» »

Popravilo diska Hitachi Deskstar

Popravilo diska Hitachi Deskstar

morko ::

Lep pozdrav.

Včeraj mi je crknil 80 G Hitachi Deskstar SATA disk. Ob priklopu spušča nek čuden zvok, ki je slišati kot da bi konstantno premikal glavo. BIOS ga ne prepozna več. Mislim, da šla elektronika. Bi ga bilo z zamenjavo elektronike mogoče rešiti? Gor imam nekaj precej pomembnih podatkov.

Ali kdo pri nas zamenjuje elektroniko?

para! ::

Če katero podjetje zamenjuje elektroniko, jim je verjetno jasno, da gre za obnovitev/reševanje podatkov, zato jim je tudi jasno, da so tebi ti podatki pomembni in si za njih pripravljen plačati kar nekaj denarja. Sicer niso pomembni. Zato se pripravi na visoke cene pri za to uposobljenih podjetjih.

Sicer se je na forumu veliko kupovalo elektroniko za neke druge diske, tako da kaj preveč zakomplicirana zadeva to, IMO, ni.

lp
Death before dishonor!

morko ::

Glede reševanja podatkov mi je vse jasno. Sicer pa bi elektroniko že sam zamenjal, samo najti jo bo potrebno.

Če ima kdo zanič disk HDS722580VLSA80 z dobro elektroniko se priporočam :)

Azrael ::

Preden preiščeš pol Slovenije, da boš našel pravo elektroniko, poskusi še s tem, kar sem spisal v tej temi.
Nekoč je bil Slo-tech.

morko ::

Čiščenje praviš? Bom poizkusil, čeprav nimam prav veliko upanja. Skrbi me temperatura enega čipa (od štirih) na elektroniki, ki je po minuti ko se disk zavrti tako vroč, da ga ne morem več držati.

Najprej čiščenje, potem pa naprej...

morko ::

Čiščenje ne pomaga. Očitno je šla elektronika...

Iščem servis, kjer bi mi zamenjali elektroniko diska. Ali to sploh kdo v Sloveniji dela?

Han ::

To lahko storiš sam, najti moraš le identičen disk z delujočo elektroniko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti točno določen model trdega diska?

Oddelek: Strojna oprema
5688 (513) Pyr0Beast
»

ne zazna diska = crknjen disk?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172564 (2357) bluefish
»

Skurjen hard disk

Oddelek: Strojna oprema
51418 (1111) BlueNik
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354614 (3860) Spajky
»

Totalno sesutje HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
8743 (582) Ales

Več podobnih tem