» »

modifikacija miske help

modifikacija miske help

sonyboy ::

Zdravo!

Rad bi modificiral miško! Imam navadno liogitechovo miško s tremi gumbi.
Zdej pa ne vem kje v miški naj dobim tolk energije za eno diodo???
Kdo ve???
Prosim help!!!

msmiha ::

Imaš volt meter? Potem lahko zmeriš na katerih dveh žicah pride dovoj voltaže. Če ga nimaš potem si pa tako kot riba brez vode:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

segi ::

Tudi sam sem imel podoben namen in ugotovil da v miško gre res samo ena dioda. Sam sem zadevo rešil tako dam sem v miško napeljal 6V iz molexa ter imam trenutno noter kar 8 diod.Lahko bi jih blo še več pa ni blo placa!

Zadeva zgleda kul, članek pa bo mogoče kdaj objavljen na 3delavnici.Na njo imam namen vgravirati njihov logo!

Če te kaj zanima vprašaj v tem sem zelo izkušen!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

sonyboy ::

O vsak nekdo ki se nat o malo spozna. Ja ko si reku da si kr iz molex-a potegnu ane? Zanima me kak v kater o zico na molex-u si zvezu. Aja ka mas narejeno na molex in???
ja jst bi zlo rad to naredu! Tvoja varianta ni slaba sam pol bom mogel se nekje druge izklop miako ko bom hotel kisto od drugih stvari loct!
Dej prosim povej kak mas ti pol to.

AngelOfDeath ::

Segi slikaj to zadevo in jo daj na to stran. Da vidimo tvojo čudo.

segi ::

Sonyboy:
ej najprej mi prosim napiši v bolj knjižnem jeziku. Sorry, veš nisem s tvoje narečne skupine in te ne razumem povsem.
No vseeno ti bom poskušal odgovorit. Da iz molexa sem potegnil 6V ter prvotno zvezal gor tri led diode.(Povezal sem rumeno in rdečo žico.)Vezal sem zaporedno.Nato sem še dal k vsaki od teh diod po eno ali po dve (odvisno od prostora) vzporedno.Tako nisem izgubil voltaže, toka pa je itak dovolj.Noter imam tako 8 diod.V miško samo sem z reskarjem zvrtal 5 lukenj.Ena spredaj levo in ena zadaj levo, ena spredaj in zadaj desno ter ena na dnu miške.Ta na dnu nima efekta ker se skozi njo bolj malo vidi svetloba.Vseeno pa lepo zgleda.
Diode se vklopijo s vklopom računalnika ker so vezane direktno na molex od napajalnika.No to sem končal v 2 popoldnevih.Joj, soraj sem pozabil povedati, da sem miško pobarval še na črno.Sedaj je miška res ful cool.

Tudi tipkovnico sem modificiral in namesto zelenih diod dal noter rdeče.FANATIK!!!:D


Članek pa bo verjetno objavljen na 3Delavnici.Slikat moram še vse pa slike razvit.Če pa ma kdo digitalca za posodit pa se ne bi branil.:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

sonyboy ::

Ja segi sem razumel! Sam tvoj nacin je mogoce mal zafrkjen kajti ne mores potem racunalnika in miske locit. Kamor nese skatlo moras tud misko! Ane???
Ce sem prav razumel je tako.
Bom jst tud to probu! Sam moram luknje navrtat!
Ej ka bi mogoce lahko kako tako naredu da bi lahko potem to na molexu odstekal! Veckrat kam peljem racunalnik pa vse izstekam ane! Zato je tukaj problem!

PRiMoZ- ::

sonyboy a je problem kupit en molex konektor, ki ga potem sam dol iz unga odklopiš, ko je v ohišju.

segi ::

:D ej seveda se da to nardit. Kupi si kakšen molex razdelilec.Stane okrog 300 sit in potem vstran odreži moški molex.Na ta odrezani molex nato prispajkaj te žičke in izoliraj.Potem pa ta moški molex vtakneš v tisti molex na napajalniku.

ne rabiš vrtat lukenj v ohišje ker imaš na tisti ploščici od mame plate sigurno kakšnjo luknjo kjer skozi potegneš kabel iz molexa.

EASY A NE??
Pa še vprašaj kaj!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

segi ::

Primož kaj pa je tebe pripeljalo. :D Mislil sem da si ti bol software tip.:D

Brez zamere.se beremo na 3Delavnici ali pa tukaj!
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

PRiMoZ- ::

segi, trenutno sm ofline, ker me jebe računalnik, poglej pod pomoč in nasveti :D

segi ::

:D
Bom pogldal! >:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212436 (1881) Opkow
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334217 (3477) DimmniBurek
»

Šaltrji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
583866 (3058) segi
»

Tipkovnica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281438 (1092) segi

Več podobnih tem