» »

je disk samo se za v koš?

je disk samo se za v koš?

deejay2 ::

Pred casom sem imel ful probleme z napajalnikom. In ravno ko sem kupil nov 160gb disk mi je ob priklopu le tega napajalnik popolnoma odpovedal, od takrat naprej pa mi racunalnik noce zaznati tega diska. A je ta disk samo se za v kos, ali pa je se kako upanje?

kixs ::

Probaj uveljavit garancijo. ;)

OmegaBlue ::

Če ne drugega maš dobro utež za papir ;) Odvisno na kak način ti je crknil disk, če je šla samo elektronika jo zamenjaj z identično, če pa je prišlo do mehanskih poškodb znotraj diska je pa samo še za v kanto.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Icematxyz ::

Priklopi ga kot slave in bootaj z drugega diska. Potem pa v windowsih če ga zazna in ga gre formatirati in pisati/brati z njega še lahko preveriš z kakim utilityem za hard diske kakšno je stanje ampak načeloma je potem vredu in ga sprobaj spet kot boot.

Če pa nimaš dveh diskov za to pa ga priklopi kot master in bootaj z cd-roma inštalacijo windowsew. Preveri če ti ga windowsi zaznajo in če ti ga potem poskusi z namestitvijo. Morda ja MBR in bodo windowsi to porihtali.

deejay2 ::

Da bi sam znal kaj delat po tem disku, rajs ne, ker nimam pojma o menjavi elektronike in podobno :D .

Sm ga pa dodal notr kot slave in ga ne najde. Ne najde ga niti ob zagonu os-ja niti potem v samem os-ju.

Apple ::

Živjo,

imel sem enak problem - po tistem, ko mi je crknil napajalnik, se mi ni hotel več bootat sistem iz tega diska...

Hmm, spomnim se samo, da sem nekaj izklopil v BIOSu pri diskih... in potem je spet začel delat :)

Žal se res ne spomnem, kaj je bilo točno za spremeniti.
LP, Apple

deejay2 ::

Hm....da bi izklopil v Biosu kaj. A kdo kej vec ve o tem ?:D

deejay2 ::

Anyone ? :D

kixs ::

Lej, BIOS nima nobene veze... disk ti je crknil in to je to!

Vse kar ti lahko recem, poizkusi uveljavit garancijo.

Apple ::

Negativ.

Preden ostaneš brez diska, bom restartal server in šel v BIOS. Ti bom točno povedal, kaj sem popravil in je začelo delati.

Naj ponovim, da se je meni zgodilo enako - samo da je bil na "nedelujočem" disku sistem. Zdaj dela vse BP.

...in ni šel disk...

Ti odgovorim na PM danes do 20.00h.
LP, Apple

kixs ::

Ti kar tule v to temo napisi, da bomo se ostali razsvetljeni. :))

PS:
Pa upam, da nimas v strezniku kaksne SCSI diske ali kaj podobnega ;)

lp

Apple ::

Not se veselijo vrtenju SATA diski :D
LP, Apple

kixs ::

deejay2:

Napisi kateri disk ti ne dela in kateri disk ti zdej dela ter katero maticno imas!

Si morda disk priklopil se v kak drugi racunalnik?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

deejay2 ::

Dr. Palm no sporoci...

Tisti disk je biu WD...sicer pa to nima veze ker mi ga je najprej najdl, samo mal kasnej mi ga ni vec ker mi je odpovedal napajalnik. In ta je kar mocno odpovedal, tko da se je tud zabliskalo iz njega :D .

kixs ::

Mislim, si faca... napisi podatke, da ti pomagamo!

Torej, napajalnik ti je crknil (explodiral |O )... crknil ti je pa WD (ATA/SATA?)... se kaj drugega? Plata je ostala ista? Katero imas zdaj? Kateri disk imas zdaj (ATA/SATA)?

ajd

deejay2 ::

Mislm da je biu un nedelujoc WD disk vkloplen kot ATA. Trenutni disk mi v device managerju najde kot ST340014A in je prikloplen kot ATA. Plata pa je neka HP-jeva. Mi ne pokaze v device managerju katera tocno je. Na pamet pa tud ne vem.

Aja pa tista "eksplozija" se je zgodila na drugem racunalniku. Iz tistega racunalnika nimam nic v tem novejsem le ta disk bi bi imel, ce bi delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

deejay2 ::

Dr. Palm kje si? Nobenga odgovora nisem dobil...

kixs ::

No, js ti enostavno nisem odpisal, ker ni varijante, da ta disk dela. Se posebej, ker imas to v cisto drugem racunalniku.

V Biosu pa vseeno preveri, da imas omogocene vse IDE kanale! (Channel 0 - Primary & Secondary, Channel 1 - Primary & Secondary).

lp

deejay2 ::

No sej nism mislu na tvoj odgovor. Bom pa pogledal v biosu to!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514291 (3457) MasterKiD
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402352 (1715) PIII850
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122786 (2663) jELKO
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453257 (2281) Blind
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835900 (3756) SebaR

Več podobnih tem