» »

Nakup kamere na Japonskem

Nakup kamere na Japonskem

brezdelnez ::

Zanima me kakšne so slabosti pri nakupu kamere na Japonskem?
Npr: ni garancije.... predvsem me zanima če je meni v angleščini in če je kaj drugače kot pri nam (EUROPA) mislim predvsem da niso kakšne regije zakljenjene, drugačni porti al kaj podobnega.

HVALA

kurjač ::

Europa = PAL
Japonska = ???? verjetno NTSC

ales85 ::

NTSC pa res ne bi smel biti ovira za veliko večino televizorjev.

aljazh ::

NTSC pa res ne bi smel biti ovira za veliko večino televizorjev.


NTSC v Evropi je no-go. Nekateri televizijski sprejemniki sicer podpirajo tudi predvajanje NTSC video signala, a kaj če bo želel predvajati nekje, kjer televizija in predvajalnik ne podpirata NTSC?

Poleg tega je NTSC slabši format kot PAL. Resda ima večji framerate (29,97 NTSC, 25 PAL), a ima PAL večjo ločljivost in zanesljivejšo barvno reprodukcijo. NTSC je tudi PITA™ za montažo, saj v sekundi nimaš celega števila frame-ov.

Kaj šele, če bi želel k NTSC posnetemu materialu dodati še kaj materiala, posnetega v PAL. Npr. s prijateljeve kamere.

Če imaš namen kupiti kamero na Japonskem, bodi pozoren, da kupiš PAL različico. V večjih trgovinah bi jih morali imeti. Tudi v ZDA, ki je NTSC-land lahko v večjih trgovinah, kot npr. B&H, Adorama, ipd., kupiš PAL kamero. So sicer malce dražje, a ponavadi še vedno cenejše kot v Sloveniji.

brezdelnez ::

Ali lahko na kameri izbiraš v kakšnem formatu boš snemal PAL ali NTSC-ju?

chlan ::

Napetost... na Japonskem imajo 110V (ali pa nekje tam v bližini)...

Kar pomeni dodaten adapter (če ga kje dobiš -> pri nam ga še nisem videl - je pa res tudi, da ga nisem iskal).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD regija 1 ter NTSC

Oddelek: Zvok in slika
183370 (2334) mtosev
»

[kamere] 50i vs 60i

Oddelek: Kaj kupiti
131103 (819) matej_jack
»

Vista 64 in "25i Hz" na Ati 3870

Oddelek: Zvok in slika
5973 (839) Vanich
»

[ps2] Igranje NTSC iger na PAL televiziji

Oddelek: Konzole
61712 (1646) Gr0unD Zer0
»

Filmčki iz digitalnega fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
211875 (1537) CaqKa

Več podobnih tem