» »

MB BIOS Tweaker?

MB BIOS Tweaker?

Jebiveter ::

Torej, iscem "bios tweaker" oz nekaj podobnega za BIOS za mamaplato.
Imam namrec problem, ki me moti pri moji BXMaster-ci: nima spreminjanja FSBja v koraku 1! To je bila ena najvecnjih moznosti zaradi katere mi je zal Epoxke BX6 :'( (naj pociva v miru).
Sej ne, da bi rad imel ravno po 1MHz samo, da bi lahko z manjsimi koraki navijal. Zdej ima plata moznosti 66, 72, 75, 83, 85, 90, 95, 100, ... Ima pa plata clockgenerator, ki je zmozen manjsih korakov. Torej me omejuje samo BIOS! Spajky ima datasheet za ta clockgen z vsemi moznimi kombinacijami (imam celo obcutek, da gre za enak clockgen kot pri EP-BX6), katere mu sporoca BIOS, da potem nastela pravo frekvenco.

Sedaj pa me zanima, kje bi lahko dobil Motherboard BIOS editor, da bi sli lahko nastimal vem moznosti v BIOSu?

Ce obastaja kaksna druga moznost, prosim, POVEJTE! Dejte malo komentirat.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Spajky ::

Ne bo zgleda nič iz tega; ima Cypress w196 clock generator /ne verjamem, da je isti kot na tvoji pokojni Epox-ki/ in do 100 Fsb ima samo te možnosti=enako kot v Bios-u; šele potem se pojavljajo tudi vmesne, ki jih ni v biosu, ampak ne verjamem, da je kdo shekal bios posebej za to plato... sicer pa tvojga C500 itak niti z vodnim /brez Pelta/ ne boš mogel preko 622MHz stabilno navit! Raje pozabi, ni vredno zgubljat cajta in keša...Biose hackajo profiji v programiranju kar z Hex editorjem IMHO in imajo za vsak slučaj Flash programator, če gre kaj narobe, t.j. če se plata več ne postavi pokonci...sprijazni se in pozabi! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jebiveter ::

Hej, chill! Let me live!
A zdej clovk ne sme niti uprasat?!;((
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

seawolf ::

Jaz Ga mam ce rabis ti ga lahko pošljem ti samo povej naslov (e-mail) ni velik ma kaksnih 600kb

p.s. Na win NT in 2000 ne dela


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rad bi navil star racunalnik

Oddelek: Navijanje
271511 (935) pure00
»

Dothan 1.6 preko 2GHz...

Oddelek: Navijanje
483042 (1981) Jenej01
»

VDD mod Epox 8RDA+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
503302 (2848) Caligula
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735197 (3938) Tilen
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352069 (1670) Spajky

Več podobnih tem