» »

Bad flash NF7-S v2.0

Bad flash NF7-S v2.0

IgorGrozni ::

Tja !

Vgradil sem nov procesor (XP 2800+) in ker mi ga ni prepoznalo sem rekel o.k.. Flash BIOS-a.
Flash z vpisanjem ˝ runme.bat˝ od Abita nf7_26.exe, vsi fajli (5 kom) z AWARDflash.exe na boot disketi, clear CMOS, 1 min, prižgem ,piska, hoče driver disk, še enkrat vtaknem disketo (boot).
Naloži AWARDFLASH vendar pravi, da ne najde .bin fajla .
Ne morem ga vpisat v prompt flash utillity.....

Enako samo z AWARDFLASH.exe in nf7d_26.bin na floppy boot.

Kaj naj naredim ?

LP. IgorGrozni

destiny ::

Mogoče flash utility ni prave verzije al pa kej podobnega. Lahko ti pošljem tictacov modan bios D26 s flash util. ki ziher dela. Men je flashal BP in dela enkratno...

sash ::

Flaširaj iz Winsow :D z abitovim Flash Menu-jem
--------------------
Think different...
TOROiD Group

IgorGrozni ::

Mogoče še samo dodatek:

1. Če restartam comp. dobim zvok: en visok in trije nižji skupaj in sporočilo : ˝ CMOS BIOS checksum error˝

floppy detected:
Insert sytem disk ( nekaj podobnega )- hoče sistenski disk press enter.


2. Ali pa če vstavim bootable floppy z awardflash. exe in nf7d_26.bin, naloži awardflash in išče (dve sekundi) in potem v spodnjem prostoru zapiše : Source file not found˝ In keyboard ne reagira.

WTF lahko naredim :

1. Zamenjam Baterija na MB (Ko sem vgradil nov CPU mi je uro vrglo v leto 2005) ?

2. Nesem na servis na hot-flash ?

3. Vržem ob steno, pohodim, s kladivom zjeb. ,zaklejem in se vrnem v ˝blaženi čas brez računalnika ?

LP.IgorGrozni

IgorGrozni ::

Ko človek rabi pomoč na tem forumu, pa niste prav od velike koristi, vsi vi tam zunaj ! Verba, verba, non acti.., ccc...
Igor Grozni

T(he) Boss ::

Po vseh pravilih flashanja biosa oz. cesar-koli mores shranit strai bios. Probaj tega nazaj gor dat, potem pa v windowse prit in iz windowsov flashat.

tomaz321 ::

NUJNO RABIM POMOČ!!!!!!!!

Ista plata ABIT NF7-S v2.0! Preko windowsov sem opravil neuspešen flash BIOSA, sedaj se računalnik ne prižge!

Monitor ne dela, tipkovnica ne dela, disketnik ne dela, CD ne dela, skratka imam občutek da dela samo disk in da se sistem celo naloži, samo jaz ne morem nikakor spremljati kaj se dogaja, prav tako pa ne morem na nič vplivati!

Imam stari BIOS posnet, samo si ga lohk sam v r.. vtaknem!

ALI VE KDO, KJE BI SE DALO HARD FLASH BIOSa ZAPEČT ?


NUJNO!

Hvala

IgorGrozni ::

Poišči tebi najbližjo sestavljalnico za rač., ki uporablja Abitove MB, pa jih prepričaj za , upam, da sem razumel, hot flash.Za hard še nisem slišal.

Očitno si imel BAD FLASH, takšen, da si še boot block povozil. Če bi ti prepoznalo vsaj floppy, bi se dalo tudi drugače pomagati !

Mimogrede, ne omenjaš piskov, signalov s tvoje plošče !? Če ti naloži HDD(dvomim), poizkusi z DEL tipko vstopiti v setup BIOSA in nastavi prvo boot device floppy ?

LP.IgorGrozni

tomaz321 ::

Malo težje to naredim, ker mi tipkovnica ne dela in ker nič ne vidmi (monitor ne dela)!

Piska nič, edino HDD se prižge lučka , isto kot prej, pol pa nekaj časa nalaga in se ugasne (kot prej)!

IgorGrozni ::

Če nimaš niti piska, pomeni da ti je MB odpovedala pokoriščino. BIOS je totalno fu*k up. Če nisi v paniki počel nič drugega po comp, potem je samo BIOS crk,crk...
Poišči po netu sestavljalnice z Abit MB, pokliči jih po tel., vprašaj jih ali ti lahko naredijo hot flash in upaj, da jim bo uspelo !
Stalo te bo ene 3 jurje.
Ali vprašaj tukaj na forumu, čeprav... !

LP.IgorGrozni

Spajky ::

IgorGrozni, evo ti potrebno (da ne boš njuru, da ti noben ne pomaga) :
http://users.volja.net/jerman55/FlashBi... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

IgorGrozni ::

Evo Spayky, ... svaka čast!:D
Sem pa moj problem že rešil pred dnevi(hot flash ..). Eh, nergač sem , si ne morem pomagat.
Slo-tech site mi je všeč, pa sem ga malo idealiziral, saj veš, kot vsako punco,.. potem se pa noče poročit s tabo in ne mara tvojih otrok, eh ....;) .

LP. IgorGrozni

tomaz321 ::

Tudi jaz sem včeraj rešil mojo zadevo s hot flashom!

Za vse ki jih to zanima pa sem dokaj dobra navodila našel na:

link

P.S. še dobr da je meu prjatu isto plato in živce da mi je pustu uporabit njegov bios chip:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tišji in boljši PC za javno ustanovo

Oddelek: Kaj kupiti
131280 (1011) Zheegec
»

Direktiva o patentabilnosti računalniško izvedenih izumov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
718129 (6855) borchi
»

Bios update neuspel-plata mrtva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81258 (1128) IgorGrozni
»

Katera od komp. crknila ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91078 (939) IgorGrozni
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342458 (1584) Grimlord

Več podobnih tem