» »

Voodoo 3 2000-navijanje in modificiranje

Voodoo 3 2000-navijanje in modificiranje

Dj-Prah ::

Imam Voodoo 3 2000 in sem mu zamenjal bios z Voodoo 3 3000.Na njegove rame sem pritrdil hladilnike.Prej je deloval z 143Mhz zdaj pa vlece z 166Mhz brez ventilatorja.Imam Celerona 540Mhz(navitega iz 433Mhz) in 320Mb rama.Spilam karkoli hocem in nic ne steka.Vprasal bi pa ce je kdo modificiral Voodoo 3 2000 kako drugace in ce ga je kdo navil na vec megahercov?Pa še nekaj moj Voodoo je na AGP in ko zazenem 3dmark2000 v system infu mi izpise da je na PCI.Tako nekako BUC=PCU.Na netu sem tudi prebral da Voodooji uporabljajo PCI in AGP.V biosih imam nastavljeno na AGP pa nic ne pomaga.Lahko to kako porihtam? Hvala za odgovore

Lp8-)

Evil ::

Mogoče si flashu bios za PCI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Evil ()

krucymucy ::

Ta je pa bl lovska - če bi flešu z pci bios-om ne bi delal - po moje!!
Glede navijanja - jest sem mu gor dal še en majhen vent (p1) pa flešal z bios-om od 3500... delal je bp - no še zdej dela nekomu ... je pa bil mal siten k je hotu TV tuner inštalirat...

Evil ::

Jst sem enkrat ponesreci flasiral bios za PCI pa mi je vseeno delal!

Kurcymucy.. katere rame si mel gor?

Dj-Prah ::

Nisem flashu za PCI ker še prej ko nisem mel navitega mi je kazal PCI.Biose sem pa potegnu z ene strani ko mas gor biose za cisto vse Voodoote 1,2,3,4 in 5.Zdej moj Voodoo je verzije 1.00.0.1 SDram.Sem gledal tud za Voodoo 3 3500 pa ga ni te verzije.Voodoo 3 3000 pa so bli in te sem si dol vrgu in flashu pa dela dobro.Sam mene jebe vglavo to da mi kaze PCI,kamorkoli pogledam.;((

Dj-Prah ::

Ej krucymucy katero verzijo biosov od Voodoo 3 3500 si vrgu na svojga Voodoota,Pal ali ntcp (kako se že rece).Jez bi si tud vrgo gor od Voodoota 3 3500.:\

Dj-Prah ::

:)) Moj bivsi Voodoo 3 2000 je ze Voodoo 3 3500 (TV).Zdej ma pa 183Mhz in od 486 ventilator vlece ko stroj.:))

Bx ::

Vleče že, sem mel jaz isto pol k sem pa hotel igrat
Tomov Ghost Recon se je pa ustavlo...
delal je že, samo kako je pa drugo vprašanje
vse kar je bilo napisano (mislim Options, Mision...) vse
kar je bilo črkovnega se je komaj bralo (so bile vse črke
take čudne zamegljene), potem v igri kjer je bila megla sem videl samo belo ozadje ki se je odpiralo kot pri
kakšni strategiji (commandos, ipd) tko da so me vsi
postrelil še preden sem jih videl

se mi zdi da bo vedno manj iger za voodoo-je
tko da sem šel pa kupil GF
Bx

Chevap ::

Ja moj V3 2000 trenutno laufa na 175Mhz problem za večje navitje pa so samo rami na njem oz. hlajenje le njih. Malo sem se igral in meril temparaturo. Nenavit doseže pri polni obremenitvi brez ventilacije celih 50 stopinj, z dodanim 50mm ventilatorjem(ki opolnoma ustreza za pritrditev čez luknjice grafikulje) pa navit na 175Mhz max. 40 stopinj. Toliko brez ventilatorja še v idle ni imel. Če ga navijem na več kot 175Mhz se začnejo pojavljati napake.
Nekaj sem poizkušal s flashanjem biosa na njem pa imam nekak čuden fizični bios oz. proizvajalca le tega da nisem našel pravega programskega.

Bx ::

jaz sem mel svojga v3-2k flashanga na 3k (166MHz)
pol sem ga pa še z tweakerjem navil na 183MHZ, pa mi je vse v redu laufal
kakšno temp je mel ne vem, mel sem pa gor en vent od 486ke
Chevap: tukaj sem dal POST z biosi in flash progie za v3 z SDRAM-om
Bx

KuhaR ::

PCI ti kaže, ker Voodoo 3 2k ni prava AGP kartica (ne uporablja AGP-ja za shranjevanje tekstur) in je v bistvu PCI kartica na AGP vodilu. Bistvo navijanja pri Voodoo-ju je v njegovem ramu (kvaliteti in proizvajalcu le tega) Poglej malo pod moje poste pa boš dobil malo več informacij.:)

Chevap ::

Ja hvala BX sam mali problem je. Kolikor sem bral na voodoofiles.com moraš vedeti kateri fizični bios maš(pricinjen na kartico) in potem izbrati ta pravi BIOS zanj. Torej popravi me če živim v zmoti, nekako pa za svoj fizični BIOS nisem našel programskega.

Bx ::

kaj piše na voodoofiles ne vem,
sem pa prebral sam lunijev članek o tem
piše sam da moraš vedet kakšen ram maš gor -SD ali SG
ter pa kateri čip za bios
. V njem boste našli imena čipov, ki podpirajo flashanje ( AMD 29010, ATMEL 29010, ATMEL 49F010, SST 29EE010, SST 39SF010 in ATMEL AT49BV512 ). Na moji kartici je ATMEL AT49BV512 BIOS čip.

tako sem tud jaz poogledu na svojo in sem mel istga kot on ATMEL AT49BV512
pol sem pa flešnu pa je laufal
Bx

slayer ::

Jst mam na Voodooo3 2000 ventilator od 486 (ampak sm na 12v, mogu bi ga met na 24v) pa ga navijem na 173 mhz (pa se vec bi slo). Zdej sm se pa glih lotu ventilacije ohišja (4 vetilatorje od napajalnika 8x8 cm) pol bo pa mogoče (ampak, res mogoče:) ) pršu gor se kksen golden ORB pa na 540 bo šou (iz 433). mam pa sm en problem... WinXP pa gonilniki za voodoo 3 2000. Če jih kdo najde --->HELP:'(
by slayer

Dj-Prah ::

Ka bi blo kej narobe ce bi voodoo z sd-rami flashav z sg-rami8-)

celica ::

Oj ..

Tega ne delat. Ce bos fleshal z SG, imas pa SD, ziher nebo delal.
Jas imam V3-3000 fleshan na 3-3500TV, pa mi dela sedaj na 183MHz, majnsi problem je samo gretje kartice, ko je idle, imam 40.stopinj, ko pa jo pozenem, takrat pa se kar posteno pregreje. Namontiran ventilator od P1 procesorja, plus odprto ohisje ..

Tolko no. Ce pa se ti flesanje ponesreci, pa ni panike. Men se je enkrat nekaj zalomlo, vstavil sem samo eno navadno na PCI, priklopo monitor na to, in flesal z originalnim, kartica pa se kar dela ..

Tolk ...

negre..! gre ..? joj GORI ..!

HardwareMaster ::

Oj
Kako pa je flešanjem Voodoo3 3000 TV-Out v Voodoo3 3500. Tam maš na izbiro BIOS-e za različne signale PAL pa tko naprej. A je kej pomemben?

celica ::

Oj ..

Moja kartica v originalu nima TV-out izhoda. Flesal pa sem jo z biosom za V3-3500TV (PAL), in mi dela cisto vredu, nic ne gnjavi za kaksne TV gonilnike in podobno.
Glede TV-out pa ti neznam pomagat. nimam moznosti za poskusit, drugace bi ze ..he he Fino je to, da lahko bios vedno popravis nazaj na originalnega, pa cetudi se ti kaj zalomi. Pri roki imej eno navadno PCI karto, in seveda gonilnike za kartico, za kaksen BIOS pac peces na njo, ker pri prvem resetu windowsi prepoznajo novo kartico ( hihi ..NOVO) ....
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Marjan ::

Ali ima kdo 2000 flashan s 3500 biosom ?

Ker mene mika, da bi to naredu, pa ne vem če bo skurlo kej?

Zdej imam 2000 na 3000 in gor hladilnik + ventilator, pa se vseeno GPU zelo greje. Na zadni strani kartice - pod procesorjem je 40°C neobremenjeno! Obremenjeno pa okoli 45°C.
Rami pa se ne grejejo skoraj nič.(!)

Se mi pa že zdej ko igram Colina včasih pokaže kaka bela pika!

...

Dj-Prah ::

Jest sem voodoo 3 2000 flashu z biosom od voodoo 3 3500 TV (tudi s pal verzijo).8-) Ej pobje v kom je pa razlika med biosom verzije 1.00.01 in 1.00.01(powercolor)?Pa se dejte mi povedat ka bi se zgodl ce bi sdrame flashu z sgrami.Sej jih ne bom pa bi vseeno rad vedu.:D :\ :D

Marjan ::

dj prah: Koliko se ti pa kartica greje?

Ali imas v Colinu kake bele pike, al pa kje drugje?

Dj-Prah ::

Ma 183Mhz gor sem pa dal ventilator od 486 ki pase original gor,kolko se mi pa greje pa nevem.Nima pa nobenih napak.8-)

Paradajz_ ::

Jst sm mel prej 2000 navito na 176 pa je vredu delal, kar je blo več je že zmrzlna kišta. Pol sm pa fleshu na 3500 in so se mi že v windowsih začele pojavljati napake. Potem sm spet fleshu na 3000 in mi vredu dela na 210 Mhz. Nevem zakaj. Mam gor en ventilator od 486-tke ramov nimam nič hlajenih, u quake 3 se mi pa pozna za 5 fps. Bios čip je AMTEL at49bv512, fleshov sm pa bios 2.15.12sd
Sicer nevem zakaj zdej dela pr 210Mhz prej je pa pr 178 zaribal. Če ma kdo kakšen tweaker za v33000 ka se lahko štela megaherce čez 210 naj mi prosim pove da probam iztisn še kakšen Mhz.
Ajde.

migič ::

Posluš ti Ketchup, Skini dol Vcontrol 1.7 Beta, ta ti vleče do 230 Mhz.Poročaj do kulk ti rata.!!link8-)

Paradajz_ ::

Na 201 še dela na 202 pa že v windowsih zariba. Čist stabilno pa deluje pri 195.
Hvala za link.
lp

boss_y ::

Men dela na 199MHz stabilno, kar je pa več pa zmrzne. (3 3000@3 3500) A je komu kej več ratal (seveda da je stabilen). Mam en hud hladilnik od pIII gor pa vleče k konj.

sidney ::

dobri stari woodoo. jes mam tut wudu 3 2k=>3 3k, pa mi brez problema dela. edin enkrat sm probou eno kaskaderko, pa sm ga na 200 hz nazgau. brezuspesno seveda. drgac mi je pa kar mal skoda, da jih je geforce spodrinu, ni vec adrenalina, zadevo je pa le treba mal navijat ane-ane.:D nostalgija pac ...:D
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

migič ::

Paradajz_: Ni mii jasno kk ti je prej vleklo na 210 Mhz, zdej pa največ na 195!8-)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Paradajz_ ::

migič: Sm ugotovil da če je pc prižgan nekaj časa (1 ura) zariba pr 214 pol pa ne gre čez 202. Pa pr 210 se že pojavljajo bele črte in neki iks znaki. Na ram sm namestil še hladilnik pa ni nič bolje.

Če kdo ve kako se viša voltaža na voodooju na j mi prosim pove.
Bomo mal cinl.
Ajde!:\\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual GeForce 7600GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
194093 (3547) piscanc
»

voodoo 3 2000 v 3000

Oddelek: Navijanje
111274 (1050) Alexius Heristalski
»

Mam blem!

Oddelek: Navijanje
71016 (792) Roxi
»

voodoo3_3k -> voodoo3_3k5 ??

Oddelek: Navijanje
241246 (961) Trubar
»

Prosim pomoc pri V3 3000

Oddelek: Navijanje
151585 (1377) element

Več podobnih tem