» »

cdrom blokira sistem

cdrom blokira sistem

PcPostar ::

Zivjo!

Imam prenosnika HP nx7400. Ko uporabljam cd/dvd enoto mi system (winxp) zelo šteka.
Recimo, če kopiram karkoli z cd/dvd na svoj disk mi je rac prakticno neuporaben, ker je tolk pocasen. Pri peki je stvar mogoče še clo mal hujša.

Ima kdo podobne izkušnje? Kaj lahko naredim? Je to softwerska al hardverska fora?

lp
______________
VKLOP!!!

Pyr0Beast ::

Najbolj vrjetno je to, da imš nastavljen PIO mode. Odklikaj se do 'Device manager' ter izberi krmilnik za primary/sec. IDE ali karkoli že je in pojdi po advanced settings kjer boš najverjetneje ugledal da stvari deluje v PIO načinu, .. nastavi na DMA
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PcPostar ::

Ej hvala za hiter odgovor;

Res sem imel nastavljeno na PIO only.
Potem sem stvar prestavil na DMA if available.

Vrstico njižje pa piše Curent Transfer mode: PIO.

Je še kakšna možnost to spremenit?

lp
______________
VKLOP!!!

Pyr0Beast ::

Ni panike .. . sam sem pa res čudno spacal vse skupaj ... se mi je mudilo ven jit XD
Daj na DMA in ponovno zaženi komp. Če se nastavi nazaj na PIO bo treba jit v bios. hmm.. hp-ji .. mislim, da imajo kakšen 'Del' za vstop v bios. Mogoče F2 ali kaj podobnega. No, saj ti ponavadi na začetku napiše, kaj se dogaja z laptopom, če logo tega ne prikrije. Tipka Pause tudi deluje, tako da imaš čas prebrat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PcPostar ::

0:) Pyr0Beast : Hja, BIOS pa to.. To že vem, kako se pride v bios, sam je ta fora, da so tile biosu na leptopih precej skopi. Praktično lako štimam samo tisto zaporedje boot device-ov. In to je to. Hočem rečt, da je tale moj BIOS precej skop v primerjavi s tisitimi biosi na desktop pcakih.
---------------------------------------
Sicer pa problem solved.

Kako? Tako:

Res je bil problem v PIO. Nisem mogel nastimat na DMA. Na netu sem prebral, naj driver odstranim in resetiram račnalnik. Ko se system postavlja, na novo naloži driver, ki naj bi omogočal DMA.

Pri meni se ta driver ni hotu pravilno naložit. Javi tisto foro -> "New hardware instalation did not complete successufly"... Bla bla bla.

Skratka, trenutno mi to javi ob vsakem zagonu računalnika. Torej sem praktično brez drajverja. Ampak zadeva dela normalno. Bistveno hitreje kot pa prej z PIO.

Zdej ne vem, mogoče bi moral naložit kakšen poseben driver za HP prenosnik. Tudi to sem probal. Nalagal sem vse živo, kar je na official strani za moj leptop, ampak nič ne pomaga.

Če kdo pozna rešitev... le urno na plan z njo.

llp
_____________
VKLOP!!!
______________
VKLOP!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PcPostar ()

Pyr0Beast ::

Mjah, kokr ker bios. Eni compaqi so imeli celo grafičnega (tako da je ponucal 2M diska) in je imel svašta not. Sam čipek je imel ene 64k podatkov, kar je bilo dosti premalo za karkoli tekstovnega, kaj šele grafičnega (z mišem), samo je imel prednost, da so se vsi pomembni podatki za boot nahajali v samem čipku, OS za nastavljat te podatke se je pa skrival na disku. Stvar je bila sila uporabna .. dokler se niso najdli modeli, ki so šli formatirat disk. .. in tako je šla v k. tudi tista 2M particija in komp se ni mogel zbootati v inštalacijo winsev. Kaj zdaj. Na novo naložit tistih nekaj podatkov? Potrebni so bili 2 disketi .. za 2M 'F9' boot block .. Ena disketa je bla ql ... 1.44Mb .. kaj pa druga, .. tisto kar ostane, torej 720kB. Zdaj pa tako disketo išči ... no, nekako smo skup zlimal, da je 1.44 delovala na pol XD
(Compaqov program je tako disketo zahteval)
Aja, nazaj na težavo XD
Slučajno veš, kakšno čipovje uporablja ta prenosnik ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj 50% obremenjenost CPU med snemanjem?

Oddelek: Strojna oprema
141545 (1252) AvtoFun
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71219 (1097) amigo_no1
»

Disk v PIO-mode

Oddelek: Strojna oprema
141161 (976) HroSCeK
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81493 (1336) q:-p
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111239 (1052) Maxtor

Več podobnih tem