» »

Matična plošča QDI Excellent 1 - Kako naj omogočim delovanje trdega diska Maxtor ATA-100

Matična plošča QDI Excellent 1 - Kako naj omogočim delovanje trdega diska Maxtor ATA-100

megadeth ::

:\
Ola kako naj omogočim delovanje Maxtorjevega diska ATA-100 40g, saj mi ga matična plošča QDI Excellen 1 ne zazna?! Prosim pomagajte!!!!
Are you feeling lucky? Google me!

AngelOfDeath ::

Update bios.
Če to ne pomaga pa mislim da ma maxtor neki program na svoji strani ki to omogoči. Vsaj slišal sem za ta program.

Smidgy ::

Z IBMjevi diske nej bi blo tkole. Ko sem bil serviser in so IBMjevi diski nagajali (ropotali tako da so dobili bad sectorje) so iz Aplikona pisal (uvoznik IBMjevih diskou) da je napaka (pa če vrjamete al ne) v Windowsih :)(napake na diskih naj bi se pojavile samo na starih windowsih - pred ME). Microsot je izdal tudi popravek (ne vem točno kateri je, da se ga pa downloadat iz WindowsUpdate. Do napak naj bi prišlo pri nepravilnem ugašanju računalnika - po moje da Windows rač. ugasne (in s tem odvzame el. tok disku) tako da se disk ne more ustaviti po normalnem postopku. Učasih pomaga tudi če nadgradite BIOS z najnovejšo verzijo (BIOS od osnovne plošče).

Smidgy ::

Zarad MAXTOR disk - updajtej BIOS od plate. Al pa nes ke k si disk kupu pa reč da ti ZASTON poštmajo.

AngelOfDeath ::

smidgy torej se v xp-jih ne bi smel pokvarit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSI želi odpisati BIOS, prihaja UEFI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
7718778 (16223) Jst
»

Keri hard disk??

Oddelek: Kaj kupiti
141375 (1139) TheJack
»

CRKNIL IBM-DTLA 307030

Oddelek: Pomoč in nasveti
10790 (602) 3LeR.
»

IBM disk 80 GB

Oddelek: Kaj kupiti
352017 (1394) AngelOfDeath
»

Particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
191452 (1256) Wolverine

Več podobnih tem