» »

Dell 2407WFP "Wide Mode" problem

Dell 2407WFP "Wide Mode" problem

Andrej_ID ::

Imam Dellovega 2407WFP Ultrasharpa. Revizija A04. V meniju monitorja pod "DISPLAY SETTINGS" so opcije "WIDE MODE", SHARPNESS" in "ZOOM" sive, se pravi ne morem spremeniti teh nastavitev. problem nastane ko želim igrati kakšen špil, v 1600x1200 brez raztegnjenosti. rad bi igral recimo v 1:1 pa tega ne morem naštimati. kje leži problem?

potem je tu še nekaj: nekje sem prebral da je potrebno spreniti nekaj v Nvidia Control Panel -> Display-> Change flat panel scaling... tam imam 4 možnosti, in moral bi naštimati na "Use my display's built-in scaling" pa se nastavitev nikoli ne shrani.

frudi ::

prvo moraš preklopiti v resolucijo, ki je manjša od 1920x1200. recimo zaženi igro z nižjo resolucijo in bodo ti menuji omogočeni...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Izi ::

To je dejansko napaka tega monitorja. Resolucija 1600x1200 je vedno raztegnjena čez cel ekran, kar seveda ni v redu.
Pri ostalih resolucijah lahko izbiraš in deluje v redu.

Sicer pa to ni ne vem kakšen problem, ker vse novejše igre podpirajo 1920x1200

frudi ::

ravno prej sem čisto normalno zagnal Railroad Tycoon 3 v 1600x1200 v 1:1 in Aspect načinih, v obeh primerih sem imel neraztegnjeno sliko s 160px širokimi črnimi robovi ob straneh.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bluefish ::

starejše igre, ki ne uporabljajo widescreen načina, pustijo črne robove. Čisto normalno.

Andrej_ID ::

ja mogle bi pustit, sam kaj ko ma monitor naštimano "FILL" pa se ne da naštimat drugače...

tisti ki mate ta monitor, a mate pstale možnosti omogočene?

EvilDare ::

Za ne native resolucije jaz uporabljam mojo grafično kartico. Pravijo da je slika boljša, če pustiš da ti grafična kartica opravi povečavo. Poleg tega naj bi imel monitor vgrajen slab pretvornik, ki skrbi za te stvari zato ga ne priporočajo za konzole. Meni za pc služi če 1 mesec odlično.

Andrej_ID ::

sej pomoje se da to naštiat sam k me ta nVidia Control Penal nek bug in noče shrant nastavitev za "penal scaling"... upam da bo mela naslednja verzija to popravljeno.
no sej ta svar me ne moti prov preveč, sam rad bi našel vzrok...

EvilDare ::

Saj imam nvidia, samo ker imam 6800gt in xp uporabljam starejše gonilnike 94.24 in vse deluje pravilno. Res pa je, da je novi control panel vedno ponastavljal nastavitve kontrasta, ko sem šel v igro, v starem načinu pa vse deluje pravilno.

P.S. pri staren načinu se nastavi, če greš na levem seznamu pod "nview nastavitve za zaslon", spodaj desno klikneš gumb "nast. naprave >" in potem "nastavitve naprave ..." in izbereš zadnjo možnost. Mogoče ti bo pa tukaj pravilno delovalo, če še nisi poizkusil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271031 (20873) Yenk
»

FulHD TV kot monitor

Oddelek: Strojna oprema
373754 (1504) Silck
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121440 (16515) Spock83
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321106 (10135) lola0000000

Več podobnih tem