» »

Dothan 1.6 preko 2GHz...

Dothan 1.6 preko 2GHz...

DjTonic ::

Vedno me je zanimalo kako se pa kaj navijajo prenosni računalniki in pred kakšnim letom sem bral na eni francoski strani članek, v katerem je avtor opisoval takrat še čisto sveže novo Intelovo orožje za prenosnike. Nad rezulati sem bil takrat navdušen, laptopov do takrat nisem jemal preveč resno >:D Dothan ima kar 2MB L2 pomnilnika (Podobno, kot P4 EE) ter je grajen v 0.09 mikronski tehnologiji.

Prej pa sem čisto po naključju našel eno zanimivo temo na XS (Sem po dolgem času šel zopet malo pogledat, kaj hočemo, ko pa ni časa) in morem reči, da me je pošteno zamikalo kako se bo odrezal moj Notebook. Na koncu se je vseskupaj kr izplačalo :D. Nad rezultati sem res presenečen, saj si vseeno nisem mislil, da bom prišel tako daleč, naslednjič poskušam še dlje, mislim, da še imam nekaj rezerve 8-O.

No pa kar začnimo z rezultati, odločil sem se predvsem za Super PI test...

Žrtev >:D



Postanek pri 1800 MHz (200MHz navitje, nekaj je, ampak nič kaj posebnega)



Gremo na 1900 MHz na 1M decimalk...



Ko procesor ni obremenjen si spušča frekvenco, tako je pred začetkom zadnjega testa tekel na 780 MHz



In še za na konec benchmark pri 2083 MHz, kar lep rezultat, dothan že kaže svoje zobe..



Timingi 2-3-3-6 pri 173 MHz (Na sliki je še 171 Mhz)

  • zavarovalo slike: OwcA ()

MEDENA ::

Kako sploh naviješ v biosu....maš kake nastavitve tam ?

tiborrr ::

Wow, kapo dol 0:). P.S.: Kak za boga si OCjal notebooka? Ker fotrov Compaq nw8000 (P-M 2GHz, 2GB RAM, FireGL Z1) ze caka tam v kotu na kruto preobrazbo >:D. Das prosim link od one teme na xtremesystems.org?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Moonman ::

A lahko izmeriš za koliko se je skrajšal čas delovanja na baterije.
Predvsem na privzeti frekvenci in max. stabilni frekvenci.

Drugače pa lep overclock za prenosnik. :))


OwcA ::

Lepo, čeprav potweakan pa ni ravno. Sam mi 1M računa na 1,6 GHz Sonomi 43 s. Zakasnitve so 2,5-2-2-7 je pa FSB zato 133 MHz.

V pričakovanju ustreznaga programčka za moj PLL ... :'(
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tiborrr ::

Fantje, kateri proggy uporabljate za OC? Lahko najdete kaj sorodnega za Compaq/HP nw8000? A ima tak proggy profile, npr. na baterijah ne bi bil OCjan (neokrnjena avtonomija), priklopljen na strom pa bi bil navit.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

OwcA ::

Sam bi uporabil RMClock v navezi z nečim za spreminanje FSB-ja. Za slednje eksperimentriaj s ClockGeni, morda bo kateri delal.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Probaj tu.


DjTonic ::

Kako sploh naviješ v biosu....maš kake nastavitve tam ?


Ne v Biosu ni kaj dosti nastavitev na tem HP-ju, ter nasplošno na prenosnikih.

Owca, ja Sonoma jedro je praktično Dothan z 133MHz ter nov čipset z DDR 2. To maš verjetno to kombinacijo, zgleda ful hitro ja. Na prenosnikih je drugače malo težje potweakat, ker ni toliko orodij na voljo.

tiborrr jaz sem uporabil en SetFSB za I855GME, mislim da je bil verzija 1.5d al nekaj takšnega. Našel sem na enem japonskem pejđu. Temo na XS je že bla malo starejša, sta pa The Stilt, pa macci nekaj navijala. To je bil razlog, da sem poiskal to orodje. Clockgen noben ni delal :|

Tukaj imaš link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

JamesBond ::

Zanimivo, malo svežega vetra v OC vodah :D

DjTonic ::

Tale RMClock zgleda ful dobro. S tem se bom naslednjič izognil preklopom frekvenc, itd

OwcA ::

Sem še na DDR 1.
Operacijski sistem lahko potweakaš točno toliko kot namiznega, le z ostalim je križ. ;)

Če imaš i855 se da tudi večino ostalega nastaviti z malo truda. Recimo PCR za i855.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

billy ::

Tol je že precej stari.

Medtem je že izšla plošča za tale S479, in celo ADAPTER, katerega lahko priklopimo na S478 plate. Rezultate navijanje teh preocorjev so prav zavidljivi. Mislim, da ga nekateri uspejo spraviti nekje na 2.5Ghz, kjer poseka tudi AMDjevega primata FX in to v igrah :)

Je pa recimo v obdelavi video Prescott še vedno dominanten, ampak to vsi vemo zakaj :)

tiborrr ::

billy, torej bi lahko fural Dothana na i875 z posebnim S479-to-S478 adapterjem? To bi blo noro dobro >:D. Kojci prodam obe svoji kisti 0:).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

OwcA ::

Ja lahko, le z "visokimi" (>200 MHz) FSB-ji so zaenkrat še iz nepojasnenih razlogov težave.

Tema na XS.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tiborrr ::

Fino... Samo kje dobiti tako DFIjko? Kaj ce nima nastavitev Vcore, FSBja in tega v BIOSu al zakaj se tipi zajebavajo z clockgeni?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

OwcA ::

Lahko, da zato, ker lahko tako hitreje poiščeš mejo. Saj kaj več kot programabilen PLL tako ne rabiš za ostalo lahko modaš. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

billy ::

Mislim (nisem pa siguren), da se edino vcore ne da nastaviti preko tega adapterja. ampak verjetno ne bo minilo dolgo, ko bo nekdo našel vcore mod za adapterček ;)

Mora bit pa hudo dobro, ko vidiš, da je CPU hladilnik manjši kot GPU :)

tiborrr ::

Kaj pravite, na tole komot poveznes 80W TEC in gasa! >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

billy ::

malce je problem montirati vodno hlajenje in temu podobna (TEC, phase change), zato ker je tale adapterček pol nad luknjami v plati pa pol mors nekak kombinirat pa...ni še najbolj varno za uporabo, razn če je kdo kak handy majster.

DjTonic ::

Kaj pravite, na tole komot poveznes 80W TEC in gasa!


Uhh to bi znala bit kick ass kombinacija. Če že na Air gredo daleč, oziroma s praktično pasivnim hlajenjem v notebooku >:D Mislim, da montaža nebi smela predstavljat problemov. tiborrr si kaj našpanal fotrovega HP-ja?

tiborrr ::

Nisem se, je sel v Nemcijo, jaz pa sem tudi v LJ. Ko pride domov, ga malo zlorabim >:D.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

igor0203 ::

Isto tipkovnco maš k jst... :D

Bravo, kr tko naprej! ZAkaj ne razdreš prenosnika pa daš pol gor vodno al pa kšn bolši zračni hladilnik? >:D

OwcA ::

To bo težko, čeprav odprl bi ga pa mirno lahko in recimo poskrbel za pošten stik med hladilnimi rebri in čipi, morebiti še celo dodal kakšno rebro. Vsekakor izdatno poslikaj, ako se tega lotiš. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

steev ::

:|

Spajky ::

Pri tistem AnandTech review-u, bi se Dothan bolje obnesel, če bi tip fural ram na 200MHz zanj in ne na 166 kot je (bi ble manjše razlike do ostalih procov!) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MEDENA ::

Kateri tool imaš za merjenje ventov/temperature itd ???

OwcA ::

MobileMeter.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MEDENA ::

hvala.

JIM22 ::

Pal svetovni rekord v super PI. Le z katerim procesorjem?:D KLIK
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

Gledam cene teh Dothanov na neweggu....sploh niso tok dragi......cca 200-230$ ...madonca :D

billy ::

Ja ne...vi pa rinete k nekem AMDju ;)

nodes ::

kašna je kaj poraba..ker tale dva moja Bartona žreta vsak po sto wattov, da zmore usranih 45s.... ne mislim več sam za el. delat

kaj pa tisti, ki je nekje jamral, da je Dothan od XPja enkrat počasnejše v setiju in že barton je tam traktor
men ni za seti sam uporabljam podobne programe

OwcA ::

Porabo (nenaviti) imajo okoli 25 W, neglede na to koliko naviješ tako verjetno prideš v končni fazi pod 50 W.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jenej01 ::

Da se vrnemo k bistvu teme. Probal nekako navit mojega 1.6 dothana pa mi nikakor ni uspelo... Noben clock generator mi ne spila. Pa zanima me, ce se navitje proca pozna pri porabi energije. Jaz mislim, da ne ker voltaza je tak skoz enaka... No nevem.. Mam pa i885PM cipovje not, ce ima slucajno kateri izmed vas kaj podobnega in je navijal...

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

OwcA ::

Katere PLL programatorje si poskusil, oziroma kateri prenosnik imaš?
Poraba se seveda bo zvečala, ampak ne tako dramatično kot pri dviganju napetosti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jenej01 ::

Owca, sorry ne vem kaj je PLL, probal sem SetFSB in ClockGenerator, pa mi javi neko napako...
Ce lahko das linke in malo bolje opises zadevo bi ti bil zelo hvalezen...

Aja mam pa Prestigia 159W.

Se enkrat hvala...

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

OwcA ::

PLL je tista zadeva, ki določa frekvenco (clock generator).

A ClockGene si poskusil vse, ki od daleč dišijo po i855?

Malo si poglej tole.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Paramedic ::

Ko sm kupu prenosnik sem nism nikoli pomislu, da bi se dali navijat. Zdejle pa ko vidim temo pogledam vaše linke, pa najdem zase en setfsb overclocker. Imam i855PM čipovje in 1400 Banias procesor. Do zdejle sem ga v prvo spravu na 1500, pa še bom mal poskušal. Našel sem pa SetFSB for Thinkpad drugače, ampak imam enga Dell Latitude in zadeva dela! Kul, če bo treba zato kaj pozneje menjat prenosnik (če ne prej :/ - a je pri prenosnikih kaj bolj nevarno kot za desktope?).
End transmission.

OwcA ::

Velja paziti, ker prenosniki relativno slabo odvajajo toploto in tu dejansko lahko pride do situacije, ko zaradi pregrevanja odpove kakšna komponenta.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jenej01 ::

Oni ko je za ThinkPad X31 se mi zalaufa, ko pa stisnem Get FSB pa mi izpise SMBus Error. Torej mi tale ne deluje.. SAm sem zdaj res vse sprobal... Kje bi se kaj podobnega dobil... Pa mob meter mi tud ne dela vredu, temp proca mi skoz kaze 75 stopinj, kar ne verjamem da je vmes pa se vent vklaplja in izklaplja... Se obstaja kaksen drug program...


lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Jenej01 ::

ClockGen mi noben od tistih dveh ne dela, ki bi naj bla za 855, napise PLL interface not found.
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Paramedic ::

jernej: s cpu-z poglej katero čipovje ima tvoja matična v prenosniku, pa potem poišči kateri setfsb bi ti lahko ustrezal. Precej možno pa je, da noben. Js sem imel srečo.

Owca: moj prenosnik ni nikoli vroč ali bolj topel v nobenem delu prenosnika razen kdaj na mestu diska, ko p2p teče na polno. Misliš, da se lahko pregreva, še preden postane na površini (tipkovnica...) vroče? Če bi postalo kje vroče, bi še lahko odvil in razbremenil proc.
End transmission.

Jenej01 ::

Cipovje je i855PM, sprobal pa sem vse 855 pa noben setfsb ne dela, dela mi edino i855 Tweaker.

Ocitno za moje cipovje ni ne setfsb-ja niti clockgena. Skoda, sem se ze veselil da bom malo se tu navijal...

Ce kdo kaj najde na netu naj pove :D

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Tarzan ::

Na zadnji strani je pa še Athlon na 22 sekundah, kar je skoraj enak dosežek. Tem procesorjem nima nihče ničesar očitati, kar se mene tiče, bi lahko Intel vrgel P4 v koš ter naprej razvijal centrino/dothan procesorje! To sem govoril že več kot leto nazaj. Zdaj jim je uspelo premostiti precejšnjo frekvenčno omejitev in izkazalo se je, kako hitri so lahko, ko dobijo krila. No, pa vseeno dvomim, da bo Intel zadevo lansiral množicam na namizne računalnike, ne, raje bo naprej forsiral P4 s svojimi 120W porabe. Hvala, ampak ne hvala, raje ostanem pri Athlonu 64.

Jenej01 ::

Ok, zdaj sem videl da je tale dothan res prava zver, zacel sem nekaj kompresirat (xvid, mpeg2), kar sem prej delal na bartonu. In res je 1.6 ze fejst mocen, tak da bi ga res rad vsaj na 1.8 spravo, cez kake 2 ure ga bom odprl da vidim koliko heatpipov ima prenosnik, da vidim kaksno je hlajenje, ker ven ne piha tak fejst vroc zrak tudi pri full loadu.

Tak da ce se slucajno kdo ve za kaksen drugi program bi bil ga bil fejst vesel...

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Jenej01 ::

Je ze kaj novega na podrocju navijanja prenosnikov, jaz se vedno nisem nasel nobenega programa za navitja mojega tiktaka. Res bi ga rad malo navil...

Kaj pomeni SMBus Error ?


lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

OwcA ::

Da se program ne zna pogovarjati s ploščo. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jenej01 ::

Potemtakem ni programa za mojo plato, ceprav je napisan za mojo cipovje, skoda.

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hocem navit prenosnik

Oddelek: Navijanje
111170 (843) mtosev
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998726 (6165) tiborrr
»

Navijanje (novejših) prenosnikov!

Oddelek: Navijanje
71396 (1180) carpenter
»

PRVO navijanje mašine!!!

Oddelek: Navijanje
181972 (1437) basko
»

hardwersko undervoltanje celerona-m(dothan)

Oddelek: Navijanje
101327 (1187) Spajky

Več podobnih tem