» »

Kako spraviti pokrovko s ponve?

Kako spraviti pokrovko s ponve?

«
1
2 3

WarpedGone ::

Včeraj sem si pekel krompirček, ko sm pršu na idejo, da bo stvar hitrej gotova če dam na ponev pokrovko. Najdem eno ki približno paše gor - ne sega čez rob ampak gre glih za ghlih vanjo. Seveda je bila ponev že razgreta, pokrovka pa še mrzla. Ob dotiku se je segrela še pokrovka in "zataknila" tako da ne gre več stran. Tudi ko se je oboje ohladilo je ostalo zataknjeno. Lepa demonstracija raztezanja kovin.

Ampak sedaj nucam pameten nasvet kako spravit pokrovko s ponve, sicer bojo nastali zanimivi družinski problemi. Ob vsemu trudu mi je uspelo odtrgati plastični ročaj pokrovke, tako da je na njeni sredini sedaj luknja s kakimi 3cm premera. Poskusil sem že z gretjem ponve in sočasnim ohlajanjem pokrovke. Žal brez uspeha. Nekak ne uspem dosečt dovolj temperaturne razlike, da bi spustilo.

Trenutna ideja je, da se zapeljem do kakšne avtomehanične delavnice in tam poskusijo s kakšnim specialnim orodjem.

Kakšna uporabna ideja?
Zbogom in hvala za vse ribe

MTm2H37rqt7B ::

Mogoce ne zelis takega odgovora... vendar zakaj toliko truda glede pokrovke in ponve? Reskiraj par euro pa kupi novo. Ce si ze od tastare pokrovke odtrgal rocaj.

Se mi zdi da je skoda truda in zivcev.

Zgodovina sprememb…

Infinity ::

ponev na ogn, na pokrovko pa sugh led :D če nou počl bo šlo narazn >:D

KandazaR ::

Probaj WD 40
Pa je slučajno ponev prevlečena z teflonom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

WarpedGone ::

Zakaj? Zato: "sicer bojo nastali zanimivi družinski problemi."

Pokrovka še niti ni tak problem, problem je ponev, ki je bila darilo in je ena oh in sploh zadeva.
Lastnici bo treba razlagat kako in kaj... Če se le da bi se temu rad izognil.

Edit: ja, teflon.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Gr0unD Zer0 ::

skozi ono luknjo potisni petardo not...

bo mogoče razgnalo...:D al pa zbaši not neko vrečko ter napihni/napolni z vodo/našopaj pur-peno not ter počakaj da se razširi

sicer pa kaki druzinski problemi pa bi naj bili? skupno cepanje od smeha pri taki bedariji?:D

KandazaR ::

Potem ne bo šlo ne da bi obdrgnil teflon in s tem je ponev neuporabna. Ne preostane ti drugega kot da izbrskaš identično ali pa vsaj dober pribljižek sedanje ponve.

marsovcek ::

Po moje nimaš druge kot močno segreti ponev in potem nekako odstraniti nadlogo :D . Če je ponev visoka, bi mogoče bilo lažje, če vanjo naliješ precej tekočine, da bi se toplota bolj porazdelila po obodu ponve. Vsekakor ne pregrevati suhe, ker uničiš prevleko.

Kak WD bi tudi znal pomagati, ali pa kar kuhinjsko olje (manj smrdi :P ).

Icematxyz ::

Čez noč daj vse skupaj v zmrzovalno omaro.

Zjutraj pa primi pokrovko spodnji del posode pa namoči v vrelo vodo ali daj na plinski gorilnik.

In povleci. >:D

sverde21 ::

Kaj ko bi pokrovko kar odrezal polmeru z škarjami za kovino... pomoje bi šlo, če bi čisto do roba odrezal, sicer zna bit rob zelo težaven za odrezat (pazit moraš, da ne odrgneš teflona). Ali pa mogoče razrežeš pokrovko na zvezdo, potem pa jo probaš zvit tako da jo ven dobiš...

Vse je v tehniki rezanja :D . Sicer je pa tudi veliko odvisno od oblike, če je pokrovka fejst na kupolo, bi jo mogoče lahko nekako stisnil tam pri robu, tako da bi odstopila, ampak zato bi rabil že kako mehanizacijo :D
<?php echo `w`; ?>

kekz ::

Jaz sem podobne zadeve (npr. z barvo zlepljen sef) reševal s plinom.
Noter malo plina, ogenj in bum. Plina mora biti ravno prav, ne preveč, ker sicer ne poči ampak samo zagori.

Sicer se mi je včasih tudi že kaj ponesrečilo :D

dela ::

Konglomerat ponve in pokrovke obrni na glavo, potem pa s plinskim gorilnikom za spajkanje segrevaj ponev. Ker se topel zrak dviga, se na tak način ne bi toliko toplote od segrevane ponve preneslo na pokrovko, poleg tega lahko s plinskim gorilnikom dosežeš precej visoke temperature. Čez nekaj časa bi pokrovka morala pasti ven.

Kaj boljšega se ne spomnim.

dela ::

Mogoče bi pomagalo tudi tole:



(ali kak magnet)

d0rK ::

Mogoce ce je pokorovka kovinska in ti je usen zanjo bi lahka kej tazga poskusu:


Das enmu mojstru da ti tik pr zunanjem robu pokrovke zavari okol in okol par centimetrov visok rob.
Nato posodo das na sporget in zacnes segrevat tako, da se oboje skup segreje in raztegne. Nato na
hitr nalijes v pokrovnko ledeno vodo (ki ima zdej tist rob tko da se voda ne dotika ponve in jo s tem
ohlaja) ki se zaradi nje skrci medtem ko ostane ponev se vedno vroca in raztegnjena.


Ne vem ce bo uspel, just my 0.02c.

marsovcek ::

Že, ampak kakršnokoli švasanje uniči ponev :\ .

d0rK ::

Ja ok pa nek silikon ane, se bols ubistvu.

PrimozR ::

Švasa se po pokrovki.

#000000 ::

kojih li ideja



Dej v skrinjo za urco dve, potem dej spodnji del za minuto v krop in zmaga je tvoja, če ne prviš pa po parih poskusih 1000% LP

whatever ::

jaz sem za sverdejev predlog - škarje za kovino al pa kak tremblic. sicer boš uničil pokrovko ampak ponev bi morala ostati cela.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Tomay ::

Kakršno koli švasanje in rezanje s fleksom odpade, ker se bo poznalo na teflonu.

Lahko skozi luknjo v pokrovki daš kavelj primerne velikosti, segreješ ponev in potegneš (ne vem kako boš fiksiral ponev, lahko tudi stopiš nanjo).

Pa vso srečo.
Voodoo 4Ever

Tody ::

suck it up pa pejt novo zadevo kupit :)

Roadkill ::

LOL!

Pač poveš družinskim članom, da si zajebu in probaš nabavit identično ponev.
Drugač pa enostavno prerežeš pokrovko in ji potegneš ven. Če se je ne da prestriči, pa lahko navrtaš nekaj lukenj. Tolk da izgubi integriteto in jo potem potegneš ven.

Me najbolj zanima, kakšen bo krompirček po vsem tem. :DD
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

TESKAn ::

Poskusi pokrovko zrezat. Magari s fleksarco odreži nad robom ponve in ti na koncu ostane obroč, ki se IMO ne bo več tako zagrizeno upiral.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Nagi Bator ::

Spravi krompir ven skoz luknjo rocaja, ker zdaj itak ni vec uziten, napolni z nekaj vode, nepredusno zapri vse luknje na deklu in pristavi na ogenj. Nato se umakni na varno in pocakaj :D

Roadkill ::

Se en preblisk: V skrinji bi se morala ponev skrciti bolj kot posoda.
Ü

marsovcek ::

:\ V skrinji bi se morala ponev skrciti bolj kot posoda.

Če bodo toplotni postopki odpovedali, bo verjetno najmanj škode, če zvrtaš nekaj lukenj v pokrovko, da ji oslabiš strukturo. Nato pa brute force >:D .

pingec ::

Zbasi not eno mocno zracnico pa napihni s kompresorjem :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

kriko1 ::

Poskusi udarit po robu (v nekaj trdega), mogoče skoči ven. Drugače po mojem bi bila najboljša ideja najprej dat v skrinjo.

Meizu ::

Mislim, ta problem je ful zanimiv:D ker ubistvu nisem še videl takšnega primera:D No pa bodimo resni.

Praviš, da si na segreto ponev dal mrzel pokrov. Kaj pa če bi tokrat naredil obratno?:\ Namesto ponvi segrej pokrovko in moralo bi popustiti. Da bi naredil še večjo temperaturno razliko, bi napravil škatlo ledu, ponev vtaknil not in segrel pokrovko. Mislim, da bi to moralo delovati. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

ToniT ::

Če bo segrel pokrovko, se bo ta še bolj razširila....

Vzameš škarje za kovino in od sredine začneš rezati proti obodu. Ko narediš dovolj veliko luknjo, (ni treba po celem obodu), vzameš klešča in probaš potegniti pokrovko dol.

DimmniBurek ::

Jaz bi probal vodo nalit skor do vrha, pol pa nekako zamašit in dat na ogenj... Ko bi začelo vret bi verjetno ven vrglo...
There Is No Stronger Drug Than Reality

BigWhale ::

Nalij notri vodo do roba, zamasi luknjo in v zmrzovalnik...

kekz ::

Nalij notri vodo do roba, zamasi luknjo in v zmrzovalnik...

Tole res ni slaba ideja. :))

clothes ::

Skozi 3centimetrsko luknjo, ki pravis da ti je ostala v pokrovki zatakni kljukasto jekleno palico in močno povleci (ponev naj ti nekdo drzi), se boljse pa bo ce udaris navzven. To naredis tako da si na palico si montiraj utez, ki jo naglo pvleces-cuknes, na kocu pa se zatakne. (sistem "topa" ki ga uporabljajo vlomilci ali pa avtokleparji)

Al pa s kakim "apcigerjem" poiskusi, pa na teflon podlozi leseno ploscico- da ga ne poskodujes!

Pri vsem tem si se vedno lahko dodatno pomagas z ohlajanjem oz. gretjem.

Ce pa se ne bo slo, pa nesi v najblizjo šlosarko delavnico, ti bodo fantje sigurno zrihtali!

Edit- Glede vode in zmrzovanja- lahko poiskusis, a glej da bos dovolj zatesnil luknjo!! Tezka bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()

PrimozR ::

sploh ne ker se led strdi in ne more 'steči' skozi luknjo. Odprto steklenico vode bi prav tako razneslo.

clothes ::

sploh ne ker se led strdi in ne more 'steči' skozi luknjo. Odprto steklenico vode bi prav tako razneslo.


Nisem vedel!

Sklepal sem po tem, ker imajo avtomobilski motorji na bloku cepke, ki jih v primeru zmrzovanja hladilne tekocine vrze ven, da ne bi pocil blok!

mare_ ::

Mimogrede... A bi ponev po vsem tem preživela? Oz. če praviš, da se je pokrovka zataknila in če ima ponev še kakšno občutljivo prevleko, je že zdaj sploh še cela?

Lucas ::

Poklič MacGyver-ja, bo on rešu situacijo. :D
I was here...

xCore ::

Probuši rupo skoz pokrovko pa prdni not... pomagalo vrjetno nebo bo pa hec :D
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

d0rK ::

Nazadne k sm preveru je tefonski premaz tudi na stranicah ponve kar pomen da bo kaksnokoli vlecenje vn pobral zravn se njega.

PrimozR ::

xCore WTF???

d0rK IMO bo spraskan samo pas, kjer se je zataknila ponev. Ostalo bo bolj ali man nepoškodovano. Če pokrovka sedi dovolj visoko, na ponev to ne bo imelo efekta.

'FireSTORM' ::

Krompirček si dobil ven? Da nisi še potem kje slučajno lačen ostal...

Če nebi bilo teflona bi lahko uporabil "šraufnceger"(navaden ne križni) in "hamer" ter ga z hamrol zaril med ponev in pokrovko, ni vrag da je potem nebi iztrgal.
Ampak ker je teflon verjetno tega nočeš.
Ni ti treba nič švasat, samo okrog roba daj neko gumo, gor na pokrov nasipaj led, pusti par minutk da se ohladi, probaj povlect, če ne gre še pa ponev malo segrej da se razširi, pokrov bi pa moral ostati še toliko hladen in skrčen zaradi leda.

edit: Nasvet za naslednjič. Krompir se ne scvre ravno opazno dosti hitreje če je pokrit. Razen če si na smrt lačen in boš zdaj zdaj izdahnil zaradi lakote se ti niti pokrova ne splača umazat. Sploh se ti pa potem kaj takega zgodi in si 100% mrtev. :D
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Gr0unD Zer0 ::

jaz še vedno preferiram dinamit:D

drugače pa je ona z zmrznjeno vodo najboljša po moje:D

PrimozR ::

Pa problem je, da če imaš pod pokrovko kaj vode, se ustvari para, le-ta pa se na pokrovki kondenzira in kaplja nazaj v olje, to pa ni prav nič dobro.

traktor666 ::

Ja jaz mislm, da je najbolj, da se zabiješ z glavo u uno ponev. Sam morš pazit, da se ti nebo še glava zataknila, k pol pa res nevem kako boš to razložu doma.

mihec87 ::

Joj traktor kok si smesen..

Najbol je se ta ideja da ponev segrevaš na pokrov pa daš led lahko kar v vrečki da ne bo teklo vsepovsod pa maš več vrečk pa menjavaš ko se v eni stopi led das drugo gor.. pol pa sam še dol rabiš potegnit en kavelj v to 3cm luknjo..

steev ::

Lol, kera tema. Daj poročaj kaj. Ti je uspelo, kako?
:|

billgates ::

A so že nastali "zanimivi družinski problemi?"

xCore ::

Zakaj pa misliš da nena odpiše nič... stara mu je cviknla kabl >:D
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

ahac ::

Če lastnica noče, da se ponev poškoduje potem bi jo dala v okvir in na steno. Če se pa ponev uporablja bo pa prej ali slej za stran.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posoda VOK

Oddelek: Loža
112789 (2429) Map
»

Kuhalnik riža, izkušnje

Oddelek: Loža
438815 (7051) ttommy
»

Rabim nasvet za popoln steak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13320460 (12476)          
»

Kaj vse znate skuhati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549904 (8491) STASI

H5N1 pomagajte!

Oddelek: Loža
121889 (1561) OmegaBlue

Več podobnih tem