» »

[Windows][Vista] omrežni printer - "cannot connect"

[Windows][Vista] omrežni printer - "cannot connect"

s51as ::

Pozdravljeni,

doma imam preko routerja z žico povezane 3 računalnike in brezžično enega prenosnika na katerem so win vista home premiun na ostalih računalnih so XPji. Na enem od ožičenih računalnikov je HP printer, ki je do nedavnega deloval tudi na prenosniku.
Sedaj je brez kakega očitnega razloga ta povezava crknila.

Ko hočem v visti ponovno naložiti ta printer ga preko mreže normalno zazna in pravilno ugotovi kje je in kaj je, ko pa dvokliknem za dodajanje pa napiše
To use shater printer \\računalnik\Hp Dj..., you need to install the printer driver on your computer. If you do not recognize or trust the name and location of the printer, do not install the driver.

možnosti odgovora so Install driver in close

Izberem install driver nakar se izpiše:
Windows cannot connect to the printer. Operation could not be completed (error 0x000003e3).

na drugem računalniku je instaliran laserski printer ki je tudi v omrežni uporabi in ga tudi ne morem uporabljati iz prenosnika. Tudi tega sem prej lahko uporabljal. Z ostalih računalnikov ki imajo win xp lahko uporalbjam oba printerja brez problemov.

Printer sem prilkjučil direktno na prenosnik preko USB kabla, printer se je takoj zinštaliral in deloval, preko omrežja sem nanj lahko printal z drugih računalnikov, ko sem gap riklopil nazaj v prvi računalnik povezava iz prenostnika spet ni bila mogoča.

prosim za nasvet kako rešiti problem.
je morda vzrok v kakem popravku? Ti se nalagajo sami in jih ne nadzorujem.

lep pozdrav.
It's just me myself and I
  • spremenilo: CCfly ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP laserjet 1018 in HP Probook 6550b nikakor mi ne uspre povezat

Oddelek: Pomoč in nasveti
221793 (1567) TwingoLove
»

Računalnik ne najde tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
102060 (1969) Miro-Slav
»

HP LaserJet 2015n - težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
8683 (626) Šimpanz
»

napaka: printer has not yet responded

Oddelek: Pomoč in nasveti
101282 (1159) ant
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392682 (2065) Brane2

Več podobnih tem