» »

Kako spraviti pokrovko s ponve?

Kako spraviti pokrovko s ponve?

1
2
3

koyotee ::

sam res, kot da je zlata, kere probleme ma en folk, to nemorš verjet.:\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

necromncr ::

tako bi to jaz.. ponvo segrel do maksimuma in pokrovko polil z mrzlim oljem. seveda vse to v primerni zascitni opremi (maska za varjenje, debele rokavice, etc..). drzal bi s kakimi rorcangami

Zakaj vsi predlogi uporabljajo silo? Ce je bila ponev vroca, je sla narazen. Ce se segreje tudi pokrovka bo sla narazen tudi ta, torej niste dosegli nic. Ce boste dal vse to v hladilnik, bo slo spet skupaj vse in bo efekt isti: nekaj bo uniceno.

Sicer pa: genialno!

Saladin ::

Vzameš navojno vreteno (nasprotna stvar od šraufzwing), v ponvo daš skozi luknjo kos lesa , nanjo vreteno in začneš čep/matico na vretenu obračat tako, da ti potiska ponev in pokrov narazen. Sila bi morala biti dovoljšnja, da jih potisne narazen.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

A. Smith ::

Ideja z zamrznjeno vodo je kul, ampak kot sem razumel, je pokrovka tudi kovinska. Glej, da jo obdržiš nad vodo. :D Pomagalo bi tudi, če si pustil krompir v ponvi...

Kaj bi storil jaz? -Magnet na pokrovko ali luknjo vanjo. Nanjo bi postavil kos zamrznjenega mesa (led bi se topil, pa še težko ga je dobiti velik kos), da bi ostala na nizki temperaturi, ponev pa na štedilnik. Potem bi poskusil izvleči zadevo ven.


Btw; nekdo naj stori nekaj za javno dobro in napopa tole med funny&cool linke >:D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Če je luknja v pokrovki dovolj velika, lahko skoznjo potisneš kondom, njegov vrat pritrdiš na cev zračne tlačilke ali kompresorja in reč napihneš.

Pri tem si je pametno omisliti kondom, ki zdrži večje obremenitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

koyotee ::

no comment, a misls da kondom zdrzi 10barov al kaj...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

Zakaj bi pa moral?

Pritisk bosta bodisi zdržali pokrovka in ponev, bodisi (tega si želimo) pritiska ne bosta zdržali in bosta krenili narazen. Kondom bo, jasno, počil, kar pa ni nič hudega, ker je tako in tako namenjen enkratni uporabi.

kekz ::

a misls da kondom zdrzi 10barov al kaj...

A misliš, da zračnica zdrži 10 barov, ali kaj? >:D
Pa jih vseeno pumpamo na (no skoraj res kakšno tudi) na tak tlak.

d0rK ::

LOL! Jz bi ga rd vidu kako v sexshopu alpa Mercatorju pros nekoga da mu pove kje majo kondome za visje obremenitve! =)

WarpedGone ::

Par hitrih odgovorov:
- krompirja ni več notr, sm ga zbezal ven, da vsaj ne gnije in ne smrdi
- sem šel po trgovinah in zaenkrat iste še nism našel nikjer (so le podobne - za backup)
- čez noč je bila stvar v skrinji: žal se dovolj enakomerno krčita, da sta še vedno zagozdeni
- poskusil sem s primitivno pripravo "na podlagi" odpirača za vinske steklenice -> zagozdeno je dovolj 'močno' da sem strgal 3 žice cca 0.3mm2

Ideja, ki se mi najbolj dopade, je zmrzovanje vode, ampak se mi močno zdi, da če ne uspem neprodušno zamašit luknje, ne bo efekta?
Zbogom in hvala za vse ribe

Ejsi_Disi ::

A je možno kako slikico prilimat sem gor?
Rock n' roll ain't noise pollution!

mihec87 ::

A z segrevanjem ponve pa ledom v vrečki na pokrovu si že poskusil?

KandazaR ::

Probaj vprašat tistega ki je to ponev kupil in podaril v kateri trgovini je to kupil, razen če ne bo ta povedal lastnici.

'FireSTORM' ::

KandazaR mislim da bi blo lažje kontaktirati direktno proizvajalca mar ne? ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

KandazaR ::

Mogoče pa res :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

PrimozR ::

WarpedOne ni nujno da popolnoma tesni. ko se bo enkrat naredila smetana na ledu, je konec. Potem bo samo še pritiskalo ker je to trdna snov in je ne mroe stisniti skozi luknjo. Bo prej ponev šla ven. kot sem rekel, odprta steklenica vode v skrinji še vedno poči ker se led enostavno ne mroe širiti skozi luknjo.

TESKAn ::

Hm, dobi si kje suh led/tekoči dušik. Daš ponev na ogenj, segreješ, potem pa pokrovko pošpricaš z tekočim dušikom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

WarpedGone ::

>> A z segrevanjem ponve pa ledom v vrečki na pokrovu si že poskusil?

To je plan za jutri če spodnje ne uspe. Vrečka vode je že v skrinji.

PIP: bom čez noč nalil notr vodo pa vidm zjutri.

Ponev je Bialleti Chic, 26,5 cm premera. Kakšna ideja, kje imajo to posodo?
Zbogom in hvala za vse ribe

roli ::

kolikor jaz vem je bilo to mogoče kupiti v Merkatorju z tistimi njihovimi točkami!

EDIT: Jap sem šel gledati v kuhinjo. Imamo tudi mi eno tako ponev tudi okoli 26.5cm premera.Samo to povej: A je na ročaju rdeča črta? Drugače pa smo mi dobili zraven te ponve tudi stekleno pokrovko.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Tomay ::

Daj slikaj. Jaz imam še eno novo iz merkatorjeve serije doma zapakirano.
Voodoo 4Ever

WarpedGone ::

>> A je na ročaju rdeča črta?

Da, po dolžini ročaja je kak dober cm široka črta. Danes bil v Mercatorju. Majo posodo te firme a ne model "chic".

Pokrovka je verjetno čist druge sorte. Nekaj podobnega sm vidu od Tefala. Ročka se da malo "zamaknit" in se odpre takšna polkrožna odprtina - za spuščat paro.

Tomay: s kje si? Kolk hočeš met? Dam 20€ :)
Zbogom in hvala za vse ribe

roli ::

Hja na moji lepo piše tudi tisti chic!
http://www.r00li.com

zcetrt ::

Poseduješ ponev, ki ima po mojem mnenju največjo naklado limited edition serije in je našla dom v vsaki zavedni v Mercatorju nakupavajoči slovenski družini. Prepričan sem, da bi jo bil marsikdo od prisotnih na tem forumu pripravljen menjati za "Coca Cola 'i' zamašek" z njegovim doplačilom.

In odstranjevanje pokrovke bo postalo le še zanimiv eksperiment.
4.

koyotee ::

Ma te ponve so za en K****, tisti teflon ni vredn da ga pošč****, v njej se je kuhalo izključno z leseno kuhalnico in je dno obupno spraskano. Imamo pa doma ponev od tefala, in je že 5 let enaka. Tok dnara, tok muske.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zcetrt ::

Čreva na plot... Danes em pekel meso v točno enaki ponvi in mati so mi porinili eno Tefal pokrovko. Ko sem zrezke obračal, sem seveda vzel pokrovko dol. In ko sem jih obrnil, sem jo dal nazaj. Busted! Pokrovke nisem spravil več dol. In to pol ure po tem, ko sem se režal tej temi...

Ljudje, bog je.
4.

krneki ::

lol, napad zatikajočih se pokrovk.

dzinks63 ::

:)) Men se zdi tale tema kot prvoaprilska šala, res se lahko ob vsem skupaj nasmejemo. WarpedOne kot moderator sigurn ni tako neumen , da nebi znal tega problema rešit , dal pa je odlično kost za glodanje.

dukenukem ::

hehe, a so tok mehke mercator ponve :D kup eno v tušu ,mogoče bo boljša :D

cekr ::

Kastrola mora bit toliko težka, da ti odbije nogo, če ti pade nanjo.

Te kastrole iz akcije v big M so pa navaden pleh.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zcetrt ::

Odtrgal sem roč pokrovke nato pa z vzvodom uspel povleči dol. Četudi bralci mislijo, da se zajebavamo, lahko pofotkam poškodovani teflon... Saj ne, da bi imel kaj od tega, da mi verjamete. Če bo le en od 1000 bolj pazljiv, sem že dosegel svoj namen.


p.s.: Še ko hočem zveneti, da se ne zajebavam, mi to ne uspe najbolje... Resno, ljudje!
4.

Tomay ::

Daj pofotkaj, da vidim, če misliva enako posodo, ker teh je bilo en kup.
Voodoo 4Ever

WarpedGone ::

Razplet:

Kot moški sem priznal poraz, kupil novo ponev in pokrovko (kar se da slično), gospo lastnico poklical in se posul s pepelom.

Še sem živ :D
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Ja, kaj pa ponev? Si preizkusil že vse predlagane metode? Si zabeležil in fotografiral rezultate?

Zanima nas :)

dela ::

Najbolje, da WarpedOne in zcetrt prineseta svoji ponvi na Nest in se okoli vsake ponve zbere ena ekipa, potem pa ekipi tekmujeta, katera prej spravi pokrovko dol. To je pravo hekanje. :)

WarpedGone ::

Vseh idej nisem preizkusil (npr. rezanje pokrovke, navojno vreteno, suh led), sem pa v zadevo nalil vodo in jo dal zamrznit. Zjutraj me pričakala dobrih pol cm debela 'kupola' ledu nad luknjo. Postopno zamrzovanje očitno ni bilo dovolj "močno" da bi privzdignilo pokrovko, se je led sproti lomil.

Vso zamrznjeno zadevo sem dal tut nad plinski gorilnik, kjer je bil efekt le ta, da se je led začel hitro taliti. Posoda pa se ni kaj bistveno segrela i.e. razširila.

Slik žal nimam.
Zbogom in hvala za vse ribe

nastyboy ::

Mogoče bi lahko probal tako, da bi skozi luknjo zatlačil notri kakšno plastično vrečko in bi potem v vrečko nalil vodo... tako ti voda ne bi mogla iti nad pokrovko...ker bi ostala notri bi jo verjetno dvignila .

LP

whatever ::

Najbolje, da WarpedOne in zcetrt prineseta svoji ponvi na Nest in se okoli vsake ponve zbere ena ekipa, potem pa ekipi tekmujeta, katera prej spravi pokrovko dol. To je pravo hekanje. :)


E, vidiš, to je ideja! Zmagovalna skupina pa dobi - ponev.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

'FireSTORM' ::

poražena pa pokrovko
Those penguins.... They sure aint normal....

kixs ::

Ta varijanta bi skoraj morala it skozi:

V ponev nalijes vodo iz pipe in das vse skupaj na vroco plato. Na pokrovko pa en kup ledenih kock v vrecki - to das gor ene 5min preden das vse skupaj na vroco plato.

Seveda je odvisno kako se je prej skupaj stisnilo. Bi pa verjetno dodatno pomagal WD-40.

Seveda je vse to samo hipoteticno ;)

kekz ::

Ali pa obratno. Skozi luknjo naliješ vodo, luknjo zamašiš in daš kuhati na super max moč.
Ni hudič, da ne bi pokrovke odpočilo. :D

zcetrt ::

Glede vseh predlogov o temperaturnem raztezanju: Kovina je zelo dober toplotni prevodnik in zato je v praksi zelo težko doseči znaten temperaturni gradient znotraj celote ponev-pokrovka. Ravno to botruje tudi temu, da se pokrovka v trenu oka segreje na "delavno" temperaturo in zagrize v teflon. Če je v ponvi voda, bo cela ponev (s pokrovko vred) ves čas hladnejša od 100 stopinj celzija. Govorim o vodi v kapljevinastem agregatnem stanju. Ko voda izhlapi, je vse še vedno na isti temperaturi.

Ka se tiče tlačnih variant... Ne vem, koliko se razlikujejo od variant s pajsarjem. S tem da parne variante so problematične, ker ni nujno, da bi celotno ponev odneslo v zrak, saj bi zadostovala najmanjša vrzel za izenačitev tlaka.

Če pa že ni enega pametnega oprijemališča, mi v teoriji še najbolj obetavno deluje metoda z vodo in zmrzovalnikom. Čeprav, lahko da sem kaj zgrešil.


In še za informacij željne... Sem spuntal pokrovko iz ponve. Kot kaže, primer ni bil tako kritičen, kot Warpedov. Posledice pa so ostale tako na ponvi, kot na pokrovki. Da ne omenjam zrezkov. Uporabljena pa je bila prilično dokaj brutalna sila.
4.

kekz ::

Še eno varianto sem se spomnil iz svoji mladih dni.
Skozi luknjo daš malo (kalcijevega) karbida, gor malo vode in potem eno gorečo palčko zraven luknje. :D

Meni je v najbolj ekstremnem poizkusu uspelo v enem šusu narediti iz 200 l soda (za nafto) čisto ravno pločevino. Stranici (obe premera več kot 0,5 m), nekakšen ekvivalent pokrovki :D, je odneslo stran, pa sta bili privarjeni |O.
Stranski efekt je bil, da mi je nehalo piskati v ušesih šele po 5 urah. 8-O


Podobno metodo sem uporabil za čiščenje dimnih poti v lončeni peči. Notri v toplo peč približno 0,5 dl bencina, počakal pol ure, da se je lepo vplinilo, potem pa šibico skozi vrata in hitro zapreti. Peč je sicer za trenutek malo privzdignilo s tal, ampak vlek potem ni bil več problem, ker je vse saje odpihnilo. >:D

Meizu ::

:)) lol, mu bo še hišo zraven odneslo:D

kekz ::

Sila teh parnih zadev je kar neverjetna.
Nekoč sem delal lastno rafinerijo. Frakcijski stolp sem naredil iz bojlerja in hlajenje začasno speljal direktno skozi hladno vodo. Ko sem nakuhal prvi poizkusni liter dizla, sem zadevo izključil in pozabil izhodno cev v vodi. Zaradi podtlaka je potem hladno vodo vsrkalo v frakcijski stolp s temperaturo okoli 600 stopinj. Voda se je v trenutku uplinila, skozi izhodno cev je 10 minut švigala para v tla - asfaltno dvorišče, od koder je curek asfalt zmetal ven. Cela soseska je bila pol ure v megli. Parni pritisk pa je bil tako velik, da je 80 l bojler iz začetne valjaste oblike postal skoraj krogla.
Počilo na srečo ni nič :8).

Tomay ::

A jedrskega reaktorja pa še nihče ni doma naredil. ;)
Voodoo 4Ever

TESKAn ::

Ni bila enkrat novica, da je en nadobuden skavt naredil breeder reaktor?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bluefish ::

aha
še bolj nazaj pa je bilo govora o neki supernovi v kozarcu marmelade :O .

ivanuscha ::

Ahahhaa kekz :D 8-O :D

zcetrt ::

Ok. S tistim gradientom temperature pri kovini sem malo usekal mimo, saj sem pozabil na dejstvo, da se tudi oddaja toplota v okolico bolj efektivno. Nekatere posode imajo kovinske ročaje, ki pa se jih brez težav prime med kuhanjem...
4.

TESKAn ::

IMO ali flexarca ali pa vse skupaj segret, potem pa pokrovko ohladit z tekočim dušikom ali čim podobno mrzlim. Edino tekoči kisik ne vem, če bi bil primeren...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posoda VOK

Oddelek: Loža
112788 (2428) Map
»

Kuhalnik riža, izkušnje

Oddelek: Loža
438814 (7050) ttommy
»

Rabim nasvet za popoln steak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13320457 (12473)          
»

Kaj vse znate skuhati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549904 (8491) STASI

H5N1 pomagajte!

Oddelek: Loža
121889 (1561) OmegaBlue

Več podobnih tem