» »

Zalman Reserator 2

Zalman Reserator 2

procesorski vodni blok Reseratorja 2

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Prva različica Zalmanovega Reseratorja je naletela na bolj mlačen odziv. Pasiven sistem vodnega hlajenja (nič ventilatorjov na radiatorju) se je namreč precej slabo odnesel, obenem pa je tudi ogromno stal. Zaradi teh slabosti si je v naših krajih pridobil srčkan vzdevek, za katerega je bilo potrebno pred ime izdelka zgolj dodati črko P.Drugo inačico, ki obeta malce več, so pred nekaj dnevi pošteno pretestirali pri X-bit labs in prišli do zaključka, da gre za čisto spodoben izdelek. Reserator 2 (220 dolarjev) sicer ne nudi preveč dobrih performans, tako da se ga bodo overclockerji izogibali, hladi pa bolje od povprečnega zračnega hladilnika, je enostaven za vzpostavitev in kar je najpomembneje, deluje popolnoma neslišno.

Izvorni članek.

24 komentarjev

ender ::

A ni Reserator 2 zunaj že kar nekaj časa?
(Vsaj jaz ga imam že dva meseca)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Matek ::

Saj nisem napisal da je ravno izšel. Tako kot bi govoril nekoč je bila Xsara Picasso zdaj je pa C4 Picasso, pač trenutni model je dvojka. Se opravičujem, če je nerazumljivo, novica je pač zato, ker so pred par dnevi napisali test na xbit labs, ne pa zato, ker je ravno izšel produkt.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mavrik ::

No ja, poanta prvega Reseratorja ni nikoli bila dobro hlajenje, ampak popolna neslišnost, katero je več kot izpolnil.
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

Kok pa to stane pri nas (in kje)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Matek:
Saj nisem napisal da je ravno izšel.

NE, napisal si :

No, sedaj pa je tukaj druga inačica.


Razlika med "sedaj" in "ravno" pa je seveda ogromna ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matek ::

Tudi jaz sem sedaj tukaj. Pa sem ravno prišel? NE!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rdecaluc ::

Reserator že dolgo obstaja, vendar si je šele sedaj držnil na ta forum!
Est modus in rebus. ,typos

opeter ::

Hahaha, jaz pa sem bral, da je to Preserator 2!!! :D:D:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aggressor ::

S "sedaj" se dejansko implicira, da je prišel nedavno, zato je uporaba neprimerna.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

darkolord ::

"nedavno" je pa čisto relativno, zato je v redu

Aggressor ::

Ok, pa bodimo pikolovski: "sedaj" v novici ustvari vtis, da gre za novost. Če je res novost ali ni, se pa sami zmenite. :P

Skratka, poanta je, da gre za novico. Če bi reč stala v nekem besedilu, bi ne bilo nič narobe. Ampak ko človek gleda novice, podzavestno išče novosti. Novost je tu test, ne sam izdelek. Kakšen vtis je hotel avtor ustvariti, je pa čisto njegova stvar.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

CaqKa ::

"No, sedaj pa je tukaj druga inačica, ki obeta malce več. Pred nekaj dnevi so jo pošteno pretestirali pri X-bit labs in prišli do zaključka, da gre za čisto spodoben izdelek."
->
"Drugo inačico, ki obeta malce več, so pred nekaj dnevi pošteno pretestirali pri X-bit labs in prišli do zaključka, da gre za čisto spodoben izdelek."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

RejZoR ::

Kdor rabi dober neslišen cooler si bo gor nabil en heatpipe cooler velikosti Scythe Infinity in pač fural brez ventilatorja.
Sam sem precej časa fural zmerno navitga E4300 in je delovalo povsem lepo, neslišno in pri relativno nizkih temperaturah za pasibno hlajenje. ne vem zakaj bi okol vlačil še 3 metrski stolp če ni treba...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

suntrace1 ::

Razen če imaš zelo majhno ohišje, ki je tudi slabo prevetreno in zato pasivno hlajenje odpade.

Matek ::

Popravljeno po čakukajevem predlogu, da bomo vsi zadovoljni ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ender ::

RejZoR: me zanima kako bi pasivno hlajeni hladilnik delal na QX6700. Reserator 2 nima problemov (zraven imam še 7900GT).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

MrStein ::

Novice -> "Zalman Reserator 2"

Kaj lahko tu človek sklepa drugo, kot da je novost ... tisto iz naslova ?

Če bi pisalo "Test Zalman Reserator 2" je že bolj informativno. Ampak še vedno lahko bralec misli, da gre za test nove zadeve (zakaj bi nekdo testiral staro stvar ? Če že, zakaj to zasluži novico ?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zhupa ::

men je pa cist cool, sploh nism vedu da zadeva obstaja.

rdecaluc ::

Pa kje ti živiš človek ? 8-O Joke
Est modus in rebus. ,typos

Matev ::

ma dejte se no spuščat v lingvistiko
a mate preveč časa po rokah

Jaffa ::

Sam res se brezveze vsajate... Tud jaz sem šele kak dan nazaj na xbitsu videl, da to obstaja. Torej to za mene je novica, ker pred tem to hlajenje za mene ni obstajao. Itak je premalo hardwareskih novic tu, pa še te popljuvate...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

xabre ::

Jaz bi ga pa takoj imel. Samo ni denar.:D

Swen F@tt ::

Se strinjam z razorjem, namesto reseratorja lahko daš gor scythe ali kaj podobnega. Ko kopuješ vodno, se splača dat malo več denarja in kupit pošteno vodno (EK waterblocks all-in wonder ali kaj takega). Če imaš slabše vodno, moraš potem menjat radiator in pumpo, mogoče še blok, če se ti ob navitju sistem začne preveč gret.
WingMan ^^

Zgodovina sprememb…

xvidx ::

mene zanima kje se to kupi:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zalman Reserator 2

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
244055 (1962) xvidx
»

Vodno hlajenje!!!

Oddelek: Kaj kupiti
171269 (1000) BladE_
»

vodno hlajenje za E4300 (navit)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231576 (1049) Čmrlj
»

Zalman Reserator ZM-WB2 vs ZM-WB3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161605 (1315) Ales.Doler
»

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
493159 (1508) Good Guy

Več podobnih tem