» »

Dol Vista gor XP

Dol Vista gor XP

seenjoza ::

Kupil sem prenosnik s prednaloženo Visto Home Premium. Težava pa je v tem, da nekateri programi, ki jih nujno potrebujem pri svojem delu, na Visti ne delujejo. Avtorji programov seveda trdijo, da je problem v Visti, sam pa mislim, da se jim (bolj ali manj) približno sanja v čem je problem, da njihovi programi ne tečejo na Visti, kdaj bodo pa zmučakli ven Visti ustrezne programe pa ve sam Bog. Tako sem prisiljen zapustiti Visto in naložti (do nadaljnega) XP-je. Tu pa je problem, ker to stane okoli 300 EUR, nakup XP professional namreč. Kar je četrtina cene, ki sem jo dal za prenosnik. Obstaja kakšna cenejša (legalna) rešitev?

nekdo123 ::

Ja, obstaja. Kot jaz vem, je vsak, ki ima originalne Windows Vista upravičen do downgrada na Windows XP (v tvojem primeru na XP Home). Pokliči na Microsoft, pa se boš vse zmenil!

seenjoza ::

Odgovor se glasi, da Home Premium ne omogoča downgrade. Edina možnost je nakup (ne upgrade!) Ultimate (500 EUR) in nato downgrade na XP (ni dual boot) ali nakup XP Pro (300 EUR) možen dual boot. Kaj naj rečem? Glede na stanje programske opreme, ki jo uporabljam (made in Slovenia) je Vista slaba izbira. Malo pa mi gre na živce tudi Microsoft, ker si bodo zaradi moje naivnosti vtaknili v žep 300 EUR.

Tr0n ::

Kateri programi ti ne delajo?

Don't forget - warez saves! ;)

jeggybl ::

Do downgrada so upravičeni samo uporabnike Vista Bussiness ali Vista Ultimate verzije. Uporabiki Home Basic in Home premium na žalost niso upravičeni do downgrada.

EDIT: UPS, me je seenjoza že prehitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeggybl ()

grex ::

Jaz bi piratskega uporabljal in bil previden, da me ne dobijo.

mtosev ::

lol 300eur

prek msja kupil xp pro dal tocno 131Eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Naslov teme mi je zelo všeč.

Bi jaz ta naslov marsikomu kot pregovor že priporočil da se upošteva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 z dvomestnim tržnim deležem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10834986 (32549) dejvid1
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825679 (14330) ;-)
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796935 (4849) opeter
»

A kupim Visto z novim računalnikom

Oddelek: Kaj kupiti
411196 (1196) OrlyTM
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192526 (2111) IVo

Več podobnih tem