» »

Napaka pri flashanju biosa - NF7-s v2

Napaka pri flashanju biosa - NF7-s v2

crusader ::

Pri flashanju biosa se je (ne vem zakaj) racunalnik resetiral, zdaj pa se ne boota vec. Tako da bi bil zelo hvalezen, ce bi mi kdo lahko poflashal tale cip. Dam za sok/pivo ali dva :)
Aja, ce je tole v napacnem oddelku prosim premaknite drugam.

Tilen ::

Pri flashanju biosa se je (ne vem zakaj) racunalnik resetiral, zdaj pa se ne boota vec.



Hehe. Si tudi ti zaflešal svojo NF7-S v2.0 ? napacni bios si dal gor, veš. Sem se tudi jaz zafrknil, majo na Abitovi strani prav hecno narejeno. Imas NF7-S2 biose in NF7-S 2.0 biose. Drugače se da force flashat preko diskete s pravim nazaj brez hotflasha.

Predvidevam, da imas S-ATA disk in ti z "novim" biosom ne zboota v win, računalnik se pa prižge do win loaderja?? ;)

Uporabi en tretji racunalnik pa zgooglaj ukaz. Sem se tudi jaz kr zafrkaval preden sem našel pravega. Mi je tečnarlo češ da ni pravi bios, ko sem dejansko pravega hotel namestit nazaj... Ko sem pa v Win prvič iz fajla updejtal napačni bios pa niti najmanjse opombe. >:D

edit:

Klik

NAredi boot disketo s temi fajli in ko si not piši:

awdflash NF7D_27.BIN /py/sn/cc/r/cp/cd/qi

Lp ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

crusader ::

Joj, sploh nisem pomislu na to varjanto z disketo, k nimam disketnika sploh prikljucenega :)
Bom probal, tnx.

crusader ::

No go :(
sploh ne zalaufa diskete tako da pomojem ni druge kot nardit hotflash. Btw, je mozno to nardit na drugacni plati z istim bios cipom?

Tilen ::

Pa si naredil sploh boot disketo? Tisti fajli, ki sem ti dal link jih das potem na disketo [ko ze naredis boot fajle na njej].

Poleg tega mores izbrat kot First boot device : Floppy. [predvidevam, da nisi imel glede na to, da disketnik sploh ni bil priklopljen]
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

crusader ::

Je boot disketa ja, sam me verjetno nisi prav razumel, ker plata niti ne posta sepravi ne morem v bios, niti se ne pokaze tisti screen ki sprasuje za disketo.

Tilen ::

Aja, niti ne posta. :\

Sam sem namrec mel isti problem samo se mi je zadeva zbudila tudi z napacnim biosom, le v Windows ni slo ker mi ni zaznalo diskov. Sem pa z disketnikom lahko vse rešil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Azrael ::

Najprej naredi še CMOS Clear, izgubiti nimaš kaj.

Hotflash, če je isti chip na obeh matičnih gre, čeprv sta drugače plošči različni, drug proizvajalec, Intel/AMD itd.

Povzroči pa probleme uradni program za flashanje, če imaš na eni plošči AMI in na drugi Award BIOS. V takem primeru uporabi Uniflash.

Drugače je plošča. čisto mrtva, nič piskov, nič praskanja po disketniku? Če so kakšni znaki življenja pa pred Hotswp poglej še te nasvete.
Nekoč je bil Slo-tech.

crusader ::

Evo spet mene. Ker drugace ni slo, sem naredil hotflash na eni asus plati (a7v8x se mi zdi) z uniflash-em. Zadeva je sla skozi (z zadnjim uradnim biosom od Abita) in moja nf7 se je zbudila. Ampak zdej ima neke cudne probleme: v biosu ni vec opcije za vklopit lan controller sepravi mreza ne deluje. In neglede kako postavim ram module zazna samo 256mb ram-a (imam 2x512mb). Aja pa tudi sata bios ne deluje - ampak tega ne potrebujem.
Se kaksna ideja glede teh tezav?
Hvala za vso pomoc dosedaj :)

Tilen ::

Katero plosco sploh imas? Navadna NF7 sploh nima sata...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

crusader ::

Ta, ki je v topicu - NF7-s v2 :)

Tomay ::

Probaj še enkrat flashnit z originalnim flashom od abita (awdflash).
Voodoo 4Ever

Tilen ::

Pa daj live update, da ne bos spet napacnega gor dal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

crusader ::

Uh, koncno resu zadevo. Ko sem dal bios cip iz asuske v abitko sem ga ubistvu takoj se enkrat flashal z originalnim programom od abita. Sam je ena cudna finta, ker sem imel nekaj pci kartic v plosci medtem ko sem flashal in zgleda to biosu ni bilo vsec :O. Skratka, sem jih vzel ven in zdaj cudezno dela vse, pa ko sem jih nazaj vtaknu so se tudi irq-ji lepo postimali.

Vglavnem ce bo kdo mel taksen problem: Ja, se da komot flashat bios v drugacni plosci, pogoj je samo da ima isto vrsto bios cipa (predvsem napetost mora biti enaka!).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC po flash-anju ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261288 (799) WinXP
»

Bad flash NF7-S v2.0

Oddelek: Strojna oprema
121556 (1318) tomaz321
»

Abit NF7-s in "sirena"

Oddelek: Strojna oprema
191237 (1029) sash
»

BIOS FLASH - Problem - NUJNO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191906 (1658) steiner
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211547 (1212) billy

Več podobnih tem