» »

Trdi disk v ohišji vs. v zunanjem ohišju povezan z USB kablom

Trdi disk v ohišji vs. v zunanjem ohišju povezan z USB kablom

mzupin ::

Odkar imam ADSL mi drastično primanjkuje prostora na disku in padla je odločitev, da kupim novega. Seveda se je pojavilo nekaj vprašanj:

1. Kateri diski so trenutno najboljši v razmerju s ceno?
2. Kje ga kupiti?
3. Kakšna je razlika med enakim diskom povezanim direktno na plato in tistim, katerega povežem z USB kablom iz zunanjega ohišja? Ali je pri tem (zunanji disk) potrebno biti pozoren na kakšno posebnost?

Moja želja je, da bi imel zunanji "prenosni" disk.

Pa še nujni podatki, da boste lažje svetovali.

Imam malo starejši model in sicer:

Intel pentium 3, 797 MHz, 128 RAM;
trenutno posedujem 40 Gb.

Caligula ::

Zdravo,
ce mas mail ti posljem eno ponudbo.

mzupin ::

matjaz.zupin@gmail.com

LP

Mr_Globus ::

meni tudi plis :D mr_globus@pinkponk.com

MArko ::

ce ga mas na usbju je zlo fajn ce mas v kompu usb 2.0 kr drugace lahko zgubis zivce
hitrost 1.0 je nekje en mega na sekundo ... torej za 700mb rabis cez 10 minut da skopiras
pri 2.0 pa kopira nekje 50mb/s... vsaj moje izkusnje
ce nimas 2.0 v kompu lahko kupis pci kartico za par jurjev

mzupin ::

MArko:
Kako pa vem, če mam USB 2.0?

SodVina ::

Verzija usb-ja ti pise v Knjigici (manualu) od plate.
Mene pa zanima, ali obstajajo usb rack-i, ki imajo napajanje preko usb-ja, in ne potrebujejo extra napajalnika. 2,5 mislim, da so, 3,5 jih pa zaenkrat se nisem videl.

neoto ::

3,5 diski so preveč potratni, da bi se napajal iz USB-ja direktno... USB ima namreč omejen maksimalen tok na napravo ;((

mzupin ::

SodVina:
Sm kupu rablen računalnik tko da nimam knjigce!

mzupin ::

Imam tole plato:

Intel® Desktop Board VC820
http://support.intel.com/support/mother...

Ne vem pa, kaj naj gledam (USB).

Nekako se nagibam k nakupu Hitachi 120GB 8Mb 7200.
A mi lahko poveste, če ga moja plata podpira?

LP

neoto ::

Sej ni odvisno od plate, da ti ga podpira, ker je priključen na USB. Kolikor sem opazil v specifikacijah imaš samo USB v1.1 na plati, tako da ti nakupa ne priporočam. Računalnik ti bo disk sicer podpiral, toda prenašal boš lahko samo z zelo nizko hitrostjo (mislim da 1 mb/s), kakor je že en prej rekel.

Če pa res hočeš imet prenosni disk, si umisli še PCI USB 2.0 ali Firewire kartico

MArko ::

http://www.sysopt.com/reviews/vc820/ind...

tu mas malo vec..... glede nato da je plata iz leta 2000 mas 1.0.... te se ni blo 2.0

ce gre pa 120gb gor pa nebivedo.... pomoje pa bi moglo it...
v zunanjem racku pa ziher... tam nima veze velikost

mzupin ::

neoto:

Glede FireWire kartice. Imam FireWire 400 PCI Host Controller, ki jo uporabljam za vnos video matriala. Ali je kartica takega tipa kot si omenil?

In če je, potem potrebujem samo še ohišje (katerega mi svetujete?) in disk, in to je to?!

LP

neoto ::

Ja, mislim da bo kartica prava. Kupit moraš samo ohišje za disk, ki podpira priklop na firewire.
drugače pa kaj takega, sam pri tem je slikca mal čudna. Moraš malo pogledat, jaz ti nič ne morem svetovat, ker nimam nobenih izkušenj s tem

jest10 ::

mzupin:
Če ti dela na plati 40GB disk ti bo delal tudi 120GB

misso ::

Poglej tale ohišje sam ga imam doma.


http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

lopov ::

misso, kako se obnese?

Ga gledam ze par dni in boljse ponudbe se nisem nasel.
Vsekakor me mami :)))

misso ::

Jst ga uporablam že več kot pol leta v navezi z dvd pekačem. Masiven zgleda ima 1 ventilator odzadi, Priklučih lahko cd-rom ali disk, Za priklop na 220v rabiš običen računalniški kabel(je priložen) meni se to dopade, da nimam pod nogam nobenga odapterja.
Vsako enoto lahko na ta ohišje privijačiš:D . Pa imaš dva priklopa USB 2.0 in IEEE. Če misliš imeti samu hdd not kupi kakšno bol majhno ohišje ki je namenjen samo za hdd. Drugače jst sm gal za njega 16k pa je bil najcenej, 12k nimaš kej druzga zbrat.

lp misso

mzupin ::

EVO sm se odloču in naroču tole:

Trdi disk WD 120 GB IDE 7200rpm 8MB cache
Cena za kos: 21.328 SIT
Skupaj: 21.328 SIT

Prenosno ohišje 5,25" Combo (USB 2.0 in Firewire)
Cena za kos: 12.690 SIT
Skupaj: 12.690 SIT

Kaj pravite?

P.S.
Vsem hvala za pomoč :)

Caligula ::

Ohisje OK-ze ker ma tudi firewire.

Disk pa :|

Za 2 jurja vec bi dobil 160 Giga Hitachija, ki je vecji, tisji, hitrejsi in nasploh boljsi. Verjetno ma se garancijo dalsjo.

Drugic nekako za konkretno mnenje povprasaj preden narocis 0:)

mzupin ::

Ma moj brat točno takega in mu dela ful dobr tko da...

Caligula ::

Ja sej pol je pa itak logicno 8-)

lopov ::

Sem ga narocil, le da se tisto, kar je zabelezeno na racunu ne ujema s sliko. Sicer je mozno, da ima vec stvari enako oznako, a vseeno: CA350-BF

Internet izpljune tole:
http://www.paslab.com/transmissions_de_donnees/usb/ca350bf

Slikca ne Domenci:


No ja ... vazn da bo delal ...

mzupin ::

Zakaj mora vedno nekaj zaj....!! :(

Sm dobu robo, priklopil, sedaj mi pa napiše (Code 10). Sm šel čez trobelshoter pa na Gatesovo stran in tam piše, da moram v BIOSu USB fiunc. disable. No to sm naredu pa nič ne zaleže. A ima kdo kakšno idejo?

Plz help

neoto ::

ej caligula, kje dobit omenjenega hitachi-ja (160 giga)?

Caligula ::

pc-dom@siol.net

Vprasas koliko stane z DDV, postnina je nekako med 400 in 700 SIT in to je to.
Deluje vse normalno, mas SLO racun in garancijo samo tip se boji telefonov zaradi slabih izkusenj iz otrostva >:D in bos moral pac preko maila.

lopov ::

Danes zjutraj ob 6:30 je bil paket na vratih. Sreca da fotr zgodaj vstaja, ker je to cist necloveska ura (2 uri prej sem sel spat!). Kolega ga je dobil pa ob 7:00 ... LoL.

Oznaka je malce drugacna kot v ponudbi in sicer ME-350U2F -- tocno tak z modro diodo:
http://www.dealsonic.com/eumeidetousb1.html

Dela :)

migič ::

Mene pa zanima, če tel prenosni trdi diski služijo samo kot prenašalci podatkov, ali lahko iz njih tudi dirktno poganjamo kakšen program. V mislih imam npr KAZAA. Grem na faks in se priklučim na USB2,grem na svoj disk, zaženem kazaa (ker ga na faksu pač ne morem instalirati) in lahko downloadam mp3 ali kaj podobnega??!! Ali gre to tako??:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

neoto ::

Če program, ki ga želiš poganjati ne potrebuje namestitve kakšnih sistemskih datotek in spreminjanja registra, ga lahko brez problema poganjaš z diska. Za KaZaa točno ne vem, ampak velja poskusiti...

migič ::

Če ima kdo slučajno možnost bi zelo rad če bi poskusil, ali pa če kdo slučajno že je naj mi prosim odpiše!
Lp:)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

McMallar ::

Migič, ne bo šlo, ker kazaa potrebuje sistemske nastavitve. Po mojih izkušnjah gre WinMX, za druge pa mislim da ne. Odvisno je tudi od nastavitev, ki jih imajo na faksu.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

lopov ::

Mula bi delala.

misso ::

ABC tudi

migič ::

A lahko preko teh programov tudi filme downloadaš??:\
Z WinMx mislim da gre,ali...
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

lopov ::

V kolikor programa ni potrebno instalirati (kot v primeru mule) ga seveda lahko zaganjas s prenosnega diska -- disk se obnasa cisto normalno in ne opazis razlike.

Zaplete se lahko pri omejitvah, ki ti jih nastavi administrator -- npr. da ne mores prikljuciti zunanjih naprav (disk sicer prikljucis, a ga sistem ne "mounta"), ali pa da imas zaprte porte, katere uporablja aplikacija.

Za maksimalno prenosljivost bi si izbral manjse ohisje z diskom, kot je v prenosnikih, pa potem sploh ne rabis se dodatnega napajanja, ker se napaja preko USB. So sicer pocasnejsi (ponavadi 5400 obr.), a malo pokurijo + je vse skupaj full majhno. 40Gb disk z ohisjem dobis ze za manj kot 100 evrov (v Avstriji na Dunaju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

smirnof ::

mene pa zanima če bo napajanje preko usb zadosti oz. kakšne težave lahko nastanejo. Bi bil pa u ohišju maxtor 120GB.
gre se pa za tole
EJ6

neoto ::

Tole temo preberi od začetka in ti bo jasno. Drugače pa NE.

smirnof ::

sam zakaj potem prodajajo take zadeve? je res tolko zanič al se splača probat pa nest nazaj če ne bo kul
EJ6

neoto ::

Zakaj se to rabi? Odvisno, za kaj TI nameravaš to uporabiti. Nekateri imamo v mašincah samo 2.5'' diske, ki imajo premalo kapacitete... Meni ni problem še poleg napajalnika od prenosnika še en napajalnik za disk s sabo nosit... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk 300gb

Oddelek: Kaj kupiti
293337 (2353) mmaestro
»

Nakup prenosnega diska

Oddelek: Kaj kupiti
171986 (1708) pirlo
»

razlika hitrosti med USB2 in firewire pri externem disku

Oddelek: Strojna oprema
112111 (1931) BigFoot
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422448 (1845) Realman
»

Eksterni disk

Oddelek: Kaj kupiti
452112 (1353) ferjan

Več podobnih tem