» »

Pocutim se ogrozenega

Pocutim se ogrozenega

strictom ::

Ob vsakem loadanju kake strani se mi Google Analytics nekaj sunja zraven. Kwa je to za ena zalega?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

steev ::

:|

bluefish ::

stvar enostavno povedano vodi statistiko obiska neke spletne strani. Na ta način admini lažje vidijo katere podstrani so najbolj obiskane, kdo dostopa do njih, kateri brskalnik in ločljivost sta uporabljena,...

Roadkill ::

Za take stvari je NoScript plugin (firefox) uporaben.
Ü

strictom ::

To pa malo krši une zadeve, ki jih moraš sprejet ob registraciji na slo-tech.

Kolikor se spomnim piše da user info ne bo poslan kakšnim 3rd party userjem. Zraven pa google spremlja kWa za enga kurca js drkam po ST serverju. Pa še upočasni zadevo rahlo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bluefish ::

teoretično tudi ni poslan noben user info, saj statistika obiska ni vodena glede na posameznega uporabnika ampak na vse. Google še zmeraj ne ve, da je strictom obiskal to in to temu s takšnm in drugačnim browserjem,...

steev ::

Verjetno ve :D

Je pa res da to zelo upocasni delovanje slo-tech. Ker pri meni v FireFox, ko odprem S-T, mi 1 do 2 skunde kaze levo spodej google a.
:|

TechBeats ::

S to google analitiko ti zvoha konkretno kje se nahajaš. Mi je kolega povedu k dela internetne strani, da če hoče admin. pogledat kdo je obiskal stran, mu pokaže dost konkretno pozicijo. Recimo v njegovem primeru mu, ko je on obliskal svoj page, je videl ne samo državo ampak tudi kraj. Recimo Ljubljana=>Bežigrad=> spodnji konec Bežigrada
AciD TriP

Tody ::

Pravilce :) Res pove kraj ne pove pa tok točn. In statistike se delajo tako ali drugače, vsi serverji delajo loge zdej če jih kdo uporablja je pa druga stvar...

xabre ::

meni lokacijo fali za ene 20km.

R33D3M33R ::

mu pokaže dost konkretno pozicijo


Imam dialup. Vedno se mi poveže preko izx-***.dial-up.arnes.si
Iz neke logike sklepam, da je ta strežnik nekje na obali. Sam sem pa na drugem koncu Slovenije. Torej to ne drži vedno!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Jst ::

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tody ::

Un gumb je dober :D Orwel here we come ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544749 (3566) Bela01
»

Spletno oko ne zagotavlja anonimnosti?

Oddelek: Novice / Zasebnost
376410 (4335) winifred
»

Statistika obiskov spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
61836 (1657) IceIceBaby
»

XiTi Monitor: Slovenija trenutno z najvišjim deležem uporabe Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9110625 (7204) amigo_no1
»

read www.google-analytics.com?!

Oddelek: Slo-Tech
202051 (1302) Tody

Več podobnih tem