» »

kupujem novo grafikuljo

kupujem novo grafikuljo

PRST ::

V zadnjem času se je pojavilo že več podobnih tem... a vendar!
Zaradi nakupa 24" LCD monitorja bom v obstoječem sistemu menjal tudi grafično (trenitno še 6600gt). Rzmišljal sem o nakupu 8800gtx a imam manjši problem. Zanima me kako je sploh zadeva velika. Problem ni v velikosti ohišja ampak v vodno hlajenem chipsetu zaradi katerega grafične kartice morda ne bi mogel vstaviti.
Sistem: opteron 170, DFI nf4 ultra D, vodno hlajenje od Eddyja.
Hvala!

John Abruzzi ::

8800 je precej dalša od 6600. Širina se ne razlikuje.

frudi ::

na Ultra-D je chipset res na neumnem mestu in iz izkušenj ti lahko povem, da ga daljše grafične kartice povsem pokrijejo. jaz sem imel originalni chipset cooler(ček), se pravi tisti neugledni okrogli kos pleha z miniaturnim ventilatorčkom, pa mi je 7900GTO ne samo pokril celoten chipset cooler, vmes celo ni bilo praktično nič prostora.
glede na to, da noben vodni blok ne more biti nižji od originalnega coolerja, 8800GTX žal res ne boš mogel vstaviti, vsaj ne v zgornji PCIe slot. lahko pa poskusiš v spodnjega, ki je sicer le x4. imam v spominu, da naj bi se ga dalo celo preklopit v x8, nisem pa več siguren...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

billgates ::

8800 je trenutno največja grafa kar jih je!

AapocalypseE ::

8800GTX je največja GTS je malo manjša.

billgates ::

Kolkor sem prebral v pcformatu je gtx tak vlka da sploh ne usteza specifikacijam atx.

PRST ::

Hmm, mogoče vprašanje za Eddyja - mogoče bi šlo če bi tudi na grafično dal vodno hlajenje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
191482 (1482) koyotee
»

Obrazložite mi prosim HD2900XT

Oddelek: Strojna oprema
222093 (1327) Senitel
»

xfx 8800gts in slotech (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
867068 (3889) cole-22
»

Comp za od 400-500k sit

Oddelek: Kaj kupiti
71055 (859) joker16_7
»

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171516 (1197) BogyX

Več podobnih tem