» »

Plata za P4 ?

Plata za P4 ?

strel ::

Kupujem računalo za vse živo,najprej sem mislu AMD samo sem jih ene par instaliru pa mi ni več do tega .
(Da ne bo debat o AMD-Intel ...)

Zanima me pa RDRAM plata , ki bi mela USB 2.0
Ker so cene RDRAM pa DDR itak enake. Fajn bi pa blo če bi se P4 1600A dal tut mal navit(Na ene 2K).:D

Buggy ::

Tudi meni se zdi to zelo aktualna tema, zato bom uporabil kar ta post za moje vprasanje. Ali se letos (v kratkem) pricakuje kaksen nov cipset za P4? Morda bo kaj spremenjeno glede novega standarda RDRAM-a (PC1066)? Kaj pa DDR-II pomnilnik in kompatibilnost za nazaj z sedanjimi DDR platama (845D) in SIS 645?
Ne bi se rad zaletel in kupil plato potem pa bi na trg prisla nova z boljso pomnilnisko prepustnostjo, kar vlece nazaj performanse P4.
Tudi jaz bi rabil plato, ki bi imela USB2 in bi bila brez dobre onboard zvocne. Poleg tega bi morala imeti dober navijalski potencial (Spreminjanje voltaze Northwood procesorja do 1.85 in ostale potrebne cvetke).
Ce kdo ve kateri cipset je bolj dovzeten za navijanje prek FSB-ja naj razlozi. Ali vecje FSB-je bolje prenasa i845D, SIS 645 ali i850.

Za moje pojme je treba na dobro plato se malo pocakati (koliko casa?) saj se zmeraj ni plate ki bi me prepricala.
Zelo se pohvali Soyo SY-P4S Dragon Ultra plato ki ima zelo dober integriran zvocni cip in veliko navijalcu prijaznih dobrot.

Mr.B ::

Že spomladi pridejo novi chipseti za P4. Bodo tako od intla , kot tudi od SIS-a. Podperali pa nej bi 533MHz oz PC1066 RIMM module.Zato se splača počakati do poletja , ko te zadeve pridejo do nas.
Če pa še že odločate za nakup P4 , je edina izbera Asus P4 -TE.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

strel ::

No mene integrirana zvočna ne moti sam pa mora bit 6 kananla al pa nič.Takega sranja ko je recimo na teh VIA133A in podobna pa res nočem prenašat na svoji plati.:O

Mr.B ::

MSI 850 Pro5

Ali
GA-8xtxr
Sklepam da se dobi tudi brez raida , lana, ampak potem je zvok AC codec , ali kaorkoli že imenujejo te softwerske modulatorje...

Pri Asus je Audio optional , zato uprašaj , če se da dobiti tudi brez tega. To je ponvadi najbolje .

PA še kej drugega si lahko najdeš , kot je ABIT ampak ampak nič konkretnega z zvokom. Izbira je drugje tudi SIS ampak DDR .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

strel: SOYO plata je potem kot nalasc zate, ce se ti mudi z nakupom.
Ima namrec 6 kanalni sound in USB 2.0 poleg pa dobis se 5.25 rack z USB porti.
soyo SY-P4s Dragon

VASkO ::

jebeni forum

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

VASkO ::

poglejte na Tom's hardware, je testiral plate s 133mhz FSBjem, kar zanimivo branje

royt ::

Najboljši nakup za P4 je Abit TH7- II. Zelo dobra za navijanje (tud sam sem si jo privoščil- 59.000). usb pa je hitrosti 500 mA.

je v raid ali navadni različici.

PS:
to plato mi je svetoval zelo, zelo dober strokovnjak. seveda ima rimm reže.

lp
royt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup P4 - Največ za svoj denar?

Oddelek: Kaj kupiti
221385 (956) strel
»

p4 & plata

Oddelek: Kaj kupiti
121382 (1187) Malecky
»

Matična za P4 1.6A Northwood?

Oddelek: Strojna oprema
141402 (1095) royt
»

Kje kupiti DDR333

Oddelek: Strojna oprema
301749 (1345) kuglvinkl
»

Če je denarčka dovolj ali se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
141165 (909) Dami

Več podobnih tem