» »

Totalno sesutje HDD

Totalno sesutje HDD

JP ::

Zgodilo se je, da je imel en računalnik dva diska po 20 GB in danes se je kar na lepem eden izmed njih odločil, da ne bo več delal (disk D). V biosu ga ne najde na noben način (ne glede na to kam sem postavil jumperje). Kar se tiče tega se bojim da je šla elektronika (drugače disk obratuje). Na disku pa so zelo pomembni podatki, ki jih na noben način ne bi smel izgubiti.
Problem ima tudi C. Na njem so XP-ji in se ne zaženejo. Če ga priklopim na drug računalnik (kot slave) pa deluje norvalno. Tudi v biosu ga prepozna.
Ali ima kdo kakšno idejo, kako zadevo spravit k življenju. Se že v naprej zahvaljujem!
:|
P.S.
c disk je SEGATE 20GB
d disk je FUJITSU 20GB

lp JP

gkovac ::

JP si mogoče pregledu IDE kontrolerje? al pa kabel? al pa si mogoče prestavil disk na drug računalni kot slave?

Sem mel že podobne vaje z diskovjem... probi to, če ne rata pa se spet oglas

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

JP ::

Na drugem računalniku je bil nastavljen kot slave pa vseeno ni delal. Kontrolerje sem tudi pogledal. (Kaj pa je pri kontrolerjih sploh lahko še takšnega da bom vedel če mogoče kaj ne dela?), kabel pa je dober...
lp JP:|

SLO-Security ::

Podatke na disku se dajo obnovit >:D . Vprašanje je samo to, ali si pripravljen plačati cca. 2300 EUR? Ne meni, temveč nemškemu podjetju, ki ti obnovi od 99% podatkov-tudi če se je disk fizično poškodoval :O .
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

JP ::

Kakšna druga opcija pa ne obstaja? Ala sam svoj mojster?

lp JP :)

SLO-Security ::

Če gre za fizično okvaro diska skoraj gotov ne-če ne me popravte. Za programsko pa priporoča Lost & Found >:D !
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

tec ::

Dobis identicni disk in zamenjat elektroniko. Jest iscem IBMa 10gb ze pol leta. Sta se dva cipa kar napihnila

gkovac ::

Še ena ideja... pejt na stran od proizvajalca in si skini dol program za diagnosticiranje diskov... za seagejta ga mam celo jest, tako da se mi oglasi če ga ne boš najdu

aja ... a si ga probu na drugo mašino prklopit??

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Ales ::

Res prej preveri druge možnosti - diagnostični software in pa priklop na druge računalnike...

Če je šla elektronika, potem je res začasna zamenjava čisto prava rešitev, to se na servisu stalno počne. Rabiš pa identičen disk.

Če se da, ne iti na servis, ker ima večina zelo zasoljene cene za "reševanje podatkov", raje si najdi nekoga, ki bo to naredil popoldan, magari serviserja iz podjetja, kjer si disk kupil (mislim, če sam ne moreš). Če rabiš bolj konkretno pomoč me mejalaj, samo drugi identični disk boš moral verjetno sam stakniti ker sam nimam več toliko izbire...

Aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z laptopom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161152 (836) SplitCookie
»

crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
291800 (1395) Gapi
»

Popravilo diska Hitachi Deskstar

Oddelek: Strojna oprema
61266 (1129) Han
»

Disk ne dela

Oddelek: Strojna oprema
91039 (905) Lith
»

Disk je umrl!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141455 (1017) žvau

Več podobnih tem