» »

Pokvarjen disk

Pokvarjen disk

Blup ::

BIOS mi normalno zazna disk, windowsi pa se nočejo zagnt če je disk priklopljen (windowsi so seveda nameščeni na drugem disku :D ). Disk je SATA problem pa je v tem, da bi rad dobil podatke iz njega. Probu sm že velik boot CDjev s programi za reševanje podatkov ipd. pa nč ne dela. Večina programov sploh ne zazna diska ipd. Ali kdo pozna kakšen dober program, ki se boota iz CDja, za reševanje podatkov iz pokvarjenega diska.

Na disku sta dve particiji in se z nekaterimi programi obedve vidita, večinoma pa vse skupaj zašteka ko program analizira disk.

Probu sm tut priklopt disk ko so bli winsi že zagnani, da bi potem enostavno prekopiru podatke iz njega, pa so windowsi popolnoma zaštekali.

Ima kdo kakšnoo idejo? Disk je pa WD 250GB.

Blup
:\

dustphoenix ::

Probaj tu.

Z kakšnim od teh softwarov.

am3c ::

Na Hiren`s boot CD-ju je kar nekaj programov za reševanje podatkov (Easy recovery).
http://www.hiren.info/pages/bootcd

lp,

Stratus ::

disk zapakiraj v antistatično vrečko z selotejpom zalepi da ne bo šla vlaga not in vtakni disk v zamrzovalnik za 24 ur nato ga vzami ven in še hladnega priklopi ter poskusi kopirat podatke. Verjemi dostikrat sem tako rešil zadeve z diska ki je delal podobno kot tvoj
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

TechBeats ::

Si bom sposodu temo:))
Mene pa tud zanima, če bi se dal kako obnovit podatke al je za u smeti, imam 160gb sata hitachi isto 2 particije. Ko ga prklopim mi začne glava, vsaj mislim, zatikajoč zvok spuščat. Tk tk tk, se sliš kot, da bi se butala ob steno ohišja diska. Takoj v dosu oz. ob prižigu pcja.
AciD TriP

Blup ::

Probu sm že Hiren's boot CD in Ultimate Boot CD in Active@ ... pa nč ne dela... smer mi kkšn eror vn vržejo te programi... zdej mi en čist dosovski neki dela... kao bed sektorje popravla... sam ne vem če bo kej pomagal...

Na Teh bootCDjih je tut od WDja tist recovery tool, pa je tok idiotski, da mi ob zagonu napiše, da nej vstavm disketo v b: in pritisnm pol tipko.. jst pa sploh nimam flopija... pa to ni edin program k mi to jav... neumn je vse skp :D ... zdej sm sneu direkt iz WD en prog, tko k je ZOK1 reku, pa bom še tist probu...

Fora je pa tut v tem, da se mi ne da dt diska vn, ker mam vodno hlajenga in je tok mejhna kišta, da ga vn ne dobi če ne razdrem vodnega sistema... tko da :D .. sam če ne bo šlo, bom pač tut to mogu narest...

Hvala za odgovore... lohka pa še kej napišete, če ma kdo kkšno idejo!!

Blup
:\

H_man ::

pozdarvljeni

mam zelo podoben problem. Stari disk (excelstore j360) mi šel po gobe. Gor sta ble dve particiji, iz ene bi si rad pridobil določene fajle.
Ampak jalovo kaže. Namreč ko štartam PC mi ga najde, ampak v XP pa ga ni oziroma se spol ne načožijo.
Iz neta sem si potegnil nek test kit, vendar tekst fajli piše da ne zagnati pod XP oz. linux okoljem. Kako pa potem testiram?

thanx

dzinks63 ::

H_man ::

no sedaj se mi xp-ji naložijo iz novega diska. Starega mi bios zazna vendar mi javi napako in ga v xp ne vidim, tudi z Partition Table Doctor-jem.
Še je kakšna druga opcija razen kante za smeti:D

wifi4all ::

hmm... to je sicer malenkostno OFF, pa vseeno:

meni disk vsake toliko ponagaja (WIN XP), se mi noce zagnati z njega, BIOS vse lepo zazna

a se da kako preverit

IDE\DISKST3120026AS 3.05
IDE\DISKST3160021A 3.04

WIN XP mi sicer pise, da sta oba IDE, vendar je en SATA
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

*ziga* ::

Potem bi si pa se js sposodu temo...men se je disk (wd 160gb) zacel pregrevat in sem ga dal za minuto vn iz uhisja na dve kaseti..no potem sm bil na kompu in je pes priletu in mi je disk zbiv na tla..ne nevem kako mocno...tis cajt so winsi zastekal cis in sem restartu komp in je nurmaln delal razn, da se komp velikokrat resetira in se bolj disk pregreva...a je mozno, da je rezlog resetiranja in pregrevanja, da je disk ze odsluzil svoje?

wifi4all ::

kaj pomeni zate pregrevati? v katerem temperaturnem obmocju je bil disk?

pred casom so pri googlu izdali dokument, ki pravi o tem, da visja temperatura diskovja v povprecju ne zmanjsuje njegove zivljenjske dobe (oziroma zmanjsuje MTBF)
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Pyr0Beast ::

@wifi4all
Da, ampak pozabil si omeniti, da tisti diski lavfajo 24/7
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wifi4all ::

to ze res, ampak imho disk pride po kaksni 1h do svoje "max." temperature in potem vzdrzuje to temperaturo... temperatura se ob normalnih pogojih (delujoci ventilatorji, konst. zunanja temp) ne bi smela kaj bistveno spremeniti

in se to: ce se pri diskih, ki laufajo 24/7 temp. ne pozna, zakaj bi se potem pri nasih domacih?

oba moja diska laufata 10-14h/dan, pa nimam nobenega serverja, ki bi ju obremenjeval... sta pac skoraj ves v laufu
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Pyr0Beast ::

Da, nekako. Ponavadi diski umirajo ob prižiganjih, redkokdaj med ugašanjem ali delovanjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111197 (10167) Jerry000
»

Problem z diskom (sata2)

Oddelek: Strojna oprema
8874 (778) JesusChrist
»

problem z zunanjim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51418 (1312) jkocja5
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505179 (4591) Damjan Jagar
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354615 (3861) Spajky

Več podobnih tem