» »

Kateri mobitel?

Kateri mobitel?

joker16_7 ::

Zanima me kateri izmed navedenih telefonov ima boljši fotoaparat (za slike in video)? Kot vemo ni vse v megapixlih.
- Nokia N73
- Sony Ericsson K800i

Torej: zanima me le sama kvaliteta slik in videoposnetkov. Hvala. 0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

Boljšo kvaliteto ima K800i, vsaj meni. Poscrolaj navzdol in poglej sliko pri K800i in N73.

joker16_7 ::

Verjetno res.;) Kaj pa kar se tiče videoposnetkov?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Pri mojem drugem linku na katerem je opis K800i je v spodnjem delu strani cel kup komentarjev s strani uporabnikov. Le-ti v večih postih primerjajo ravno telefona v moji temi in vsi do sedaj, ki so rekli da so primerjali meni in kvaliteto slik in video posnetkov so rekli, da je kar bistveno Nokia boljša. Tvoja linka pa kažeta ravno nasprotno. Komu tukaj verjeti (linkoma ali uporabnikom)? Dobrodošla še kakšna mnenja.0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

igor0203 ::

Za moje pojme imajo SE daleč najboljše fotoaparate na mobitelih. Imel sem tako K750i kot N70 in K750i dela dosti lepše slike.

joker16_7 ::

Se pravi je bolj zanesljiv K800i. Mogoče poznaš kak link testa teh dveh telefonov. Jaz nisem našel.:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Sba ::

Kaj pa K810? Glede na to, da je novejši.

K800 dela lepe slike, vsaj kolikor sem jih jaz videl. Vsaj na telefonu so dobre zgledale. Pri K750 pa slike niso bile nič posebnega, so se mi zdele pri N70 lepše. Sicer pa tu zavisi od pogojev. Včasih je bila slika taka da dol padeš, drugič pa za zjokat.

N73 mi pa na zunaj ni všeč. Slik pa žal nisem videl.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

joker16_7 ::

A K810i tudi obstaja? Ufff, verjetno je še boljši. tega sem pa čisto spregledal.:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

joker16_7 ::

Kaj pa če primerjamo fotoparat modelov K800i in K810i?? Kateri ima boljšega? Pri K810i sem opazil, da nima povečave, da nima možnosti video zvonjenja in da nima IR povezave. To me kar precej ovira, tako da če ni neke razlike v fotoparatu potem je skoraj bolje vzeti K800i. Je pa res, da ima K810i bistveno močnejšo baterijo tako v stanju pripravljenosti kot v času pogovora in je tudi za pol centimetra tanjši, kar pa tudi ni zanemarljivo. Kaj mislite?? Glede fotoparata mislim.0:)

P.S. Še link. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

jest10 ::

Veš da ima povečavo. Samo se jim zgleda ni dalo napisati

joker16_7 ::

Aja? :\ No potem gre pač za napako pri navajanju podatkov. Vendar to niti ni bistveno. Bistvo je sama kvaliteta slik in filmov.:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

V kratkem pride K850i, ki bo imel še boljši fotoaparat(5 milijonov slikovnih pik) in ne bo več imel joysticka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

joker16_7 ::

Že že, samo kaj pa cena? :\ Cena K800i je še sprejemljiva (slabih 400 EUR, z naročnino še mnogo ceneje), prodajajo na Mobitelu. Medtem ko modela K810i sploh nisem našel v nobeni SLO prodajalni. Mislim, da ga v Sloveniji še sploh ni. Tako, da lahko o K850i samo sanjamo.:'(
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

K850i še nekaj časa ne bo, saj se na spletni strani označeno, da pride v kratkem. Sicer pa sam čakam na T650 ali S500i.

joker16_7 ::

kaj pa K810i? Je že v prodaji?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

para! ::

K850i je najavljen za Q4 2007, ravnotako W960i (8GB internega spomina, 3.2MP AF, WiFi, 2.6" touchscreen).

Škoda da tako delijo cybershot/walkman serije, ker W960i s 5MP cybershot aparatom bi bil top mobitel. Tako pa bo W serija pri fotoaparatu vedno zaostajala za serijo K, serija K pa v ostalih funkcijah (walkman, baterija, spomin, wifi).

lp
Death before dishonor!

para! ::

K810i pa je že v prodaji, in sicer kar nekaj časa.

lp
Death before dishonor!

joker16_7 ::

Hvala.;) Imaš morda kak link kje bi se ga dalo dobiti? Jaz sem se že praktično odločil. Vzel bom K810i. Sicer je dobesedno skoraj enak modelu K800i, le da ima kar precej boljšo baterijo, kar kaže test na mobinetu, je precej tanjši, boljše tipke, v bistvu samo zaradi dizajna in baterije (nekoliko naj bi bil boljši tudi fotoparat).

P.S. Še en zanimiv link primerjave treh top telefonov iz K serije: KLIK. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

joker16_7 ::

Samo še eno vprašanje imam za vas. Na uradni strani piše, da lahko damo v K810i (ne samo v tega temveč tudi v vse ostale) kartico Memory Stick Micro in sicer samo do 1GB. Mene pa zanima zakaj samo 1GB, če pa so kartice Memory Stick Micro tudi že po 2GB? Bi bilo možno, da damo noter kartico z 2GB? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

Če bi dal not 2 Gb bi jo prepoznalo kot 1 Gb.

jest10 ::

Ali pa tudi ne

joker16_7 ::

A je premalo prostora za 2GB-no kartico ali pač ni prilagojeno za 2GB?:\ Prav čudno se mi zdi. Zakaj ravno 1GB.:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Mih@@ ::

Možno da v času, ko so pisali specifikacije, 2 GB kartic še ni bilo, sedaj pa ni nobeden popravil...

mare92 ::

@joker si potem ze kupil?
Jaz ti povem da si lastim n73, veliko pa sem se ukvarjal tudi z k800i. zakljucek: n73 dela lepse pokrajinske slike, slike na lepem soncu,...k800 pa v temi(flash namesto led diode).drugace pa je za moje pojme nokia v vsem boljsa. imas symbian, s katerim imas v roki pravi mali racunalnik, glasnejsi jevecji zaslon... nalozis si lahko se veliko programov za fotografiranje/urejanje slik, ker vidim da to rabis. Katerikoli gsm kupis, naj bo to n95,k850i ali pa se kak z vec "megapixli" se ne bo dal primerjati z digitalcem in je uporaben samo takrat ko le tega ni pri roki.megapixli niso nic v kvaliteti slike...za fotoaparat pa sta ta dva telefona ZELO podobna, in se je brez veze prerekati kateri naredi boljso sliko ker se nikamor ne pride. noben ne naredi lepe, ampak sta vseeno v topu za telefone.ce te se kaj zanima, vprasaj! LP mare92

joker16_7 ::

Seveda, logično je da se ne morejo primerjati z digitalci, vendar slika naj bi bila vsaj toliko lepa, da bi bila popolnoma kristalna, ko jo damo na računalnik in da se lahko da razviti v teh, nam najbolj uporabnih formatih, kot so npr. 15×10cm. Mene zanima samo kvaliteta do te mere. Ne rabim jaz delat jambo plakate s slikami velikimi po 50MB, kot jih lahko posnamejo današnji digitalci.:D
Trenutno še nisem imel časa, da bi karkoli kupil. To mislim narediti naslednji teden. Na K850i ne bom čakal pa še predrag telefon bo po vsej verjetnosti. Kar se tiče K810i se mi zdi lepši in verjetno tudi boljši kot K800i. Tako, da je trenutno le vprašanje ali N73 ali K810i. Na čisto prvem odgovorjenem postu je link na katerem se vidi, da naj bi bil K800i boljši pri slikah kot pa N73 in je vse skupaj na svetlobi. Vprašanje sedaj koliko to drži, vendar vseeno.:\ Res je, da je tudi večina na Mobile.si rekla, da naj bi bila kar precej boljša nokia 73. Seveda v primerjavi z K800i. S K810i pa ni nobenih primerjav, čeprav naj bi bilo na prehodu iz K800i na K810i popravljenih kar nekaj tehničnih podrobnosti kamere.:\
No pa da še tebe mare92 vprašam glede pomnilniške kartice. A gre noter tudi 2GB kartica ali samo 1GB in zakaj?

Hvala. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Sem opazil, da imajo na Mobile.si tudi primerke posnetih slik od vseh telefonov. Precej zanimivo se mi zdi, da ima Nokia73 večino slik precej slabih, nekaj slik pa je tako lepih, da se od digitalcev sploh ne more ločiti. Izredno zanimivo. Kar se tiče K800i pa prav tako izredno zanimiva ugotovitev. Vse slike so nekako enakovredne. Sicer je res, da so slike za 5% slabše od tistih res najlepših od Nokije, vendar so pa vse dokaj lepe. Torej je vprašanje ali je bolje 100 slik od Nikije od katerih bo lepih pet, ostalih 95 pa jih bo neuporabnih, ali pa 100 slik od SE, katere bodo vse dokaj lepe (žal za 5% slabše od res najlepših Nokia73). Težka odločitev. Model K810i ima verjetno še malenkost boljše slike kot pa K800i.
Torej, kaj mislite? :\

P.S. Najlepša primerjava sta sliki plaže in čolna čisto na začetku od K800i v primerjavi z slikama pajaca z bučo in kamnitega vrtnega fanta z rožo od N73.:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

slikar ::

a kdo ve kolk podpira k850i pomnilniške kartice a podpira 8g al ne????

Ciklamen ::

Jaz si lastim N73 in ti lahko povem, da fotoaparat res ni tisto kar pričakuješ, vendar, če se hočeš iti profesionalnega fotografa boš moral pobrskat po čem drugem :D

Drugače sam telefon je zelo dober, odziven..

tade911 ::

oglej si Samsung INNOV8 če res rabš za dobre slike in videe. Sam mors met globoke žepe za njega :D

nosecnica ::

Išem nov telefon pri Mobitelu (džabest). Kaj priporočate ?
HTC HERO?? OMNIA HD?? ...

Vitamin-B ::

Jaz si lastim N73 in ti lahko povem, da fotoaparat res ni tisto kar pričakuješ, vendar, če se hočeš iti profesionalnega fotografa boš moral pobrskat po čem drugem :D

Drugače sam telefon je zelo dober, odziven..

najraje bi te poimenoval vsaj kekec
se oprivačujem, ampak je težko ostati hladen ko nekdo omeni da ima n73 fotoaparat pod pričakovanji ter da je odziven v eni sapi
sam ga imam 2-3 leta (ko je prišel na trg), pa je fotoaparat precej dober pri naravni svetlobi pri šibkejši umetni ali v mraku ipd. pa je precej slab (tudi od blizu tista LED lučka namemsto kakega xenona ne pomaga kaj dosti). Če že res kaj moraš slikati ponoči je edini kompromis nočni način (kjer je zaslonka dolgo odprta in se ga zato med slikanjem ne dotikati)... kakorkoli... sem bolj težek uporabnik pa mi je crknil en zvočnik za glasbo (od 4eh) ter joystick (ki seveda štrli iz telefona in zato nadrsa pri vsakem padcu telefona), ki sicer še dela ampak je čisto zdelan. drugih težav nisem mel
zdaj pa tisto zaradi česar se mi je rahlo dvignil pritisk: n73 je izredno počasen, nevem kako se ti zdi odziven, če se ti meni (in nato še podmeni) prvič odpirata nekaj sekund, da ne omenjam odpiranje fotografij (zlasti prehod med kamero in galerijo, ko nekumu hočeš pokazat sliko ki si jo ravnokar slikal pa ugotovita da bi vmes lahko še kako kavico posrkala...). tui video posnetke dela lahko le majhne, ker večjih ni sposoben sproti sprocesirati.

@nokia_man: kako za vraga misliš povezati omnijo v đabest?!? kolikor jje meni jasno imaš tam na voljo samo neke tri kose plastike, ki se na vsake tolko časa menjujeno... omnije, kake 5800 xm ipd. stvari, ki se samo po sebi prodajajo pri dabestu pomoje ne bo (mogoče nekoč...)

Pa da še sam pristavim piskerček:
med potepanjem po tujini sem ugotovil, da niti ni tako zelo zgrešeno imeti v mobitelu gps-a (seveda pogledaš zapreš pogledaš zapreš...) ter wlana, predvsem v mestih - to sta edina razloga zakaj bi menjal telefon. torej kaj predlagate za nižjo ceno? (nič drugega ni tako pomembno - šteje le še da dela vsaj konkurenčne slike n73 - to jih tk pomoje že večina ter da je vzdržljiv... mogoče bi se še ognil touchscreena). mi je pa včeš symbian tako da bi ostal pri nokiji

jabe ::


@nokia_man: kako za vraga misliš povezati omnijo v đabest?!? kolikor jje meni jasno imaš tam na voljo samo neke tri kose plastike, ki se na vsake tolko časa menjujeno... omnije, kake 5800 xm ipd. stvari, ki se samo po sebi prodajajo pri dabestu pomoje ne bo (mogoče nekoč...)


ni ti najbolj jasno. ene par telefonov je, ki jih lahko kupiš le če imaš itak paket, drugače pa lahko kupiš z itak paketom vsak telefon, ki je v ponudbi. da kupuje z itak paketom je izpostavil zato, da se gleda normalne cene, ne tiste, ki veljajo za pakete povezani.

Vitamin-B ::

torej je vseeno če imaš itak đ ali nič, right (razen za tistih par kosov plastike, ki se drugače ne prodajo)?
S đabestom ne morš dobit xm 5800 za 50e al kolko, ampak le po polni ceni, kar se pa verjetno pri mobitelu ne splača.
popravi me, če se motim

nosecnica ::

No dobro. Res džabesta nisem razumel. Ampak potrebujem nov mobitel (pr Mobitelu). Lahko stane max 600€ (redna cena), mora bit touchscreen ter smartphone. Uporabljal bi ga za poslušanje glasbe, gledanje filmov, brskanje po internetu, posel... Kaj priporočate ?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail na mobitelu

Oddelek: Mobilne tehnologije
404243 (3232) Alec999
»

Dilema ob nakupu novega aparata..

Oddelek: Mobilne tehnologije
91388 (1099) Keyser Soze
»

Nokia ali SE pri Simobilu

Oddelek: Kaj kupiti
72679 (2379) RiNC
»

Kupiti Sony Ericsson k800i ali npr. Nokia n80, al kak drug?

Oddelek: Mobilne tehnologije
412499 (1893) aco111
»

Najboljši fotoaparat v GSM-u!

Oddelek: Mobilne tehnologije
195188 (4485) V-i-p

Več podobnih tem