» »

Navijanje Celerona 1.2 Ghz problem

Navijanje Celerona 1.2 Ghz problem

NiKeC ::

Helo! Mam en problem pri navijanju mojega Tulain Celerona. Imam plato Qdi SynactiX 5EP (z zadnjo verzijo flashan). Dam FSB na 130 (kjer se mi resetira frekvenca Rama in PCI vodila). Potem pa ko sistem boota Win XP, vse zašteka. Pa to ni odvisno od temperature saj je le ta stestirana in ni nič več kot 45*C. To sem potem še preizkusil na Win 98 SE in so se normalno bootali. Samo jaz bi vseeno rad ostal na Win XP. Pa bi tud rad da mi mašina dela na 1.5 Ghz, saj mi pri nižjem FSB crkne zvočna ( npr. 125 pa mi dela težave še Geforce 2). Lepo prosim če je kdo našel kako rešitev npr. da bi v Winsih spremenil FSB (samo nisem videl programa razen Speed Easy od QDI, ki podpira mojo matično ploščo). Please HELP!

LP,
Niko

malinavc ::

v enem drugem threadu poteka glih tole o navijanju proca in bootanje winxp...in večina jih pravi de jim v xp ne dela! men pa dela...duron800@975
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Spajky ::

Morebiti ker si XP-je instaliral že na navitem procu?
Rekli so: če se hočes naučit preklinjat, si kupi kozo ali pa kompjuter! :-)))
Moj frend je imel podobne težave s WinME; je reku, da se mu niso pustili navijat, z W98 pa no problem! Svašta! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

VASkO ::

pri meni se tudi v MEjih ni dalo naviti FSB na athlonu niti na 136mhz (iz 133mhz), v XPjih pa v 98 pa dela tudi na 155mhz FSBja, samo raje prek mnozilnika navijem. Res cudno, kako so OSi razlicno obcutljivi na navijanje.

NiKeC ::

jaz sem navil šele potem ko so bili že xp-ji inštalirani. Tak da ne vem v čem je problem. Sicer pa bom še zaj probal z 133 FSB pa bomo vidli...

NiKeC ::

zaj sem ga dal na 133 mhz FSB pa je mašina začela piskat. Torej verjetno ne bo šlo. Rabil bi še en nasvet glede voltaže. Zdaj sem jo pustil na default torej: 1.475 . Na koliko ga naj povečam da bi mi delalo na 133 mhz. Ker potem bi mi windowsi po mojem normalno delali. Sicer pa sem opazil zanimivost na Windows update. Našlo in celo priporočilo mi je driver za processor in to Intel Pentium III Xeon (imam pa Celeron II). Sicer sem pa opazil rahel pospešek mašine. Res deluje hitreje.

NiKeC ::

Zdaj sem povečal voltažo na 1.525 (več ni šlo) in čuda da windows xp delajo normalno. edino kar me hudo moti je, da mi crkne zvočna ki je integrirana na matični plošči. Sicer pa 1500 mhz navito šiba res prav in šele tak navita mašina je res cool (sicer pa tak AMD rules!)

Spajky ::

Ha, zgleda, da boš moral malo pojačat hlajenje /svetujem Pri Megahitu za manj kot 3 jurje s srebrno pasto tale http://www.frostytech.com/articleview.c... / in napravit Voltage mod s pin wiring trikom - datasheet: ftp://download.intel.com/design/celeron/datashts/29859601.pdf , pravjo, da treba pine Vid1+Vid2 kratkostičit na Usenetu, ampak prej še malo poglej po netu in forumih in ne me držat za besedo in delaj to na lastno odgovornost! Zgleda, da ti drugače ne bo šel na 1600 /133fsb/ ker ne moreš dovolj dvignit voltaže...Si trebal kupit nizjefrekvenčnega tualatina...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764735 (3574) mihamedo
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401434 (1036) damchy
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
481986 (1458) Spajky
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704568 (3890) AtaStrumf
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231714 (1470) VASkO

Več podobnih tem