» »

Kopiranje xp sistema iz enega diska na particijo drugega diska

Kopiranje xp sistema iz enega diska na particijo drugega diska

Unspoken ::

Pozdravljeni,

naj na začetku opišem, kaj sploh želim narediti in kako imam trenutno postavljen sistem.
Torej, imam 2 HD-ja. Na vsakem je inštaliran en windows xp sistem, tako da imam dual boot konfiguracijo. Sedaj bi želel sistem iz drugega HD-ja premakniti na novo ustvarjeno particijo na prvem hard disku, tako da bi imel oba sistema na enem hard disku.
Obstoječe stanje:
HD 1 - sistem 1
HD 2 - sistem 2

Željeno stanje:
HD 1 - particija 1 - sistem 1
HD 1 - particija 2 - sistem 2

S pomočjo Acronis Disk directorja sem probal premakniti particijo iz drugega hd-ja na novo particijo na prvem hd-ju, vendar
mi ob zagonu sistema 2 računalnik zašteka, ko že pride v windowse. Na ekranu se pokaže le okno z "logging off" in ne zgodi se nič.

Morda kdo pozna kakšen pravilen postopek, da bi dosegel željeno konfiguracijo?

Hvala
Simon

jure1825 ::

kaj zdej imaš na disku 1 dve particije ki so c in d in na disku 2 eno particijo ki je e?

Unspoken ::

Tako je. Na disku 1 sta dve particiji (c in i) na disku 2 pa ena (d). Particija "i" je na novo narejena z acronis disk directorjem. Črka "i" je dodeljena zato, ker je prva, ki je bila frej.

bluefish ::

na novo ustvarjeno particijo premakni XP iz drugega diska, potem pa na tistem, ki želiš da je primarni, uredi zaporedje zagonov v boot.ini datoteki.

Unspoken ::

blueFish: točno tako sem že naredil, pa žal ne morem priti v sistem 2. Kot sem že omenil, mi zažene windowse, ampak takoj, ko se pojavi namizje (brez ikon in opravilne vrstice) mi odpre okno "logging off" in ne zgodi se nič.
A je možno, da bi moral popraviti master boot record s komando fixmbr?

bluefish ::

lahko poskusiš. Vendar pa menim, da bo fixmbr deloval le za eno instalacijo in bo ignoriral drugo.

1fris ::

win xp na disku 2 in particiji d ima ta ''d'' zašvasan tudi v registru. ko to prekopiraš na novo particijo ''i'' pri bootanju pride do zmešnjave 8-O

najhitreje je, da novi ''i'' preimenuješ v ''d'' :D
jasno, pred tem stari d imenujej npr. w :'(

neres ::

Že ko si omenu da uporabljaš Disk Director... Če morda nisi vedu... ta program ima namreč možnost da izbereš sistem ob zagonu. Zdej kako točno to deluje ne vem, nisem proval. Možno da ne rabiš CDja, kar bi blo dejansko uporabno.

aleksander4 ::

Mene pa zanima kako bi jaz kopiral cele windowse iz enega diska na drugega, ker mi stari disk ropota, in mislim da bo ravnokar odpovedal.
Upam da ste me razumeli.


Hvala za odgovor.

amigo_no1 ::

"MiniTool Partition Wizard Home Edition boot cd", lahko skopiraš celo particijo, če je le nov disk enake velikost (ali večji).

Drugače norton ghosts, clonezzilla, acronis true image...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poln c-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
143907 (3687) opeter
»

Premajhna sistemska particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
212568 (2096) joze67
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354592 (3722) solatko
»

Particija ,ki ne obstaja v Nortom Partition magic

Oddelek: Pomoč in nasveti
71577 (1483) StratOS
»

Ne igrajte se s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
282603 (1775) drejc

Več podobnih tem