» »

Sistem se ne zažene in piska????PROSIM!!!

Sistem se ne zažene in piska????PROSIM!!!

Gromovnik ::

Zdravo.

Menjal sem matično ploščo in dobil Gigabyte GA-7NNXP

Vse je priklopljeno kot je treba saj nisem prvič menjal plate, vseeno pa ob zagonu začne nekaj piskat, v odzadju pa se začenjajo zaganjati windowsi, vendar raje ugasnem ker skos piska,...

grafična je radeon 9800pro ima molex napajanje
ramov sem sprobal več,...plata ima dual channel,...probal sem ddr400, ddr266 rame nič ne spremeni
Procesor je athlon 2000 xp FSB 266

Se pravi če se prikaže slika je grafika ok, pa procesor tudi a ne? rami bi tudi mogli špilat,drugače se verjetno nebi zaganjalo...

Ampak!!! a to kaj pove da ko rame vn vzamen ne piska al je to zato ker pač se ne zažene brez ramov,....

Na zaćetku piše IDE devices not found (sam če diska nebi blo se zopet nebi zaganjalo,...

Ker je plata rabljena je možno da ima napako??? Kako ugotovim ali je s plato vse ok????kaj je še možno??Ostale komponente so delale na FSB266 plati 4x AGP,...
Napajalnik je 400W.

PROSIM za predloge, nasvete, rešitve,...HVALA vnaprej!!

Lep pozdrav!

Primoz78 ::

Ce ti piska verjetno je to kak alarm od plate...odvisno kak pisk je to, pocekiraj v navodila plate ce imas kje opisane te opozorilne piske pa bos verjetno najprej ugotovil...sam cudno, da se ti windowsi zacnejo zaganjat pa da piska...

Lp Primoz

p.s. Saj sem prav razumel, da ti piska skoz zvocnik od plate ane?
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Klemzz ::

ponavadi če skos piska je pregrevanje CPUja...

>>><<< ::

Lahko ti kondenzatorji piskajo, poglej če kakšen ni napihnjen...

EvilDare ::

Meni je piskala v presledkih osnovna, ko sem pozabil izklopiti alarm ob izklopljenemu CPU ventilatorju, ker sem zamenjal z zalmanom in dal na svoje napajanje.

Gromovnik ::

Hvala vsem, tezava resena piskalo je zaradi ventilatorja ker sem imel Tt volcano 12 ko ima molex napajanje:)
Winsi so na novo vse ok,...
Hvala vsem za pomoč (četudi 100x menjaš plato se zgodi da kaj pozabiš- ponavadi najbolj osnovno)

Lep pozdrav vsem in hvala!!!
Janez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452461 (2072) jest10
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232020 (2020) Veron
»

Kišta piska (visokofrekvečni pisk, nadležen zvok, kot komar oz. črički...)

Oddelek: Strojna oprema
201879 (1463) Tilen
»

porodne težave računala

Oddelek: Strojna oprema
331803 (1346) dustphoenix
»

false alarm?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171253 (1007) Yohan del Sud

Več podobnih tem