» »

Windows small buissnes server 2003

Windows small buissnes server 2003

sith ::

Ima kdo kaj izkušenj z windows small buissnes serverjem 2003 in domenami???

Zanima me kako bi iz serverja vsem host računalnikom v domeni (z navadnimi user pravicami) omogočil , da imajo na lokalnem disku računalnika le v enem direktoriju tudi pravico "write".

vsi računalniki so v domeni, "my documents" vsakega hosta se shranjujejo na server...

Upam da sem napisal dovolj razumljivo.


Hvala

matejv ::

mi ni prov jasnu kaj zelis.

sith ::

nja sej sm res bedno napisal :)

imam tono enih računalnikov ki so v domeni, vsak od teh računalnikov ima svoj c: disk ki je za navadne uporabnike "read only". Jaz želim uporabnikom omogočiti vse pravice, ampak le za en sam direktorij na disku, ostalo naj ostane "read only".

ender ::

Jaz bi naredil takole: daš vse uporabnike v eno skupino, poskrbiš, da so vsi računalniki prižgani, potem pa s psexec poženeš cacls:
psexec \\* cacls c:\pot\do\imenika /E /P skupina:C
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

sith ::

a kakega bolj razumljivega postopka pa ni?
hvala za odgovor, ampak mi je ta ukaz čista neznanka :))
sem popoln začetnik

matejv ::

desni klik na mapo, ki jo mislis sharat, nato shraing, in se tam poigraj s pravicami.

Microsoft ::

Z GPO to naredis. Glej Computer / Seucirty / something.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

dëych ::

On ima za vse userje nastavljeno, da se mapa Moji dokumenti redirecta na server. Ampak to nima veze z vprašanjem.

Sedaj hoče, da bi na disku kreiral eno mapo nad katero bodo imel userji full control. Vse ostale mape bi ble pa Read Only oziroma da userji ne morejo kar po celem disku delati mape/datoteke..

Je to to?

sith ::

ja, to je to... da ima vsak user "write" pravico za samo en določen direktorij na delovni postaji.

matejv ::

vsak svojo ali eno skupno mapo s takimi pravicami?

sith ::

na vsaki delovni postaji je v c:\program files\"direktorij" za katerega mora imeti "write" pravico vsak user ki se prijavi na to postajo.
Userji uporabljajo določen program ki je inštaliran na vsaki delovni postaji in potrebujejo "write" dostop do teh fajlov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sith ()

sith ::

za začetek bi bilo že veliko, če bi vedel kako navadnemu userju dati "write" pravico za cel lokalni disk... ??

matejv ::

desni klik na mapo, in tam mas securtiy options

sith ::

to ni problema, prijaviš se kot administrator na vsak računalnik posebaj in spremeniš atribute mapi.
Predpostavi da je računalnikov preveč(dejansko jih je) da bi na vsakemu posebaj to počel, zato želim to storiti iz serverja za vse uporabnike naenkrat.

dëych ::

Poglej pod Computer Settings\Windows Settings\Security Settings\File System.

ender ::

sith: točno to bo naredil tisti ukaz, ki sem ga prilimal zgoraj. Samo, če gre za program, vedi, da je to varnostna luknja (ker ti lahko potem uporabnik zamenja EXE z nečim drugim, in ko se enkrat prijaviš na tisto mašino kot administrator in poženeš tisti program...)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

noraguta ::

sam program laufaš prek runas z shranjenim passwordom ter dvignjenimi pravicami. ostalo pustiš as is.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sith ::

ender: ukaz ki si mi ga predlagal me zelo plaši ker ga ne razumem, ne znam ti opisat z besedami
kolk ne razumem :)
gotovo obstaja način da to preprosto priklikaš.
sem popoln začetnik, pred mesecem sem znal malo več kot inštalirati
windowse, zdej se pa intenzivno učim win server in se dobesedno utapljam v gradivu,...
precej frustrirajoče.... skratka za vse namige sem vam vsem zelo hvaležen.
gotovo obstaja način da to preprosto priklikaš.

noraguta: tudi na to možnost sem že pomislil , ampak bistveno je da dodelim pravice userjem iz
serverja, brez da bi dejansko sedel za vsak računalnik posebej.


no pa še eno podvprašanje: ali kdo ve kako se določenemu "security group" ročno dodeljuje pravice, vse kar jaz najdem so tisti smotani "templati"

darkobas ::

ja će ne znaš the easy way boš pač moral the hard way naredit :)

narediš lahko z group policyi al pa pač tak da greš od mašine do mašine


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Admin pravice windows

Oddelek: Programska oprema
71160 (794) HotBurek
»

Filesharing Windows 7x64 in XP

Oddelek: Omrežja in internet
101008 (834) amigo_no1
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333546 (2234) SasoS
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232600 (2177) ToniT
»

iz workgroup na domain

Oddelek: Programska oprema
141229 (1044) matic

Več podobnih tem