» »

Kako 3,5'' disk priključiti v prenosnik

Kako 3,5'' disk priključiti v prenosnik

kulSMS ::

zasledil sem adapter za priključitev 2,5'' diska v namizni računalnik. http://www.bay-wolf.com/hddadapter.htm
A gre tudi obratno?

pa ne preko usb-ja.

KandazaR ::

Kot prvo ga ne moreš stlačiti v prenosnik. Kot drugo pa nimaš 12V napajalne linije. Tako da ne bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Phoebus ::

Seveda lahko kupiš zunanjo škatlo za disk (USB /firewire). Ima vsaka trgovina z računalniki.

ant ::

točno tako stvar s priklopom za na USB imajo v comtronu. edino kar potrebuješ je vir napajanja. najbolj enostavna varianta bi bila dobiti kakšen star napajalec, ki se še ročno priklaplja, da potem nanjga priklopiš disk.

LP

kulSMS ::

kje si to v comtronu videl, a lahko daš link? (to je v bistvu kot pri ohišje za zunanji disk, vendar je tu samo elektronika, brez ohišja?? ali je to kaj drugega?)
usb mi je malo problematičen, ker je pri malo starejših prenosnikih ponavadi 1.1 --> zelo počasi,
pa sistema ne moreš naložit, ker se spet pri malo starejših prenosnikih ne more bootat iz usb-ja predvidevam)

Kaj pa varianta da povežem disk s prenosnikom (nekako tako kot v prvem linku) napajanje pa zagotovim posebej, bi to šlo?

S prenosnikom, bi rad to naredil, da bi bil moj sistem tih in hkrati porabil malo elektrike.
Ni mi pomembno kako bi to izgledalo!

Zanima me še, če prenosnik deluje če imaš samo osnovno ploščo in pač vse kar je gor + zankrat pustimo še originalni disk 2.5'' + napajanje brez baterije
(odstraanim monitor in tipkovnico) monitor dam zunanji prek vga tipkovnico pa prek USB??

ant ::

videl sem v trgovini ne na netu. je pa tako kot si že ugotovil samo elektronika brez ohišja. priklop je na usb.

povezave ne moreš delati, ker ima disk v prenosniku ravno takšen priklop kot je ta priklop v prvem linku. torej disk ima pine.

komot lahko odstraniš lcd, tipkovnice pa jaz nebi odstranjeval, saj lahko priklopiš zunanjo.

LP

SimplTech ::

Lahko pa pogledaš tole elegantno rešitev od Scythe. Imaš tudi vir napajanja zraven in priklopiš lahka 3,5" in 2,5" diske. Link: Scythe Kama Connect SCUPS-1000

kulSMS ::

to stane 33 EUR,
navadno ohišje za IDE 3,5'' trdi disk pa samo 18 EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop 3 TB diska

Oddelek: Kaj kupiti
122455 (2035) mojca
»

pokvarjen računalnik, disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
242995 (2620) fosil
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224060 (3445) Bodiny
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183661 (3246) SimplTech
»

Trdi disk v ohišji vs. v zunanjem ohišju povezan z USB kablom

Oddelek: Kaj kupiti
382382 (1509) neoto

Več podobnih tem