» »

Sprememba nastavitev za SiOLove DNSje

Sprememba nastavitev za SiOLove DNSje

jvolk ::

SiOL je ukinil dva stara DNS strežnika (193.189.160.11 in 193.189.160.12), zato vsi, ki imate vpisane še stare dns strežnike, sledite spodnjim navodilom.

Start -> Control Panel -> Network Connections -> 2x kliknemo na "Local Area Connection" in dobimo naslednje okno:


2x kliknemo na "Internet Protocol (TCP/IP)


Vsi tisti, ki imate označeno "Obtain DNS server address automatically" pustite vse nastavitve tako, saj računalnik avtomatsko pridobi DNS naslove.

Če imate označeno "Use the following DNS server addresses:" in imate v spodnjih dveh poljih vpisano 193.189.160.11 in 193.189.160.12 popravite ip naslove na 193.189.160.13 in 193.189.160.23. Kliknite OK in še enkrat OK(prvo okno).
  • preklical razglas: Primoz ()

Spc ::

Mene pa kolega kliče kaj je narobe z siolom .. pridem k njemu nato pa opazim, da stari dns server refuse-a vse requeste.
:\
 

j0sh ::

Hm, lepo napisano...

Sam jst mam še vedn probleme... imam siolovo linijo 1mega. uporablaj wireless kartico asus wl-138ge, ter router tp-link TL-WR642G 108Mbps v.3.
Imam sledeč problem:



Kot vidite, je povezava z routerejm ql, signal je tut ql, vendar download(hitrost interneta) je obupna(file.siol.net je slink na katerem je najenostavneje stestriati luinijo). sedaj sm dns strežnik ponastavu kot piše v članku vendar ni sprememb. :'(
bi znal kdo pomagat?

Matheeew ::

Računalnik poveži direktno na modem in še enkrat testiraj. Če bo delovalo ok iščeš napako na relaciji modem-router-računalnik.
Če ne bo delovalo ok je napaka na relaciji modem-ponudnik in kličeš na tehnično pomoč.

j0sh ::

problem je modem-router-pc... ker brat ma tut vezavo preko wirelessa pa mi lepo dela vse.

Bakunin ::

in zakaj bi rocno vpisoval DNS streznike ?
a nimate DHCP streznika, ki vam to avtomatsko poslje in se s tem resite bodpcih zapletov ?

madmitch ::

in zakaj bi rocno vpisoval DNS streznike ?
a nimate DHCP streznika, ki vam to avtomatsko poslje in se s tem resite bodpcih zapletov ?

Večji geeki izpadejo, če majo tko bolj "strokovno" poštelano.8-O
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Bakunin ::

in potem se cudijo zakaj ne dela ko se selijo oni ali pa DNS strezniki.....



dns is the . of all evil and bgp is the route of all evil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

madmitch ::

To je bila debata že na SiOL forumu, bog pomagaj, kaj so "strokovnjaki" vse delali prijateljem in babicam. Še čudno, da jim kaj dela.

Se razume, da jih je bil potem poln gobec, kakšni peki s(m)o eni, ker imamo DHCP in ne tko strokovno vpisanih DNSov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

genX ::

V kolikor se jaz zastopim v to, če nastaviš dns strežnike in default gatewaye, se občutno zmanjša začetni "post-boot" time v XPji ( tisti čas ko vidiš namizje a se noben program ne zažene če ga hočeš odpreti) ker mrežna kartica v PCju ne išče vsakiča nanovo IPje gatewaya in DNSjev, pri meni se to pozna za okoli 5-15s :D
Res pa je da se use pokvari ko naprimer neizkušeni uporabniki zamenjajo svoj router ali pa SIOL zamenja DNS strežnike :D
Q6600@3,2GHz z Noctua NH-U12P, ASUS P5N-d, 2x2GB@800MHz Mushkin enhanced RAM,
Mushkin XP-650AP napajalnik, dve XFX9600GT v SLI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genX ()

madmitch ::

genX, že res, kar praviš, a vseeno, kaj je tistih par sekund enemu povprečnemu uporabniku? Kdor ve kaj dela sam, naj si DNSe le vpiše, drugače pa je DHCP najelegantnejša rešitev.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jedateruk ::

Imam en problem s Siol povezavo, pa ne bom nove teme odpiral.
včeraj je za 1 sekundo zmanjkalo elektrike in od takrat ne morem več priti na spletne strani. Ko odprem brskalnik, ali ko pritisnem na F5 v brskalniku, se mi pojavlja "siol adsl dostop" povezava, čeprav se mi prej ni nikoli in če kliknem "poveži", ni uspeha. "Local arena connection" pa dela in tudi brezžična povezava na prenosniku dela.
Na modem (192.168.1.1) na PC-ju tudi ne pridem.
Imate kako idejo?

Zgodovina sprememb…

norcuron ::

A niso mel eni Sagem-i po defaultu 192.168.2.1 nastavlen?
Great are mysteries of the mind ... or not?

win64 ::

Tej modemi, ki pridejo zraven optike, imajo privzet ip 192.168.1.1 in ta modem je zelo nestabilen. Na kakšn dan ga moraš 5x resetirat :/
Tedomedo: Ko vidiš da ne dela internet, samo stari dobri reset pomaga, saj veš potegni kabel iz elektrike, štej do 15 in daj nazaj notr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

madmitch ::

Tej modemi, ki pridejo zraven optike, imajo privzet ip 192.168.1.1 in ta modem je zelo nestabilen. Na kakšn dan ga moraš 5x resetirat :/
Tedomedo: Ko vidiš da ne dela internet, samo stari dobri reset pomaga, saj veš potegni kabel iz elektrike, štej do 15 in daj nazaj notr.


No ja, jaz ga v osmih mesecih nisem niti enkrat še resetiral. Imam Trio, server, torrenti delajo, deset ur mi net dela, ker drugače delat ne morem... Tko da, očitno je tudi tu važno, a je ponedeljkov modem, al je ker drug dan narejen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router ali klicna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
161176 (1006) KoMar-
»

Počasna optika

Oddelek: Omrežja in internet
191180 (974) John2710
»

[Router] Povezava se vzpostavi, internet ne deluje.

Oddelek: Omrežja in internet
105450 (5262) bzp
»

Router se ne poveže!! Mogoče kdo ve zakaj?

Oddelek: Omrežja in internet
92369 (2211) BlueRunner
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212373 (2022) gumby

Več podobnih tem