» »

Jmicron in s.m.a.r.t.

Jmicron in s.m.a.r.t.

Icematxyz ::

A je kdo uspel usposobit s.m.a.r.t. za trde diske preko asusevih novejših plošč preko Jmicrona.

Plošča P5B-e plus trdi disk na IDE vodilu.

Zagotovo podpira s.m.a.r.t. saj je na prejšni plošči delovalo a na googlu berem da intel in Jmicron imata s.m.a.r.t. onemogočen nikjer pa rešitve.

V bisou tudi ni neke opcije za vklop s.m.a.r.t. oz iszklop Jmicron...ali basic mode ali kaj podobnega.

Icematxyz ::

Našel ogovor in sela s.m.a.r.t.

In "Device Mgr" got to the "Scsi / Raid Controllers" icon. Look for JMicron and "right click" then "click" "update driver". Select "No, not at this time" and click "Next." Then select "Install from specific location" and click "Next." Now select "Don't Search , I'll choose driver to install from a list." You will now see two (2) options. "JMicron JMB36X controller" and "Standard dual channel PCI / IDE controller." Select the "Standard dual channel PCI / IDE controller" and click "Next" to allow the computer to do the rest. When finished go to "Add / Remove programs and "Remove" anything JMicron that's in there. You don't need to reboot. Now go back and see if all is well. Good Luck. Worked for me because the JMicron drivers are crap.

MEDENA ::

katero plato imaš in diske...

Icematxyz ::

P5B-e plus in IDE disk. Sata trdi diski in Jmicron pa mislim da ni problem z s.m.a.r.t dokler niso v raid polju.

Se pravi da bi to moralo delati na vsaki P5B asus plošči pomoje. In tudi če ima katera druga še Jmicron krmilnik bi vrjetno šlo podobno.

Mislim pa da če imaš RAID polje glede tega kaj sem prebral pa da preko Jmicrona to ne gre. Ampak spet jaz sem iskal odgovor za IDE in ne za Raid in bi morda našel tudi odgovor za raid.

S tem da ta rešitev zna priti prav tistim kjer jih Jmicron jezi pri peki cd-jev in dvd-jev.

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

jaz imam takole

Icematxyz ::

Da sam tudi imam tako sedaj. Pred tisim zgoraj pa sem imel še eno postavko JMB36X controller. In ko sem tisto spremenil sem dobil takšno stanje kot ga imaš ti.

Morda pa nebi imel sploh JMB36X controller če nebi namestil gonilnikov z cd-roma in bi pustil gonilnik od OS.

Edit: s tem da tebi piše da gre za Jmicron driver pri men ipa unknown. Potem sklepam da mam jaz od OS driver.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinjena dobava čipovij za Sandy Bridge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
10029656 (25397) LuiIII
»

Trdi disk WD 2TB neprepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
163915 (3586) RuN
»

WIN7 ne prepozna SATA diska

Oddelek: Operacijski sistemi
172950 (2486) Andy21
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202242 (1860) MrStein
»

Zunanji eSata preneha delovati?

Oddelek: Strojna oprema
232256 (1922) thebaloh

Več podobnih tem