» »

Napajalnik LC 550W LC6550 oddaja periodičen visok zvok

Napajalnik LC 550W LC6550 oddaja periodičen visok zvok

MaFijec ::

V funtechu so mi zatrdili, da je to normalno in da najbrž slišim polnjenje in praznenje kondenzatorjev.
Vse lastnike napajalnikov LC bi prosil, če prislonijo ušesa na zgornjo stran napajalnika in povejo ali slišijo cvileč periodično ponavljajoč se zvok.

Ta zvok mi gre na živce. Če res ni nič narobe z napajalnikom, bom najbrž kupil novega, saj ne vem, če se bom tega zvoka lahko navadil. Ostali računalnik je namreč praktično neslišen.

Hvala za odgovore.

bluefish ::

pri meni ga ni.

Type-R ::

Pri meni tudi ne

BoLhCa ::

slišim polnjenje in praznenje kondenzatorjev.

LoL:D

Nesi nazaj, napajalnik nima kej piskat!

EDIT: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

Antares88 ::

O ja. Meni tudi piska. Mam LC 420W. Tak res visok cvileč zvok spušča. Na začetku sem ga prec mislu it zamenat sam sem bil prepričan, da mi bojo rekli nekaj podobnega kot tebi MaFijec. No od takrat se trudim ta zvok nekako preslišat in mi še kar ratuje :(

Napajalnik pa deluje brezhibno.

MaFijec ::

Hehe, ne obupat. Jaz sem bil malo bolj vztrajen, pa so mi pri funtechu ustregli in hudiča zamenjali. Že uživam v tišini.

Hvala za odgovore.

mirkuma ::

LC 420W tudi tih kot miska.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

karma ::

LC 6550G 14cm fan aka "silent giant" pri men nič ne piska...

k.
...obsolete...

Jan987 ::

Meni tudi piska. Sicer samo kadar je komp bolj obremenjen in če je vse tiho in si pozoren se zadeva sliši, drugače pa ne. Drugače je pa bila na em forumu že enkrat tema o tem piskanju in ugotovitve so bile, da po dololočenem času začne večina teh napajalnikov piskat, doba pa je različna. Nekaterim začne po nekaj mesecih, nekaterim pa dela tudi več let brez problema.

Skratka če želiš zvedeti več o iskušnjah ostalih uporabnikov na forumu si preberi temo o tem napjalniku.

ZeRo_X ::

Hm...
Bvz bi blo novo temo odpirat zato bom kr sem napisal.
Mam enak napajalc, pa mi nekaj časa po zagonu začne čudno brnet.
Če ma kdo podobno težavo naj pls napiše (ker je to brnenje uber nadležno =( )
Lp!

Vuli ::

meni tut 6550 GP nič ne piska.Ga imam pa slabo lepo in sistem navit.
Mi je pa enkrat prej en drug PSU piskal (Predoon 400W), ko sem Celerona 2.8 navil do daske.
Nes čimprej nazaj, ker kot so že nekateri napisali napajalec nima kaj piskat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

ZeRo_X ::

Sej ne piska... brni koda bi meu ene 5 čebelic not :D
Piska čisto nič ne...
Drugač pa ostalo vse vredu dela... samo to brnenje mi najeda
Lp!

sinko999 ::

moj LC7560 je čisto tih, verjetno je kje v napajalniku kak hladni lot pa zato ena komponenta oddaja visok piskajoč zvok nesi nazaj nima to nič piskati, drugače pa piši še na lastnike LC pa kaj bodo oni porekli na zvok.
Ni? ni ve?no !

lorenzo ::

Modri dirkač ::

@zero_x

Ventilator bo ribnu, tudi meni to dela po mrzlem zagonu kakšno minuto, je pa res, da je moj že star ene 4 leta - je pa 550W Black Edition.
Everybody lies!

Calligulla ::

Verjetno ti piska graficna. Ce mas Nvidio verjetno piska med oberemenjenostjo, med scrollanjem po internetu, ce se premikas po strani gor in dol...

Pyr0Beast ::

@Calligulla

Izklopi si Aux, Mic in podobno 'in', če te moti piskanje v zvočnikih. ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligulla ::

No saj jaz tenutno nimam teh problemov. Sem jih pa imel z vec Nvidiami in se marsikdo drug. Obicajno potem ljudje mislijo, da gre za napajalnik. Je pa seveda moznen krivec tudi ta.

ZeRo_X ::

Nimam nvidie mam HD3870, in ne piska ampak brni oz. brenči oz kak bi se izrazo
Pa ziher je napajalnik :D sej bom vrjetno nazaj neso pa bom pol vido kaj bojo rekli
Lp!

Volta ::

Poglej, ko ti piska, brenči oz. karkoli že, odpri stranico in prisloni uho, pa boš zagotovo slišal, od kod ta zvok prihaja.

LP

T-h-o-r ::

ja le prepričaj se od kod je zvok, ne si samo mislit, da neboš potem montiral nov ventilator in ugotovil, da ta, ki si ga zamenjal sploh ni bil kriv (tko kot jaz:D )
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Tilen ::

Preveri ce mas memory remap feature na enabled v biosu. Zna precej manj piskat ce izklopis.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ZeRo_X ::

Kaj pa nardi drugac ta memory remap feature ?
Lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih LCD monitor

Oddelek: Kaj kupiti
162059 (1263) Veron
»

Piskanje PC

Oddelek: Strojna oprema
131812 (1615) AngelOfDeath
»

Samsung 2232BW

Oddelek: Strojna oprema
222335 (1713) domen-
»

piskanje v grafi 9800gtx

Oddelek: Pomoč in nasveti
141614 (1268) niko131
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605461 (4555) Pyr0Beast

Več podobnih tem