» »

Pomoč pri MS Access

Pomoč pri MS Access

tom42 ::

Prosil bi vas za pomoč pri izdelavi baze v Accessu. In sicer imam problem pri poizvedbah. Ustvaril sem parametersko poizvedbo. Parametri so datumi. In sedaj me zanima, kako bi lahko v samodejnem obrazec, ki se odpre ob zagonu te poizvedbe spremenil vnosno masko, tako da nebi bilo potrebno vnašati datuma s pikami ali pomišljali... pač pa bi lahko vnesel samo števike.

Hvala!
__________________________________
Poslano s Klepetalnikom 2.0
http://ruleless.com/klepetalnik/

ToniT ::

Evo ena bolj enostavna rešitev:

SELECT BAZA.DatumOd, BAZA.*
FROM BAZA
WHERE (((BAZA.DatumOd)>Left([dat_d],2) & "." & Mid([dat_d],3,2) & "." & Mid([dat_d],5,4)));


[dat_d] je parameter, po kateri sprašuješ. Na tak način ti lahko uporabnik vnese datum v obliki 010102 ali pa 01012002 . Problem pa nastane, če uporabi pike ali pomišljaje - za tisto pa bo treba malo več truda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

tom42 ::

[quote]Evo ena bolj enostavna rešitev:[/quote]
[quote]SELECT BAZA.DatumOd, BAZA.*
FROM BAZA
WHERE (((BAZA.DatumOd)>Left([dat_d],2) & "." & Mid([dat_d],3,2) & "." & Mid([dat_d],5,4)));[/quote]

[quote][dat_d] je parameter, po kateri sprašuješ. Na tak način ti lahko uporabnik vnese datum v obliki 010102 ali pa 01012002 . Problem pa nastane, če uporabi pike ali pomišljaje - za tisto pa bo treba malo več truda.[/quote]
[quote][Ta odgovor je spremenil
ToniT
dne 20.02.2002 ob 20:42:18.][/quote]
Hvala za odgovor. Toda spet sem naletel na problem.
1. Tokrat bi rad s pomočjo poizvedbe v recimo tabeli 1 poiskal vse zapise, ki jih ni v tabeli 2. Pri tem naj povem še to da sta ti dve tabeli ravno po podatku ga iščem povezani z ralacijo.

2. Zanima me tudi, kako bi lahko v poizvedbi izračunal recimo razliko med dvema podatkoma v istem stolpcu. Recimo števiko dni med dvema naročiloma istega proizvida.
Hvala!
__________________________________
Poslano s Klepetalnikom 2.0
http://ruleless.com/klepetalnik/

ToniT ::

To postaja podbno mali šoli Accessa :D .
Odgovor na prvo vprašanje:
V accessu greš na queries, klikneš na New in potem izbereš Find unmatched query wizard in tam te bo vodil naprej...
2.) Ne vem ..

Verjetno ta tema spada v programiranje

Mercier ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teletext software za WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
131618 (1370) _icy_
»

Brisanje avi datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
61697 (1572) tom42
»

A obstaja tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
11946 (647) Medved
»

AMD ThunderBird vklop problem

Oddelek: Strojna oprema
131106 (938) krucymucy
»

Compex RL2000 pci na winxp

Oddelek: Strojna oprema
91291 (1190) RUSKIE

Več podobnih tem