» »

Men res čuden problem z mikrofonom in zvokom...sogovornik vse sliši

Men res čuden problem z mikrofonom in zvokom...sogovornik vse sliši

Yoxi ::

Evo da opišem moj problem. Imam plato od Asusa P5W DH Deluxe in moj problem je v tem ko uporabljam Skype ali Messengerja sogovornk sliši vse kar se predvaja na mojem računalniku. Rečmo ko govorima in če jst gledam kak film al pa poslušam mp3-je on to razločno sliši.
Nevem in ni mi več jasno zakaj. Definitivno ni mikrofon tolk občutljiv da bi se to slišalo, ker ni razlike al ga prekrijem al ne .
Prosil bi za lastnike Asusove plošče P5W DH Deluxe če mi povedo kako se tega znebit, ker je miljon nastavitev. Poskušal sem že razne stvari in mi ne gre od rok spravit tega problema stran.
Saj ni tolko moteče ampak pri on-line igranju iger pa zadeva postane moteča, sploh npr. pri FarCry ko se nažiga in poka, on to vse razločno sliši.

Uporabljam Windows XP PRO SP2 če vam kaj pomaga ta podatek.


Hvala za pomoč.....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

damirez ::

Sta 2 možni rešitvi:

1. Uporabljaš zvočnike in ne slušalk, potem je čisto logično in možno da sogovornik vse sliši, še posebej če zvočniki niso potiho.

2. Mal bl komplicirano in pri razlaganju takih stvari nisem dober, ampak upam da me boš zastopil. No pa dejmo:
Vsak program od profesionalnih cubasov do windows soundrecorderjev pa do online govorečih ala teamspeak in ventrilo, snemajo tisto kar mu računalnik dovoli da snema, se pravi imaš lahko nastavljeno, da ko pritisneš tipko record da snema to kar govoriš v mikrofon, ali pa to kar se trenutno dogaja na računalniku. No pri večini zvočnih kartic lahko določiš, kaj naj snema oziroma, kaj naj predvaja tvojemu soigralcu ali to, kar govoriš ali pa to kar se dogaja trenutno na računalniku. Se pravi eno ali drugo. Mislim da pri tvoji zvočni kartici je pa mogoče nastaviti, da snema oboje in to, kar se dogaja v namizju in to, kar se trenutno predvaja, zato tudi tvoj sogovornik sliši vse.
Rešitev:
V desnem kotu v windowsih 2x z desnim gumbom klikneš na zvočnik, da se ti odpre mixer od zvočne kartice,
potem options
properties
tukaj lahko izbereš playback ali record, izberi record
obkljukaj vse
OK
Sedaj pa obkljukaj samo microphone. - jaz tukaj lahko obkljukam samo 1 ti pa najbrž lahko obkljukaš več stvari

to bi blo pomoje to.

markxxx ::

PA še ena finta je:pojdi tam pod properties in izklopi micrphone boost!!!
C2Q 6600,ASUS P5N32-E SLI Plus,nVidia GeForce 470 GTX,6GB DDR2 800Mhz

Yoxi ::

Ne slišati nima kaj kr če mam stolp izkloplen in uporabljam slupalke je isti šmorn....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::

Pa tm pr funkciji Mikrofon Boost nimam nikjer obkljukano...

MA čudn se mi zdi vse skup, me že mika da bi kr eno pci zvočno not ruknu kr tm ni nibenih problemov kr tale Realtek HD zvok me j... skos.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Gapi ::

Pod recording device maš mogoč vklopljeno what u hear namesto mikrofona. No pr men je tko na creativ kartici ne vem pa kako je pr karticah tipa ac97.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvaliteten mikrofon

Oddelek: Zvok in slika
234066 (3705) Arey
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276124 (5507) schurda
»

Moja računalniška mojstrovina :-)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405362 (1585) Yoxi
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412443 (1355) ShARk63
»

PC za 470 k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
936548 (4685) Hux

Več podobnih tem