» »

Čuden zvok iz mojega računala

Čuden zvok iz mojega računala

UNIVERZUM ::

Iz mojega compa(mislim da napajalca) prihaja zelo visok piskajoč zvok. Nekaj v stilu ko greš na zdravnišk pregled za sluh. Zvok je neenakomerne dolžine prav tako jakosti. Včasih ne piska tudi več dni zapovrtjo, potem pa spet začne. Moteče je predvsem ponoči, saj čez dan ta zvok preglasijo že tipke na tipkovnici.
Omenjeno je bilo da, da piskajo kondenzatorji. Sedaj me pa zanima, če kondenzator odpove (predvidevam da v napajalcu) ali mi lahko poškoduje ostale komponente v PC, ali se bo PC samo ugasnil? Napajalnik, bo šel na kontrolo po praznikih (vsaj upam). Napajalnik je cooler master green power 600w.

Comp sem postavil na default (nič ni navito, ne glede na moj podpis).;((
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

BladE_ ::

Kondenzatorji na plati jokajo :D

Pšenični ::

Torej navijal pa si ane.Če si siguren ,da je napajalc zadevo ugasni ker ti morebitno nihanje napetosti lahko poškoduje motherboard.Do you know that.(ps:od kdaj si na internetu?)

UNIVERZUM ::

Zanimivo je to da ko odprem računalnik se sliši piskanje manj, kot pa ko dam glavo za računalnik pri "izpuhu napajalca". To so nove komponente od dec06, pa sem omenjeni zvok na kratko slišal samo 2x(januar), pa sem mislil da kak ventilator kej bluzi.
Potem sem se s koncem februarja lotil še navijanja proca. Kljub temu da nisem dvigal nobenih voltaž se je piskanje ponovilo, vendar spet samo eno jutro.

Sedaj pa je to piskanje čedalje daljše in pogostejše (včeraj je piskalo cca 10sekund)že ob zagonu pc. Da je napajalc pa predvidevam tudi, ker sem imel takoj na začetku težave z njim "uničil"novo plato ker je manjkal(mislim da) -5 priklop. Pa je pol na servisu, kjer sem kupil plato to uredil in menjal plato.

Ne razumem vprašanja glede interneta? Redni internet imam šele zadnji mesec in pol (mobitel), prej sem pa občasno koristil službenega in pa od frendov:))
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Zgodovina sprememb…

stromar ::

V napajalcu ti piska kakšna dušilka, ali transformator. Če te moti, ga zamenjaj, drugače pa pusti, narobe ne bo nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

UNIVERZUM ::

Hvala, sem že lažje zadihal. Upam le, da ne slišim tako slabo in sem prav ocenil od kje prihaja zvok.

Evo zdele ko tole pišem je mir:D

Moti edino ko/če začne piskati ponoči, takrat pa tudi izklopim pc. Čez dan pa ga enostavno preglasijo zvoki (delavci gradbenega podjetja) ki prihajajo iz okolja. Sem poiskusil zvok posneti z mobilnim telefonom da bi približno vedeli o čem govorim, pa posname samo hrup ventilatorjev;((
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Yoxi ::

He he he tale piskanje...sm mel podoben problem pri sebi, je bil pravtako nek čuden piskanje za slišati vn iz kompa. Zvok je pravtako nastal pri napajanlniku. Po dolgem pregledovanju sem ugotovil da ne piska nobena komponenta ampak je zvočno piskanje nastalo od prezračevanja računalnika. Nastal je ob izhodu vn, ker sem mel premajhno odprtino. Večja odprtina za izhod zraka je rešla moj problem :D

Čudo tehnike.....ne ne čudo fizike >:D
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()

davkok ::

men se je to tud dogajat zacel k sam tipkovnco zamenu8-O 8-O in mam uno z osvetlitvijo tipk in je zvecer res nadlezn to poslusat ... kssn nasvet?

darkolord ::

zamenjaš tipkovnico

SSH ::

poz!

včasih zna bit težava če katera od napajalnih linij ni dovolj obremenjena =). Predvsem mislim na 5V. probaj še kakšen disk priklopit oz. kakorkoli dodatno obremenit napajalnik pa se zna zgodit da bo nehalo. Čeprav to je težava le v redkih primerih, sem pa to že par krat videl.

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

UNIVERZUM ::

Sej problem je da ne piska skoz. Ker če bi bi potem bil že na servisu. Tako naj ga pa pošljem na servis, pa bo cel teden ko ga bodo testirali vse v redu, ko ga bom dobil pa jaz, bo pa spet ista pesem. Ne bom pa napajalc kr v kot postavil in nabavil novega konec koncev je bil 120€.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toshiba ali Asus ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243341 (2869) s1m0n
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605431 (4525) Pyr0Beast
»

Napajalnik LC 550W LC6550 oddaja periodičen visok zvok

Oddelek: Strojna oprema
221593 (1125) ZeRo_X
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232007 (2007) Veron
»

Ce je racunalnik prikljucen na strom PISKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91594 (1488) 2tiLen

Več podobnih tem