» »

16:9 slika na LCD TV

16:9 slika na LCD TV

RokDaKirba ::

Zdravo.

Slučajno je moje sokolje oko opazilo, da pri dvd-jih, ki sicer so posneti v formatu 16:9 na mojem Samsung LCD TV-ju 40", zgoraj manjka okoli centimeter slike. Primerjal sem določen kader na 4:3 monitorju, (kjer sta bila zgoraj in spodaj seveda črna robova, ampak se je videla cela slika, tako da sem lahko takoj opazil, da je slike v originalu zgoraj več, kot jo jaz vidim na TV-ju) in na mojem LCD tvju. Na TV-ju slika vedno avtomarsko skoči na format 16:9 (če pogledaš pod velikost slike v menuju od TV-ja) in pride lepo čez cel ekran, ampak slučajno sem opazil, da jo zgoraj malo manjka. Najprej sem mislil, da je mogoče od vsakega DVD predvajalnika malo odvisno, kako bo sliko prenesel na TV, vendar sem nato DVD film probal zagnati še iz konzole Xbox 360, ki pri igrah nikoli nič slike ne odbije, pri filmu pa jo je zgoraj spet malo odbilo, pa čeprav je film posnet v formatu 16:9. To dokazuje tudi podatek, da slika na TV-ju iz formata AUTO, skoči na format 16:9 ko se zažene film.

Zanima me, če je to stalna praksa? Ali kdo ve zakaj je to tako, čeprav gre za 16:9 format na 16:9 LCD TV-ju?
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

16:9 zaslon ni dovolj??

Oddelek: Zvok in slika
131708 (1371) Izi
»

AUO predstavil prvi pravi široki zaslon diagona 24-palcev

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
184223 (3104) mile
»

začasna rešitev: kupiti velik CRT televizor za cca 400 eur ali LCD 32'' za cca 650 eu

Oddelek: Kaj kupiti
492760 (2002) Mr.B
»

Divx preko S-video na 16:9 TV, je slika čez cel ekran?

Oddelek: Zvok in slika
111963 (1822) grex
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323812 (2852) Mirč

Več podobnih tem