» »

DNS ne mora pridobiti IP naslova?!

DNS ne mora pridobiti IP naslova?!

povso ::

Nekaj me zanima... Pred dobrimi dvemi meseci sem formateral računalnik... internet je deloval tako kot mora, a samo za en teden. Začel se je zelo nenavadno obnašati. Sej ne pravim, da ne dela, vendar da sem napisal tole sem porabil kar veliko časa, da sem lahko dodal vse slike in potrebno. Najprej naj razložim da imamo doma SiOL Trio, DSL povezava 100 mb/s - se pravi internet ki ga uporablja vsak povprečen slovenec. Računalnik se prižge normalno, programska oprema deluje normalno. Kliknem na iokono na namizju za vzpostavitev povezave, vse noralno. Pri uri se prikaže okence "Povezan SiOL 100 mb/s". Kliknem na Internet Explorer, in seveda se odpre takoj, vendar domača stran pa ne, ponavadi napiše, da strežnika ni mogoče najdti, a po nekaj poskusi z osvežitvijo strani se stran prikaže - vendar z napakami na strani. Oglejte si nekaj primerov: 0:)


1. slika prikazuje kaj se zgodi, ko odprem Internet Explorer, sicer sem uporabnik Opere, vendar kot vidite na slike ne prikaže slik, in za to da se to odpre moraš počakati kar dobro minuto, kar se ne spodobi za DSL povezavo.


2. slika: haaaaalo!www.www.google.com.org al karkoli že je! tole mi počasi trga živce!


3. slika: ko sem želel osvežiti Local Arena Connection.


4. slika: da ti pa internet ne mora odpreti osnovne strani kot je naprimer google... sramota!


5. slika: tudi opera ne odpre googla...


6. slika: ali želite registrerati domneno pod www.google.com? očitno je prosto...

Z živci sem čisto na koncu, kot bi bil vsak na mojem mestu. Če želim odpreti google moram počakati kar 10 min, kar me seveda zelo moti. Ali sem kriv jaz, ali Siol? Če zna kdo pomagat, da bo to delovalo tako kot je treba, naj pomaga.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem. Lep pozdrav, Matjaž.

moderator: popravil linke slik... 8-)
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

povso ::

Ajaaaaaaa... pozabu sm rečt... vsi poznate windows live messinger... ko se hočem vpisat mi VEDNO najde napako in ko dam odpravljanje težav se mi naredi klicaj pred DNS in varnostni ključi, spodaj pa mi napiše ne morem pridobiti naslova dns itd..

gavro ::

poklic na siol pa im dej use po spisku...hehe sej se hecam...ja rec nej ti pove kaj moras narest da bo delal kot ti je prej da te jebe neki DNS ovo/ono...valda bojo neki znal narest:\

povso ::

potem je tle fora, da ko snemam dol torrente pa dam u utorrent mi pa vleče normalno, se prav okol 100 kb/s... tko da mi ni nč jasn kaj bi lahk blo... sam fora je, če bi explorer zajebaval, da bi morala vsaj opera delat tako da je nekje problem v povezavi al pa v mojih nastavitvah - kjub temu da jih dam vsak dan kjub temu da nič ne spremeni osveži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: povso ()

AndrejS ::

Probaj brez torrentov, ker le-ti pokurijo dosti povezav pa je morda v tem problem

b ::

Kot kaže, ti DNS ne dela v redu... Če ti torrenti laufajo toliko kot imaš linijo, potem je s samo linijo najverjetneje vse OK. Ampak če ti torrenti laufajo na polno, je skorajda normalno, da je vse ostalo počasno. Sploh če imaš zafilan upload. Ko testiraš, izključi vse programe, ki bi lahko obremenjevali povezavo, p2p na prvem mestu.

Če ti zadeva še vedno ne dela normalno, preveri vse nastavitve, če so pravilne. Ko si povezan, poglej lastnosti povezave oz. status, ter prilepi sem vse številke, ki jih tam vidiš.

Povej tudi, ali uporabljaš router ali je računalnik direktno na modemu? Morda je kriv router...

In kot zadnje, če ne bo šlo drugače, si namesti Wireshark, poženi zajemanje prometa in poskusi odpret www.google.com. Potem daj tisti dump, ki ga dobiš, nekam online, da ti pogledamo, kaj se v trenutku, ko ti stvar ne deluje, dogaja na tvoji mrežni kartici.

povso ::

Upam da si mislil tole:
Nalov ip strežnika: 213.250.19.90
ip naslov odjemalca: 89.142.101.149

aja, pa drgač vem, da če torrenti laufajo da ti gre mau bul počas, sam fora je, da ku mam ugasnenu da full šteka, samu da sem do tegale okenca pršu sm rabu dobre pou ure.

povso ::

aja pa kaj je to router ne vem... mam siolov modem (sagem) pa to je tud use kar vem :S.

Mr.B ::

Ne laufaj torrenta, pa poročaj. Prej pa resetiraj vse iz štroma. Pa bomo videli...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

amigo_no1 ::

Control Panel / Network Connections / mrežna kartica -> properties / general -> Internet Protocol(TCP/IP) -> properties

vpiši dnsja od siola
193.189.160.13
193.189.160.23



http://windowsxp.mvps.org/winsock.htm


Kaj imaš v datoteki HOSTS
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\


Kaj izpiše:
ping www.google.com
tracert www.google.com


Se povezuješ preko PPPoE klienta v winsih (dial-up povezava) ali direktno z modema ?

Zgodovina sprememb…

StratOS ::

Ali imaš kakšen AV inštaliran, da ne gre za kakšen DNS exploit ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Mr.B ::

torrent mu zablokira ruter. To sem imel tudi jaz težave DL je bil max. Browsat z drugega računalnika pa ni bil možen. WRT-DD dela čudeže...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

StratOS ::

DD-WRT misliš, le št. povezav povečaš za 50-100% in stvar je rešena.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Mr.B ::

Jp, samo on tega nima, pa se ustavi....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

samomas ::

Za Sagem Fast velja naslednje za Sinope pa mislim, da 192.168.1.x


a) vklopljena samodejna pridobitev IP naslova (priporocˇljivo)
b) izklopljena samodejna pridobitev IP naslova (v tem primeru so potrebne dodatne nastavitve):
- IP naslov: 192.168.2.x
(x je poljubno število med 2 in 254)
- maska podmrežja: 255.255.255.0
- prehod: 192.168.2.1
- DNS naslov: 192.168.2.1

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235901 (4407) nx6325
»

Sprememba nastavitev za SiOLove DNSje

Oddelek: Omrežja in internet
144668 (1694) madmitch
»

Router ali klicna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
161171 (1001) KoMar-
»

Neodpiranje internetne strani

Oddelek: Omrežja in internet
141833 (1670) lojze8
»

siol modem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
511260 (11147) droid

Več podobnih tem