» »

razlogi za CRC error-je?

razlogi za CRC error-je?

nejko8 ::

lep pozdrav!

imam probleme z inštalacijo igre Medieval 2: total war saj mi pri določenih datotekah (SFX.dat in Voce1.dat) vedno javi crc (cyclic redundancy check) errorje. DVD-ja sta čista brez prask itd. Obrnil sem se na podporo za igro kjer so mi svetovali vse vrste inštalacij in izklop raznih programov (antivirus, firewall, ipd) seveda sem vse probal vendar brezuspešno, na koncu mi je njihov človek napisal da imam najbrž probleme z optičnimi enotami (imam nec optiarc 7173A in star dvd pogon od toshibe disk pa je WD 250gb 16mb sata2) Ironija pri vsem skupaj je da, ko sem kupil igro pred pol leta vse inštaliral normalno brez problema - kasneje sem računalnik formatiral in na novo naložil windowse XP pro - od tarat pa napaka!;((
Pri opozorilu pri inštalaciji dam lahko tudi "prezri" napako in se igra namesti vendar me pri igranju meče ven)
Probleme z crc errorji imam tudi pri večjih datotekah ki so zipane ali rarane (tiste, ki jih je veliko in potem nastane ven ena stvar, zgled: .r12 .r13 .r14 ...itd, ne znam opisat drugače - divx so včasih tako zazipani/zararani) uglavnem tudi tu mi včasih pokaže crc errorje in filmov ne morem razširit!
Ali to nakazuje na slab disk, dvd enote, slabo inštalacijo windowsov, slabe ide gonilnike (uporabljam najnovejše nforce 4 gonilnike)?
disk sem pregledal s seedfan-om (fitness 96%, performance 100%) ram z memtestom - brez napak, z optičnimi enotami pa do zdaj nisem mel nobenih podobnih problemov.
naj ponovno formatiram in upam da bo boljše?:D
aja igro sem probal inštalirati tudi pri prijatelju, kjer poteka proces povsem normalno.....8-O

karafeka ::

Verjetno slaba kvalieta dvd-jev (pa ne mislim na praske).

bzp ::

Sem imel podoben problem na eni "varnostni kopiji" winsev. Sicer še 98SE verzija, ampak zna bit kaj podobnega. Sploh če HW testi ne najdejo napake ...

Mitch ::

Lahko še preveriš, če so ide kabli dobro priklučeni na enote (DVD, disk,...). Lahko, da je kaj narobe z IDE kontrolerjem na matični plošči, naboljše je, da odpreš ohišje in malce preveriš plato...

LP, Mitch

P.S. Pa si inštaliral iste Winse kot si jih imel prej?

nejko8 ::

torej:
karafeka - dvd-ja sta mi pred pol leta delala normalno, sem napisal da sem normalno inštaliral igro, poleg tega se normalno inštalira tudi pri prijatelju......

Mitch: kako naj preverim če je kaj narobe s kontrolerjem?:)) kako misliš preverim plato?
lahko bi bil problem s sata porti ker sem že imel problem z njimi (ni mi bootal v windowse - to je bil tudi razlog za njihovo ponovno namestiev in pred tem formatiranje) problem sem rešil le tako da sem prestavil iz enega sata porta na drugega........
windowse pa sem namestil enake ja

karafeka ::

Aja, če se na drugemu računalniku normalno inštalira potem je nekaj narobe s tvojim računalnikom. Probi zamenjat ide kabel, probi zamenjat dvdrom (naj ti ga posodi prijatelj, pa boš videl če bo tudi tebi enako inštaliralo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154096 (3547) solatko
»

Večina arhivov dobim CRC error!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101859 (1859) tsatthoggua
»

RAID 0 in izgube podatkov

Oddelek: Strojna oprema
301757 (1103) Vlady
»

Javi mi napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
5983 (883) DenisM
»

Problem s Pioneer 16x

Oddelek: Pomoč in nasveti
171311 (1084) AtaStrumf

Več podobnih tem