» »

Pisanje testa-> neugodne razmere, primankanje časa itd.

Pisanje testa-> neugodne razmere, primankanje časa itd.

;-) ::

Primer.:

Janez popravlja ANG kontrolno. Pisanje rednega testa je trajalo 45 min, pravtako je bilo rečeno za popravljanje testa.

Vstopi profesor, razdeli kontrolne, dijake presede itd. (-5minut), ko začnejo vstopi ravlateljica, da pove potek pouka in kako dalje, ker bo ena od profesoric izostala do konca šolskega leta...test popravlja 5 učencev, ostali dijaki so v razredu, medtem profesor razlaga snov itd. vprašanj ravnateljici ni konca ne kraja..Janez se ne mora zbrati ob vsem trušču itd. zato počaka da ravnateljica odide in bo potem nadaljeval z reševanjem testa.(-13min).

...Janezu ostaja le še 27 od 45 minut testa, živčnost narašča! Končno so pogoji ustaljeni (če ne upoštevamo razlaganja profesorja ter njegovega izljivanja jeze na nemirne dijake), za nameček še sošolka(ki ne popravlja) ob Janezu gleda v njegov test in posreduje podatke naprej kolegici, ki popravlja test...

Janez ni "pizd*" in noče med kontrolno še prepirov, kljub temu da je še to dodatna obremenitev itd. poskuša reševati kontrolno nalogo v nemogočih razmerah. Kontrolno kolikor lahko skriva pred sošolko, ki posreduje podatke naprej, da ne bi zabredel v težave. Napetost narašča...prof. pa snov razlaga meter od njega (glasno!)

Naeknrat profesor zgrabi Janezov test (molče), pravtako test sošolke izpred njega in mu reče: "sošolka ob tebi je gledala tebi in posredovala pred njo". Janeza prelije jeza, dobi cmok v grlu a reče samo: "nisem še končal!", progesor ne odgovori in nemoteno razlaga snov. (10 minut pred koncem testa)

Torej po 17 minutah pisanja testa je bil Janezu v nemogočih razmerah (ob glasnih sošolcih, ob razlagi profesorja) odvzeto še zadnje upanje (še zadnja dobra stvar) ->TEST, na katerega se je pripravljal cel teden, porabil 30€ za inštruiranje in par ur učenja je v trenutku padlo v vodo.

Dve minuti pred koncem ure...
Profesor (po mnenju prisotnih zaradi slabe vesti) vzame iz katedra Janezov test in mu ga od daleč pomoli predenj in reče: "piši"

Janez: "Ne rabim več..." (če celo uro ni moral pisati, tudi v zadnjih dveh minutah ne more rešiti sveta, razmere pa so zadnji dve minuti še slabše (nekateri dijaki vstajao, se odpravljajo proti vratom itd.) Janez pomoli test nazaj, pri čemer test pade na tla, profesor ga pobere reče odsekavo: "dobRRo" in pobere ostale teste, ter zaključi z uro.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kaj hoče Janez storiti če piše negativno?
Svet se mu je obrnil na glavo! On zna! Se je pripravljal, a mu dobra priložnost tik pred uspehom splava po vodi, poleg tega se bliža konec šolskega leta in napetost še dodatno narašča... Kaj storiti :\

Je mar Janez kriv da ima profesor slab dan?
  • spremenil: ;-) ()

McHusch ::

Vsaka podobnost z resničnimi osebami in dogodki je zgolj naključna in nehotena.

Mimogrede, zakaj se Janez ni naučil že v prvo?

mihec87 ::

Glede na to da je v tadruge placeval instrukcije bi rekel da v prve ni slo v glavo pa se mogoce malo lenobe posredi..

Hm tolk glede kao pametnih deklin..tupa k noc..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

;-) ::

Gre se da je znal pa ni bilo pogojev. To je bistvo tukaj.

Matev ::

če so bili tako slabi pogoji da se idealno naučen janezek ni mogel izkazati in pisati pozitivno
hej potem ne bo nihče pisal pozitivno

;-) ::

Ja ostali so meli kontrolno ves čas...

mare_ ::

Če gre Janezek do profesorja, mu to pove, mu pove, da je res znal in ga prosi, če ga morda lahko še enkrat vpraša?

Matev ::

takih in podobnih zgodb sem slišal že mnogo premnogo
v resnici je tako
da kdor ne zna biti po gausovi krivulji med 90% tistih ki naredijo
... tistega naj kar evolucija in kar pač sodi zraven
pogoltne

pa naj bo sam kriv ali pa kot v primeru ewerja ... profesorji ki so se ravno nanga spravili in ga okrajšali za pozitivno oceno

ja seveda

janezek je genij

bluefish ::

pri vsem skupaj je le dobra volja profesorja, da Janezku tip pred koncem šol. leta ponudi možnost popravljanja. Pogoji gor ali dol. Če pa Janezka moti tistih nekaj obvestil ravnateljice, pa ima resne težave s koncentracijo in bi moral prositi za posebne pogoje. Sicer pa, če je res znal, bi ga background noise še najmanj motil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

;-) ::

Torej bi moral rešiti test ki je mišljen za 45min v manj-veliko manj kot v 20 min:D ?

bluefish ::

poglej, edini primanjkljaj časa je bil zaradi deljenja testov in pozneje odvzema testa. Govor ravnateljice bi lahko enostavno preslišal. Sicer pa ang test nekako ni mišljen da bi ga reševal 45min in več. Če znaš, ga lahko rešiš mimogrede oz. v okoli pol ure.

;-) ::

Govor ravnateljice bi lahko enostavno preslišal.


Če govori o zadevi ki se tiče tebe! Tebi govori tud lol

Azrael ::

Ko in če bo ta Janez delal v nekem podjetju in nima vez in poznanstev™ bo takrat tale dogodivščna v šoli zanj prava milina.

Prej ali slej, vsekakor pa kmalu, bo nekaj moral narediti hitro in seveda 100% brez napak, časa ne bo, bo pa imel zato za vratom vsaj tečnega šefa, njegovega priklednika in vsaj še enega dodatnega težaka, ki bodo "pomagali" s trapastimi in neuporabnimi nasveti, zlobnimi podtikanji in seveda prežali na vsako napako.

Da se Janez v službi ne bo dolgočasil in mu zato hodile razne neumnosti in kakšne prevratniške ideje po glavi, bo takih dogodkov obilo.

Če se Janez ne bo zmogel zbrati v takih kriznih trenutkih, bo hudo nagagal.

Podrobnost z realnimi dogodki ni zgolj naključna.
Nekoč je bil Slo-tech.

bluefish ::

Če govori o zadevi ki se tiče tebe! Tebi govori tud lol

rečeš nekomu naj posluša in pozneje poroča tudi tisto, kar se tiče tebe.

Pšenični ::

Kaj naj rečem.Popolna katastrofa.Učitelji bi morali paziti prav na zagotavljanje ugodnih pogojev pri pisanju testov.Še posebej takrat ko se kaj popravlja, ker so takrat dijaki še posebej pod velikim pritiskom.Še tole - jaz npr. nisem mogel začeti pisati testov na faksu če ni bila tišina.Stari ne izgubi volje in korajže, pripravi se še enkrat, pa naj bo to za popravljat ali za popravca.

miko 55 ::

če ima janezek kaj poguma, naj takrat ko bodo dobil nazaj kontrolne popizdi in mu na glas pove kaj si o dogodku misli. če je profesor ta prav dec in model, mu bo dal pisat se 1x. to je edina rešitev. mene je prfox zjebal k sem v 4. letniku popravlju k me je presedu bogu za leđama. ostali so plonkal in si pomagal , jest pa najebu k tm sedel. nč kriv. pol pa k je ta star ocene zaključval, sem mu povedu kar mu je šlo, in zmagal. pisal še 1x in popravil, ter v spomladanskem roku opravil maturo v prvem poskusu.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

ERGY ::

Lepo ga prosi za ponovno ustno popravljanje, pa brez nasilnih besed, tud ce ti ne da sanse.

;-) ::

Itak še imam možnost 1x popravljat, samo pač ena priložnost je šla v nič...tud nisem prepričan da bo tale negativna, šlo mi je kar ok, sam nisem pač končal izdelka ane.

AndrejS ::

Morda bo janezek imel idealne razmere na popravnem izpitu.

Pšenični ::

Itak še imam možnost 1x popravljat, samo pač ena priložnost je šla v nič...tud nisem prepričan da bo tale negativna, šlo mi je kar ok, sam nisem pač končal izdelka ane.



Ti sam terej , da bo ratal......

zdobersek ::

Morda bo janezek imel idealne razmere na popravnem izpitu.

Še enem? =)

LapD ::

Svoje cajte bi še plačal za takšne "pogoje". Možnosti prepisovanja so neomejene, možnosti za negativno oceno minimalne :D

;-) ::

Heh hvala vsem sodelujočim z takim ali drugačnim mnenjem, včeraj sem dobil nazaj test:D Sem ga edini pisal pozitivno! Ostali se bodo pritožili ravnateljici zarada neugodnih pogojev:))

MWA haha

Pšenični ::

Bravo stari, sem držal pesti zate.Ajd mej se.....

TRIROG ::

HAHAHAHAHA!!!!!!

LEPO !

Čestitam ...

Hi hi hi !!!

Res sm se nasmejal zdejle na koncu ... me je prov v dobro voljo spravu tvoj post ...

;-) ::

Ja pač zgleda da preveč časa ob testu škodi:D Pol že prave odgovore začneš črtat>:D

BigWhale ::

A ti si bil Janez?!?!?!

;>

SodVina ::

Ocitno tvoji sosolci utd berejo to temo, janez. Le od kje jim drugace ideja, da se lahko pritozijo :D

Matej_K ::

Sošolci se prtožjo -> On razveljavi cel test -> Pišete še enkrat(snov 'nekajkrat' težja)

UUUUUUUUUUhhhhh kje so tisti 'dobri' cajti ko smo mi to doživljali!!!
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

;-) ::

ja jaz sem bil "janez" kao, ker sem že profesorico dal 1x v Direkt pa mi je zamerla pa na slo-tech (tema: šola v naravi ali taborišče) pa sem mel probleme zarad tega:D Zaj pa sem govoril da je bil profesor, jaz pa janez...bmk zdaj je zaključeno:D

Nevem SodVina sošolci ne berejo te teme pomoje...itaq se sam nekaj bunijo vsi brez razlogov, jaz sem imel vsaj razlog (joke!). Vem pa da profesorji berejo slo-tech (še preveč!).

Hvala direktu in slo-techu, vsaj 2x sem že tukaj ali tam potešil svojo jezo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Turtle ::

večni komplikator??

;-) ::

niti ne. cel klas je bol taki da ma dolg jezik...drgač jaz se redko razburim

JamesBond ::

Janezek je luzer, ker za test angleščine rabi več kot 10 minut pa še učiti se more.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517730 (15394) DOOM_er
»

Srednja šola

Oddelek: Šola
213196 (2678) kriko07
»

Dobil popravca pri MA (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
887680 (5647) klemen22
»

Pritožba na oceno

Oddelek: Šola
206302 (4953) skorc_norc
»

Profesori krešijo pravila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756545 (5687) [BISI]

Več podobnih tem