» »

Samsung HD501LJ SpinPoint T166 500GB ali Seagate ST3500641AS 500GB ??!?!

Samsung HD501LJ SpinPoint T166 500GB ali Seagate ST3500641AS 500GB ??!?!

AvtoFun ::

Pozdravljeni!

Sem pred težko odločitvijo! Kaj nabaviti!

Ali Samsunga HD501LJ SpinPoint T166, 500GB, SATAII 16 MB ali Seagata ST3500641AS, 500GB, SATAII 16MB ????

In sicer zanima me kater disk je bolj tih? To je zame "ZELO" pomemben podatek! Toliko me še ne moti med delovanjem, kot pa v idle mode oz. med spanjem ko imam prižgano mašino. Seveda mišljeno je med downloadanjem tako da disk ravno ni čisto v idle mode... Skratka zanima me če ima kdo katerega od teh diskov in kako je z njim zadovoljen! Seveda so pomembne tudi ostale karakteristike in sicer kako se greje, hitrost ravno ni najbolj pomembna. Samo da je zadeva tiha in zanesljiva!

Hvala

Lp
Matej

PS:. Vem da bo zdaj letelo veliko očitkov na to, da je to čisto relativna stvar glede diska kaj je komu všeč ampak vseeeno... Zanimajo me vaša mnenja!
Matej

MEDENA ::

WD 500.

kixs ::

Tule eden nekaj pravi o teh 500GB diskih:

Click

LP

AvtoFun ::

Ah kaki WD... Čene druga je preglasen in predrag!

Lp
Matej

MEDENA ::

lol predrag 125€ cca pa sploh ga ne slišim....

[Moderator]: Odstranil del teksta zaradi žaljenja uporabnika AvtoFun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

pinx ::

Imam tega Samusnga. Super, poceni, hiter in neslišen disk.

Edit: Pozabil sem omenit, da je zelo hladen. Temperatura ne preseže 30°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pinx ()

ronaldo ::

Jaz mam tudi tega Samsunga ze pol leta. Deluje hitro, tiho in zanesljivo. Sem super zadovoljen z nakupom.

AvtoFun ::

Tako! Tudi jaz se nagibam k Samsungu prav iz tega razloga ker je hladen ter tih! Seveda pa bi se dalo Seageta dobit z 5 let garancije ampak če dobro premislim tega diska nebom imel nikol 5 let tako da... Bo kar Samsung padel za 95€ :)

Lp
Matej

kixs ::

Za 95€ ga tudi js kupim. Kje mas to?

pinx ::

Peluga, Exacomp ...

kixs ::

Nah, mora bit v Slo. Al pa vsaj malo blizje, da ni problem potnih stroskov in podobnega.

jan01 ::

V elektroniki stane 105€ link
Sem kupil enega. Sem zadovoljen, disk je tih in zelo hladen(proti seagatu 250 in wd 250). V glavnem že tako poceni, da se skor ne splača dvdju kupovat.

kixs ::

Na to ceno moras dodati se vsaj 10€ za postnino, kar mi sploh ni vsec.

lp

AvtoFun ::

Hja tako žal je.. Ali se zapelješ po njega konec koncev pa če si iz Lj pa boš ja dal tistih par € več za disk, glede na to da imate veliko višji standard kot mi v MB? Al se boš spajtlal za 10tko? :) Tudi jaz ne grem po njega v Avstrijo ker se mi ne da iskat teh storov ampak grem danes zvečer po njega za 105€.... Evo pa je šlo 10€... čeprav moram naslednji teden v Graz :O

Lp
Matej

kixs ::

No, ce bi ga nujno rabil, bi ga verjetno vseeno vzel. Tako bom pa raje malo naredil placa na svojih diskih. ;)

lp

dzinks63 ::

:)) Če rabiš tako velik disk, se ozri še po HITACHI A7K1000 750GB 7.2/32M/S300

AvtoFun ::

Že nabavil Samsunga! Ta Hitachi pa je več kot predrag! Drugače pa saj ne da ni dober... Ampak predrag...
Matej

MEDENA ::

kje si vzel?

AvtoFun ::

www.elektronika.si samo ker sem iz MB sem ga šel osebno iskat!

Lp
Matej

Naj mi nekdo od lastnikov tega diska pove če je poskusilo že AAM funkcijo (Automatic Acoustic Management) in če se kaj pozna pri tišini diska?
Matej

mevden ::

no, jst mam isti disk. sem ga dobil v compu ki sem ga kupil 13.11.2007. od včeraj mi več ne dela. sploh ga ne zazna. sam piše da naštimam pravilno reebot itd. sem odprl škatlo in videl da so usi kabli priklopljeni, tako da je zihr disk hin. upam da mi bodo v anniju v trzinu čimprej zamenjal disk. pismu, pa so šli že podatki. tok sm jezn. grr

dolfi ::

Samsung F1

Calligulla ::

WD ni tako tih. Seagate je ful tih Samsung pa baje se cisto malenkost tisji. Mogoce se ti splaca vzet 1 terabajt Spinpointa, ker je hiter kot prasica baje. Po testih sodec je kar opazno hitrejsi od vse konkurence.

DJ MartiNi ::

Če bi jaz sedaj kupoval disk, bi vzel WD 500giga AAKS serijo za 105€.

Drgač pa mam Seageta 500giga NS serijo. Pa ni glih najbl tiho ta disk.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

GaS ::

Nevem zakaj se vedno oglaša ter predvsem komentira folk, ki sploh ne ve o stvari in napise nekaj kar je nekje prebral in vzel za sveto. Od teh treh kandidatov je Samsung bestbuy, WD je najglasnejsi, Seagate pa najhitrejsi (govorimo o delčkih procenta). Tako da WD je zadnji na listi za nakup. Ce dobis Samsunga, ga vzami. Pa ne za 100+€. Pred vec kot pol leta sem ga imel ze za 85€. No, sedaj je še vedno taka cena. Čakam na F1 1TB 32MB.

kuglvinkl ::

Poglej teste 500 GB na behardware.com.

GaS ::

Če je bilo namenjeno naslovniku teme, ok. Če pa meni, pa ne hvala. Če imam na razpolago vse omenjene diske in jih stestiram tako kot jih sam želim, ne vidim razloga da bi bral teste. Dost če-jev:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493686 (1913) Deflector
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910176 (6349) kmetek
»

Nakup 500 gb diska

Oddelek: Kaj kupiti
171602 (1131) Kibby
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272102 (1421) urosh
»

tih 500 GB disk: Seagate ali WD?

Oddelek: Kaj kupiti
91709 (1263) Highlander

Več podobnih tem