» »

Ubuntu 7.04 x server problem

Ubuntu 7.04 x server problem

c00L3r ::

Danes sem si prenesel in spekel LiveCD od Ubuntu 7.04. Do prvega menija še pridem, potem pa javi:

"Failed to start the X server. It is likely that it is not setup correctly. Would you like to view the X server output to diagnose the problem"

Imam še doma Ubuntu 6.10 ta pa se zažene normalno. Enako napako dobim če izberem Safe Graphics mode. S CD-jem je vse ok, ker sem že izbral opcijo check CD. Kakšne ideje kako to rešit?

Če pa ta tema že obstaja pa ne morem pomagat, ker trenutno ne dela iskanje na slo-tech.
  • spremenil: c00L3r ()

kriko1 ::

Na kateri konfiguraciji ga poskušaš zagnati? Z 6600 gt bi moralo it normalno skozi.

c00L3r ::

Ja pozabil sem napisat. To poganjam na prenosniku, torej je not AMD (ATI) Mobility Radeon X1600. Čudi me da je na verziji 6.10 delalo normalno. Bi si mislil da se podpora izboljša v vsaki verziji, ne pa da nazaduje.

Toliko torej k Ubuntu sloganu:
ubuntu linux for human beings -> Yeah right!

OmegaBlue ::

Ja v zadnji cd verziji se je nekaj zasralo z ATI podporo, boš mogel snet alternative CD in z njega inštalirat.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

c00L3r ::

alternative CD, kaj točno pa bi to naj bilo, ter kje se dobi? Jaz vidim alternativo staro verzijo :)) Naj bi pa v novi bila dosti boljša WLAN podpora in bi rad sprobal LiveCD in potem morda celo inštaliral.

Dajte no Linux-aši, res noben ne ve? Kateri je "skrivni ukaz", da se bo x server pognal...

kriko1 ::

Rešitev leži v atiju. Kadar bodo dobro sodelovali z OS skupnostjo ter mogoče odprli specifikacije kartic (tako so oni rekli), bo delalo stabilno v vsaki verziji. Če hočeš samo videt kako zgleda live cd daj v drugi računalnik.

bluefish ::

@c00l3r: naloži ubuntu-7.04-alternate-****.iso

c00L3r ::

Vem da obujam staro temo samo vseeno. Še vedno mi ni uspelo spravit Ubuntu 7.04 LiveCD v delovanje. Mam zdaj tudi ubuntu-7.04-alternate-i386.iso. Vendar ta nima nima LiveCD opcije.

kriko1 ::

Pogledat moraš /var/log/Xorg.0.log da vidiš zakaj je spodletelo (vnosi označeni z EE).
Mogoče si boš s tem boljše pomagal:
https://answers.launchpad.net/ubuntu/+q...
https://answers.launchpad.net/ubuntu/+q...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu mreženje

Oddelek: Operacijski sistemi
111689 (1377) b3D_950
»

[Linux][Ubuntu] Problem z inštalacijo

Oddelek: Operacijski sistemi
121907 (1658) Samson
»

Uradni podatki o Ubuntu 7.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
354349 (2971) MrStein
»

PCLinuxOS 2007 - 6 vprašanj (za sedaj) :)

Oddelek: Operacijski sistemi
91535 (1401) aiko
»

ubuntu 6.10

Oddelek: Operacijski sistemi
381874 (1036) Spot

Več podobnih tem