» »

router problem

router problem

fitipaldi ::

Pozdravljeni

Nekaj sem narobe pritisnil v router nastavitvah in sedaj me ne spusti več v router.Enkrat sem že zasledil odgovor pa se ne spomnim več :)

hvala

tsatthoggua ::

Zelo verjetno imaš na zadnji strani routerja kako tipko, ki jo pritisneš za N sekund in se naprava resetira na tovarniške nastavitve.

Ne vem kaj si točno spremenil. Če si spremenil recimo IP routerja moraš sedaj napisat v browser nov IP, da lahko dostopaš do njega....

fitipaldi ::

Ja tako je ip routerja sem narobe napisal in sedaj me ne spusti v router.Napišem ip routerja-ampak strani ne najde

fitipaldi ::

aha torej morem napisati ta ip kateri sem spremenil :):)

fitipaldi ::

jah ne vem kjer ip sm vpisal ali se da to še kako drugače ugotovit ali je je rutar za v smeti

AndrejS ::

zgleda da ti dela internet , torej ti dela router (gateway).. Če imaš winse pojdi v konzolo in napiši ipconfig... in IP gatawaya bi naj bil IP naslov tvojega routerja

fitipaldi ::

ne zdej sem direkt prikloplen

AndrejS ::

Imeš 2 možnosti... če bi pozorno bral odgovore bi že rešil problem :

1. Priklopi si na router (če imaš na routerju vkloplen DHCP) in ti bo router dodelil IP naslov in GataWay naslov (naslov) routerja... Na računalniku moreš imeti nastavljeno da ti router dodeli IP

2. Resetiraj router in se bo nastavil na tovarniške nastavitve

fitipaldi ::

to sem že vse probal pa ne dela

fitipaldi ::

čakaj kje pa nastavim da mi router najde ip

amigo_no1 ::

Model routerja + odgovori na predhodna vprašanja ...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

fitipaldi ::

model je levelone fbr-1405tx,ne spusti me notri ker ne vem kjer ip sem naštimal
andrej kje naštimam da mi routar avtomatsko zazna ip?

fitipaldi ::

al iima še kdo kakšno idejo oz.razloži bolj natančno

Goldee ::

Kot so ti že svetovali - poišči tipko, s katero resetiraš router na default nastavitve (kje tipka je, pa poglej v dokumentacijo). Ko bo router resetiran, bodo izgubljene vse nastavitve, torej se bo tudi spremenjeni IP povrnil na default vrednost, ki je, vsaj tako pravi Google, "192.168.2.1" za tvoj model.

Torej, v explorer vpišeš http:\\192.168.2.1 in potrdiš. To je to. Moraš pa biti povezan z routerjem preko ethernet kabla (prključiš na LAN port).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

fitipaldi ::

to sm jest že vse probal pa ne prime ta ip naslov

fitipaldi ::

zdej sem končno uspel pridit v router,sedaj imam pa sledeči problem :)
vnesel sem pod opcijo fixed ip sledeče: statični ip,maska omrežja,privzeti prihod,dns ampak internet ne dela.Ali bi moral še kaj drugega nastavit v routerju ?

hvala

Goldee ::

Kateri IP si pa uporabil za dostop do routerja?

Nastavitve so OK, poglej še na računalniku, pod omrežnimi nastavitvami, da imaš pod LAN nastavljeno obtain IP from DHCP, oz. da nimaš ročno nastavljen IP.

And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

fitipaldi ::

ja resetiral sem ga in nastavitveni ip.ostalo imam tudi vse pravilno nastavljeno ampak ne dela

AndrejS ::

Router nastaviš odvisno od tvojega ponudnika interneta. Nekateri imajo fiksni IP , drugi pa dinamični.
Zna pa bit problem pri večini kablskih operaterjev, ki še preverjajo MAC addreso. Če ti računalnik dela ko je direktno priklopljen na internet, in imaš kablski internet potem poišči opcijo clone MAC address. !

fitipaldi ::

imam t-2 statičen ip,fora je v tem da mi je to že vse delal zdej pa zaboga noče

ant ::

a ti pri direktni povzavi dela? ali samo preko routerja ne dela?

če ti sploh ne dela je mogoče kaj narobe s povezavo, ki neha delovati, če priklopiš na internet več kot 3 računalnike, dokler ti jo na t2 ne resetirajo(oz. ne vem kaj naredijo). enkrat sem priklapljal več računalnikov na net preko switcha in potem se nisem mogel povezati nazaj s svojim.

LP

fitipaldi ::

ja direkt povezava mi dela,samo prekp routerja mi ne dela,ampak že vse mi je enkrat delalo

fitipaldi ::

Čudi me pa še to ko sem direkt priklopljen nastavitve v win so enake. Nobenega ip,maska omrežja mi ni bilo treba vpisat ampak net mi dela normalno.Ali je to ok?

fitipaldi ::

hvala vsem za odgovore.Zadevo mi je uspelo rešiti.Prvič po 3 letim se naložil firmware za router in zadeva deluje.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux Share network connection

Oddelek: Pomoč in nasveti
71072 (948) hojnikb
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252791 (1394) SaXsIm
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193553 (3266) WhiteAngel
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912593 (12125) iro
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153115 (2955) MitkoVIP

Več podobnih tem