» »

Črke in sence na LCD monitorju

Črke in sence na LCD monitorju

Avby ::

A mi lahko kdo to pomaga?

Vse sem probal nastaviti pa nič ne deluje.

Črke recimo na tem forumu so normalno bele ampak vsaka črka ima okrog črke pol milimetra zamaknjeno senco v desno v isti obliki kot črka vendar zelo slabo vidno. Če so črke majhne in skupaj tako prejšna črka z svojo senco pokriva naslednjo črko. (senca se na črni podlagi najbolj vidi)

In to ni samo pri črkah. Čisto vse ima te sence oz svojo sliko pomaknjeno v desno okrog 0,5 do 1 milimeter.

Ikone, gumbi, in cel če v slikarju narišem črno črto na beli podlagi bo desno od nje nekakšna senca le te.

Slika je zato videti kot da je zamegljena.

Kaj mi je storiti?

zcetrt ::

Velika verjetnost je slab VGA kabel. Poskusi z boljšim oz. krajšim. Lahko da so tudi konektorji slabi. Malo jih podrezaj.
4.

SepoX ::

"Vse sem probal nastaviti pa nič ne deluje."


Ponavadi ima vsak monitor kako tipko, da na hitro vse sam avtomatsko nastavi - sklepam da si jo pritisnil.

Ločljivost imaš tapravo? (nazivna od monitorja)

Avby ::

Ja finta je v tem da ta gumb obstaja.

Če ga pritisnem na DVI kablu se tako nič ne spremeni če pa na vga pa mi edino na resoluciji 800 x 600 koliko toliko dobro natavi a z sencami.

Vse ostale resolucije pa ali četrt zaslona črno ali premakne sliko nekam navzgor in levo... Skratka kot da je nekaj pokvarjeno.

Kabel sem imel dvi doma pa sem mislil da je kabel pa sem kupil vga kabel nov in je na vga se slabše.

Pa tudi na določenih resolucijah mi sliko naredi auto gumb tak da je slika in kot da bi jo na določenih delih skupaj stisnil in jo popačil in slika ne gre čez celi zaslon.

A je možno da je pokvarjena grafična ker sem kupil rabljeno?

HyperKiller ::

Avby, kdaj so se težave pojavile?
Sredi belega dne, ali po kakšnem dogodku (menjava grafične, monitorja, preklaplanje kablov...)?
Iz tega se da kaj hitro ugotoviti vzrok.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Avby ::

Menjal sem ves sistem le monitor je ostal.

In vse je novo le grafična je rabljena.

Pomoje je grafična zanič ali pač ni kompatibilna najbolj z monitorjem?

Saj ni dobenih artifaktov in nič igre delujejo tekoče nič ne šteka vse lepo zazna.

Le ta slika je takšna da ima vse kaj je na sliki senco zraven.

Kot da daš v ozadje še eno sliko in jo narediš transparento da zgleda skoraj kot senca in jo pomakneš za 1 milimeter v desno.

Slika tako postane "meglena".

HyperKiller ::

Takšne nepravlnosti se težko pojavijo v digitalnem okolju, če pa praviš da je z DVI kablom tudi senca (to pomeni da ni nikjer analognega signala - kjer lahko nastanejo "logične" motnje), ti ne preostane drugega, kot da si sposodiš od prijatelja grafično, pa poizkusiš ponovno.

sloxl8 ::

Pri nekaterih monitorjih je bil vzrok za to težavo nepravilna nastavitev frekvence osveževanja, saj nekateri podpirajo 60Hz, drugi pa 75Hz.

Torej, poskusi nastaviti frekvenco osveževanja na eno od teh vrednosti (tako da bo drugačna od sedanje).

roli ::

A je slika med zagonom OK? Torej, ko se računalnik zaganja, v BIOSu.... Če je tam tudi zanič potem gre za neko strojno napako bi jaz rekel. Če pa je vse OK pa malo poglej gonilnike,nastavitve....
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FulHD TV kot monitor

Oddelek: Strojna oprema
373774 (1524) Silck
»

HDMI Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
275806 (4741) Alessio983
»

Nepopolna slika na LCD monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
9861 (726) miranpozar
»

crt monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504021 (3401) Jan987
»

problem z novim monitorjem-slika

Oddelek: Strojna oprema
171123 (881) zenith1

Več podobnih tem