV sploh splača? Nima HD govora, nima urejevalnika excell, word, itd.., kar II ima, pa še baterija se mi zdi takšna, da se mi bo po dveh urah uporabe izpraznila... Drugače pa mi moj telefon še normalno dela, po par silovitih padcih na tla, nimam težav z njim, edino baterija mi zdrži dan in pol (s tem, da redno vzdržujem eno igrico :) )


P.S.: Se opravičujem, če je kakšna takšna tema že bila, na hitro sem preletela forume in nisem videla.

Pa lep dan ;)

M-XXXX ::

Razlika med S2 in S4 je ogromna. S4 je boljši v čisto, ponekod so razlike ogromne.

Vendar, če ti S2 zadostuje potem menjava ni smiselna. Če ti ne zadostuje lahko pogledaš tudi za S3 ki je opazno cenejši. Če hočeš novo igračko pa vzemi S4 :)
Ima boljšo baterijo, urejevalnike, programska oprema je itak programska: vse lahko nasnameš na oba modela...

ivanuscha ::

Mah pomoje da če imaš S2, da se ne splača it na S4, sploh če nisi heavy user. Počakaj vsaj na S5 :)

CMpunk ::

Ti nisi resna.
Nima HD govora, nima urejevalnika excell, word

kdor to reče, ne rabi niti sgs 2, kaj šele sgs 4. Če ne znaš naložit aplikacije z marketa, bo boljši nakup Nokia 3310. too much money on the bank account...
Pa lep dan tud tebi :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Twix ()

keitai ::

Če se ti zdi S2 počasen, premajhen (ekran) ali da je kamera preslaba/počasna, potem kupi S4, drugače ne. Baterija ne zdrži kaj več kot na S2-ki. Imo kar se tiče software-a nima nekih prednosti - sprobal S4 za par dni in samsungovi gimmicki so ravno to - gimmicki.

Kot sam telefon pa je S4 par razredov nad S2-ko (kljub temu, da touchwiz smrdi na obeh).

millionbells ::

CMpunk je izjavil:

Ti nisi resna.
Nima HD govora, nima urejevalnika excell, word

kdor to reče, ne rabi niti sgs 2, kaj šele sgs 4. Če ne znaš naložit aplikacije z marketa, bo boljši nakup Nokia 3310. too much money on the bank account...
Pa lep dan tud tebi :)



Se opravičujem, da nisem neki majster v tehničnih zadevah. Gledala sem le te osnovne primerjave med obema modeloma. In ja, mimogrede, znam si naložit aplikacije iz marketa, če pa sprašujem za nasvet pa ne pomeni, da imam preveč denarja, ker če bi ga imela, bi že sgs IV bil pri meni v rokah.

Lp! :)


Ostalim pa najlepša hvala.. Ima mogoče kdo IV že doma?

M-XXXX ::

Ima mogoče kdo IV že doma?

Kot sem že rekel: če te pri S2 kaj konkretno moti potem menjaj, ali pa če nočeš novo igračko. Smiselno pa ni.

PS: imel že S1, S2, Note, S3 zdaj pa imam S4. Tako, da imam izkušnje iz prve roke.

millionbells ::

M-XXXX je izjavil:

el: če te pri S2 kaj konkretno moti potem menjaj, ali pa če nočeš novo igračko. Smiselno pa ni.

PS: imel že S1, S2, Note, S3 zdaj pa imam S4. Tako, da imam izkušnje iz prve roke.



Hvala! :)

CMpunk ::

prosim! :)

krenos ::

Mja, je kar velika razlika iz recimo S2 ali note 1 na S4. No, vsaj pri meni je bila. Definitivno je hitra igračka in ima kar nekaj zanimivih funkcij (recimo termoter, senzorji za gibanje, ...)

čuhalev ::

@millionbells : A ti bi si šele novembra kupila telefon? Ali sedaj?

sennheiser ::

Če boš kupila novembra ali pa oktobra, mislim da 1 mesec predno poteče aneks lahko kupiš... potem boš raje takrat spraševala. Na GSM areno pojdi pogledat teste... Jst mam s2 trenutno, sem pa se dobre 2 tedna z s4 igral. Razlike so v vsem, to je dejstvo. Ampak nekako ne vem če je vredno menjati... Bom tako rekel, če špilaš najzahtevnejše igre, 90% časa preživiš na internetu in tudi uporabljaš fotič na mobiču, potem ja. Če pa špilaš tiste igre ko čakaš da se ti kak kovanc itd pojavi, da fotič rabiš samo ko je kaj takega nič kaj za foto album... net sam za pogledat mejl fb, potem pa je stran vržen denar. Aja pa razmisl... če maš splošno vezavo je pri mobitelu 550€, kommdata ga ma za 500€ brez vezave.

millionbells ::

@jaakaa : Nevem še, razmišljam ali čez mesec dni, ali novembra...

@sennheiser : Mesec dni prej ja, drugače imaš doplačilo... Kar se iger tiče, jih igram med predavanji al pa na šihtu, ko mam čas, glede zahtevnosti pa ti težko rečem, ker špilam ene čisto 'navadne', ene pa HD... Internet ogromno uporabljam, fotoaparat pa tudi, posebej v naravi. Hm, sicer mi je malo dosti 500€ naenkrat ven vrečt, mi je nekako boljše iz meseca vmesec - moram dobro premisliti :)

*HD - pač te, ko so kar zmogljivejše in zahtevnejše.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Raje kot 500€ dajat za fon, si kupi eno 7" tablico z lcd zaslonom. Za surfat in spilat je dalec boljse od fona pa 7" je tudi zelo prenosljiva zadeva. Sploh AMOLED zasloni so kar se branja tice prava stvar za si vid unicit, barve pa majo lepo napimpane, ja :)
Sem ravno pred par tedni primerjal zaslona na Nexus 4ki in SGS4ki, pa kljub vecjem ekranu in resoluciji na S4, je text bistveno boljse viden na Nexusu.

ttommy ::

Pojdi na S IV, meni pa podari S2. Kam in kdaj pridem ponj?
Gamer

sennheiser ::

Heh ja tablica sigurno bolši predlogi in ideja. Ampak na šihtu je lažje če na telefonu špilaš pa se igraš, je vseeno manj sumljivo kot na tablici. Odvisno od šihta. Predavanja je itak vseeno. No ne zgleda ravno če potegneš kak velik tab ven pa tam špilaš recmo kako dirkačino prek nagiba same tablice... malo tako hecno vrjetno izpadeš.

Vem da je težje v kosu dati 500€, sam vem pa tut da takrat, ko boš kupovala po vsej vrjetnosti bo cena še nižja. Vsaj tako je bilo pri s1 in s2 ko sem še spremljal. Sam če prekineš sedaj računaj da je to več kot 50€ razlike. Kar pa ni malo. Vprašaj kommdato če lahko kako drugače plačaš... Sicer pa tako ne obstaja samo uradno simobil mobitel in uradni prodajalci, jih imaš tudi na bolhi nerabljene. Nekateri že pod 500€, eden je sicer še gor za 300€ sam če se res za ta denar prodaja, se je že prodal, ali je kaj hudo narobe, ali pa nateg.

millionbells ::

Tablice mi niso všeč, tak da na to zagotovo ne bom šla. Pa za moj šiht je vseeno, če imam tablico ali telefon, ker delam v pisarni, na predavanjih pa prav tako.

Ja, maš prav. Mislim, da bom kar do novembra počakala, pa da vidim, kakšno bo stanje s ceno takrat.

Molde321 ::

Sem lastnik S2 in kar precej zadovoljen. Ne mislim menjati za vsaj še eno generacijo ne. Počakaj na S6, ali pa kupi kakšnega Sony-ja oz. HTC-ja čez kakšno leto.

Si posodobila android na zadnjega jelly beana? S posodobitvijo dobiš praktično isti telefon kot s4...

Dodal bom še, da je S2 definitivno telefon vseh časov. Takrat so delali še zelo kakovostna ohišja, meni je padel še stokrat na tla pa ni niti praske na enkranu ali ohišju... Kolegu je padel S3 po 1 tednu uporabe na tla...evo in je zagonil še dodatnih 150eur za popravilo ekrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Molde321 ()

krenos ::

S posodobitvijo dobiš isti telefon kot s4? No no, pač še en uporabnik S2, ki misli, da ima S4.

sennheiser ::

Ja videz oz samo programsko opremo. To je pa to. Hitrost je še vedno razlika. Sam ja za neko čist povprečno uporabo je s2 dost. Sam spet zakaj pa menjamo "igračke" zato ker se stare naveličamo in želimo naprej s tehniko. Eni na tem področju, drugi pc-gaming, tretji spet hi-fi, tv...

kr?en ::

Se kar strinjam glede S2. Ce bi imel prej S2-ko, nebi sploh nabavil S4-ke (vsaj za moje potrebe).

millionbells ::

Sem posodobila ja, in je res velika sprememba (večinoma) v videzu. Je pa tudi res, da je meni tudi ogromno krat padel na tla, in je ekran nedotaknjen, samo ob robu je spraskano ohišje. Težka odločitev je...

razr ::

uporabniki, ki se spogledujejo z s4ko, si jo bodo slej ko prej tudi ubodli.. pa ne rabijo nobenih "izgovorov" glede hitrosti, lepšega ekrana, lepšega izgleda,.. ampak jo bodo kupili, ker si jo pač želijo. Simpl. Na tem konceptu tut temeljijo vsi teli samsungi, iphonei in pa htcji. shut up and take my money!

kr?en ::

Hvala, da si nas razsvetlil s svojo podrobno analizo potrosniske druzbe.

millionbells ::

Razr, sploh ni rečeno. Sem se 'spogledovala' tudi z iphonom, pa si ga na koncu nisem vzela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162868 (53671) Dr-4Skull
»

Samsung galaxy s4 mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5413714 (9125) superb_
»

Samsung S3 LTE ali S4 mini

Oddelek: Mobilne tehnologije
192472 (2039) TH321
»

Sony Xperia Z ali S4 ali ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
343619 (2863) Halfdead987

Več podobnih tem