» »

Nasvet pred izdelavo

Nasvet pred izdelavo

pavlijj ::

Pozdravljeni,

Rad bi naredil spletno stran, ki bi imela 2 frejma. V enem bi odpiral vse spletne strani v enem pa bi imel razne pripomočke?

1 frejm bi bil javascript --------------------- > 2 frejm bi bil html
Ali lahko javascript prebere < FILE > Google < / TITLE >
v sosednjem framu HTML?


Ali lahko javascript doda --------------------> (_______________)
leyer v sosednji HTML frame?
Čez HTML, da je podnjim
še vedno odprt html?


Ali je to najbolje tako kot sem opisal da se naredi 1 frame v Javascriptu in 1 frame v Htmlju ali bi bilo bolje narediti kako drugače?
asp.net?
Pyton?
Ali kaj tretjega?? Na linku je slika ki prikazuje problem oz. vprašanje?
Če koga zanima sodelovanje in da mu bolje razložimo kaj želimo doseči naj preko maila sporoči saj iščemo programerja, ki bi to znal izdelati zadeva je precej kompleksna!

Hvala lepa za odgovor.

 http://www.racunalniske-novice.com/forum/index.php?act=attach&amp;type=post&amp;id=602

http://www.racunalniske-novice.com/forum/index.php?act=attach&amp;type=post&amp;id=602




Lep pozdrav
Jernej

MrBrdo ::

pvlijj: V kolikor vem zaradi varnostnih razlogov lahko javascript dostopa samo do TITLE od kakšnega drugega frejma. Vsaj pri iframe-ih je tako.
Če je ciljna stran majhna (malo KB) potem bi bila verjetno še najboljša rešitev, da se tvoja stran obnaša kot proxy in ciljno stran "oplemeniti" oz. karkoli je že potrebno pač naredit.
Druga varianta je izdelava pluginov za brskalnike, ali pa Bookmarklet-a: Bookmarklet @ Wikipedia. Problem bookmarkleta je, da bi ga bilo potrebno kliknit ob vsakem obisku tiste strani - sam se ne more aktivirat. Problem pluginov je ker je potrebnih več za različne brskalnike in tudi kadra je manj, ki to obvlada.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

pavlijj ::

MrBrdo pozdravljen,

V spletni strani bi se vedno odpirale vse spletne strani katere koli bi želel. Od njih bi rad dobil podatke kot so ime in ostalo. Zadeva ne sme upočasnjevat odpiranja spletnih strani in mora biti zelo prilagodljiva.
Primer, ki im princip delovanja je stumbleupon.com ki odpira strani v svoji spletni strani. Jaz se toliko ne spoznam samo mislim, da je javascript.

Zanima me če mogoče poznaš kakšnega študenta, ki bi znal sprogramirati tako spletno stran?

Lep pozdrav Jernej

MrBrdo ::

pavlijj: V tem primeru (stumbleupon) ne gre za javascript temveč so povezave shranjene nekje na strežniku, ki potem zgenerira ustrezno stran (torej FRAME element). V bistvu ne vem točno kaj rabiš, ampak dejansko tudi tale stumbleupon ne more posegat v DOM tiste strani (to pomeni, ne more dodat nekega layerja čez, kot si ti želel), prav tako ne more brat podatkov iz strani. Take zadeve se ne da početi zaradi možnosti zlorab (npr. imaš odprto okno z facebookom, greš na mojo stran, jaz odprem v skritem frameu facebook, ker si že prijavljen bi lahko potem bral tvoje podatke itd).
V glavnem če rabiš spreminjat DOM (spreminjat ali dodajat karkoli v ciljno stran, ki ni pod tvojim nadzorom), imaš variante kot sem že omenil Bookmarklet (to gre za javascript kodo v zaznamku, zaznamek pa je potrebno vsakič kliknit da se ta koda zažene) ali plugine za brskalnike (za vsakega ki ga želiš podpreti posebej). Zadnja možnost pa je "proxying", ki pa vpliva na hitrost odpiranja strani (je počasneje).
Da bi enostavno odprl stran v frameu in jo potem spreminjal pa se žal ne da.

Glede študenta sicer sem tudi sam študent vendar trenutno nimam časa, morda lahko vprašaš uporabnika hamax na tem forumu, je tudi študent...
MrBrdo

nightrage ::

Ne takih zadev delat s frame objekti, samo zato ker so zastarela zadeva, pa še grdo izgledajo. Uporab kakšen free ajax framework, da se izogibaš javascriptu (eden najboljših je vsekakor dojo). Izber si server side jezik, ki ga obvladaš (PHP, JSP, JSF, ASP, ASP.NET, Ruby, Python je vse isti drek), samo če hočeš kej bolj resnega ti svetujem, da izbiraš med .NET jeziki oz. javo. Evo moje mnjenje.

Lp, Jerry

MrBrdo ::

Ok tole mnenje pa ni preveč solid. Uporab ajax framework, da se izogibaš javascriptu? Kaj pa misliš da je ajax (namig: Asynchronous JavaScript And XML)? Uporabljat ajax samo zato ker je "cool" in oh-so-web-2.0 je pa itak najslabši nasvet ki ga lahko daš. Poleg tega mi ni čisto jasno kaj bi ti tukaj počel z ajaxom...
Kar si napisal glede jezikov je popolnoma tvoj bias (kako lahko rečeš da je za kaj resnega nek jezik bolj primeren od drugega). Pa tudi težko bi rekel da je ASP in ASP.NET "isti drek".
Pa še to, frame-i niso "objekti", izgleda itak nimajo, zastarel je pa cel HTML4. Težave frameov so čisto drugje, kot pa to kar si ti naštel (namig: bookmarki).

V glavnem da skrajšam moj zgornji post, če rabiš spreminjat ali celo brat DOM druge strani (torej njen HTML), si z javascriptom ne boš mogel dosti pomagat, RAZEN če boš delal bookmarklet, kakšne so slabosti pa sem že omenil.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

hamax ::

Glede študenta sicer sem tudi sam študent vendar trenutno nimam časa, morda lahko vprašaš uporabnika hamax na tem forumu, je tudi študent...

Tudi jaz žal trenutno nimam časa :)

Pa še kratek odgovor na tvoje vprašanje: Ne.
In še malo daljši:
Javascript lahko dostopa le do objektov, ki so na isti domeni kot koda, ki se izvaja. Edini način za stran kot jo opisuješ je, da spetno stran, ki jo želiš prikazati pošlješ preko neke server side skripte, ki bo dodala javascript na stran, ter spremenila vse relativne linke. Se pravi je izvedljivo, vendar ni praktično.

Obstajata še nekaj možnih rešitvi. Browser plugin, greasemonkey skripta ter bookmarklet(kot je omenil že MrBrdo). Primer slednjega si lahko pogledaš na mojem prevajalniku ali na preoninem lazysharer-ju(da naredim malo reklame :P)

ps:
"samo če hočeš kej bolj resnega ti svetujem, da izbiraš med .NET jeziki oz. javo."
Za izdelavo spletnih aplikacij? Seriously? Oziroma kar en splošen "seriously guy? wtf?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

nightrage ::

MrBrdo je izjavil:

Ok tole mnenje pa ni preveč solid. Uporab ajax framework, da se izogibaš javascriptu? Kaj pa misliš da je ajax (namig: Asynchronous JavaScript And XML)? Uporabljat ajax samo zato ker je "cool" in oh-so-web-2.0 je pa itak najslabši nasvet ki ga lahko daš. Poleg tega mi ni čisto jasno kaj bi ti tukaj počel z ajaxom...
Kar si napisal glede jezikov je popolnoma tvoj bias (kako lahko rečeš da je za kaj resnega nek jezik bolj primeren od drugega). Pa tudi težko bi rekel da je ASP in ASP.NET "isti drek".
Pa še to, frame-i niso "objekti", izgleda itak nimajo, zastarel je pa cel HTML4. Težave frameov so čisto drugje, kot pa to kar si ti naštel (namig: bookmarki).

V glavnem da skrajšam moj zgornji post, če rabiš spreminjat ali celo brat DOM druge strani (torej njen HTML), si z javascriptom ne boš mogel dosti pomagat, RAZEN če boš delal bookmarklet, kakšne so slabosti pa sem že omenil.


Uporab ajax framework, da se izogibaš javascriptu? Ok, tukaj sem mislil predvsem to, da ti ni potrebno delati svojih menijev, avto complete control, tabel, custom gumbov, ... za instance teh boš pa verjetno mogel uporabljat javascript. Me zanima kak mojster si ti "MrBrdo" v javascriptu, sam kej neki ne moreš bit sploh po tej tvoji izjavi
Pa še to, frame-i niso "objekti", ...
Tako samo za informacijo, vse v html-ju je objekt, frame, button, input, tabela, ... (frame object, w3schools frame object, html objects).


V glavnem da skrajšam moj zgornji post, če rabiš spreminjat ali celo brat DOM druge strani (torej njen HTML), si z javascriptom ne boš mogel dosti pomagat, RAZEN če boš delal bookmarklet, kakšne so slabosti pa sem že omenil.
No pa, da še skrajšam to izjavo, če bo "pavlijj" hotel bolj dinamično stran, bo pač mogel uporabljat javascript. Glede ranljivosti so pa tudi druge alternative, npr. flash.

Zgodovina sprememb…

Spura ::

hamax je izjavil:


ps:
"samo če hočeš kej bolj resnega ti svetujem, da izbiraš med .NET jeziki oz. javo."
Za izdelavo spletnih aplikacij? Seriously? Oziroma kar en splošen "seriously guy? wtf?"

>> Implying, da ni vecina velikih enterprise portalov v javi ali .NETu (ce pustimo ob strani tiste, ki so prestari za te tehnologije).

pavlijj ::

Hvala vsem za mnenje, moram priznat, da mi je manj jasno kot pred tem:)

Glede na to, da nisem programer ampak ekonomist, ne morem oceniti kaj je bolje in kako bi bilo bolje narediti to zadevo.

Ideja, zakaj naredti tako spletno stran oz. aplikacijo temelji na nadaljnem razvoju IT tehnologije in hitrosti spletnih povezav. Izhaja pa iz sledečegih spletnih strani, ki si utirajo pot na spletu namesto na našem desktopu!

Winamp - grooveshark, last.fm
Microsoft Office - Google docs, Zoho, Prezi, Live- ocuments...
Business online - mint....
Spletni desktop - Netvibes, iGoogle, myGoya, atoolo, eyeOs

Vem, da te stvari zelo dobro poznate. Skušam samo povedat, da se večina stvari seli na serverje... ne vem a se temu reče clud computing ali ne. Video vsebine ne potrebujemo več downloadat, niti glasbe, tudi dokumenti so na spletu.
Do teh stvari dostopamo kjer koli hočemo doma v službi pri tašči...
Dostopamo iz vseh naprav domači PC, PC v službi, domači laptop, TV z vgrajenim internetom, iPhone, iPad.....

Tako da ta zadeva, ki bi jo rad naredil pa pokrije ravno to kar je najbolj potrebno, ko so vse stvari na spletu.

Če kdo pozna koga, ki bi bi pripravljen sodelovati na tak ali drugačen način bi se z veseljem z njim dobil. Lahko ima tudi samo nasvet kaj on misli kako bi bilo najbolje?

Drgače imam na Ekonomski fakutleti društvo Špik EF, ki se ukvarja s poslovnimi idejami, pri katerem sodelujejo profesorji s podjetništva in tako naprej.....

hamax ::

Uporab ajax framework, da se izogibaš javascriptu? Ok, tukaj sem mislil predvsem to, da ti ni potrebno delati svojih menijev, avto complete control, tabel, custom gumbov, ... za instance teh boš pa verjetno mogel uporabljat javascript.

Kaj točno ima ajax veze z meniji, tabelami in gumbi?

No pa, da še skrajšam to izjavo, če bo "pavlijj" hotel bolj dinamično stran, bo pač mogel uporabljat javascript.

Javascript v tem primeru žal ne bo dovolj. Klik. Tudi flash ne bo pri tem popolnoma nič pomagal.

Implying, da ni vecina velikih enterprise portalov v javi ali .NETu (ce pustimo ob strani tiste, ki so prestari za te tehnologije).

Implying da imajo poslovne aplikacije z web umesnikom kakršno koli povezavo z izdelavo spletnih strani in projekti kakršnega si je zadal pavlijj.

Če kdo pozna koga, ki bi bi pripravljen sodelovati na tak ali drugačen način bi se z veseljem z njim dobil. Lahko ima tudi samo nasvet kaj on misli kako bi bilo najbolje?

Če boš hodil kaj okoli fakultete za računalništvo grem z veseljem na eno kavo s tabo in ti razložim kaj vse je narobe s tvojo idejo :)

pavlijj ::

podobna spletna stran, ki nam jo je ratalo odkriti danes je browzmi.com samo če jo želiš stestirati se je potrebno vpisati.
Moram rečt, da je zelo neuprabno narejena je pa najbližji približek tistemu kar bi radi naredili!

Kako je narejena pa pojma nimam, je pa res da odpiranje strani zelo šteka!

MrBrdo ::

nightrage je izjavil:


Uporab ajax framework, da se izogibaš javascriptu? Ok, tukaj sem mislil predvsem to, da ti ni potrebno delati svojih menijev, avto complete control, tabel, custom gumbov, ... za instance teh boš pa verjetno mogel uporabljat javascript. Me zanima kak mojster si ti "MrBrdo" v javascriptu, sam kej neki ne moreš bit sploh po tej tvoji izjavi
Pa še to, frame-i niso "objekti", ...
Tako samo za informacijo, vse v html-ju je objekt, frame, button, input, tabela, ... (frame object, w3schools frame object, html objects).

Javascript nima veze z meniji, tabelami... Temu se reče HTML! Poleg tega ti očitno ne ločiš med javascript frameworkom in ajaxom!!
Vse v HTMLju ni objekt (obstaja sicer element object, ki pa nima veze s tem kar ti govoriš), ampak se stvarem ki si jih naštel reče ELEMENT (lahko pa tudi tag, node, entiteta...). O objektih lahko govorimo šele v sklopu modela DOM (Document Object Model, površno rečeno gre za objektno reprezentacijo dokumentov in sploh ni nujno vezano na HTML), kar je pa druga zadeva (z DOM se ponavadi ukvarjamo v JS) - vse povezave ki si jih dal se tičejo DOM modela ne pa HTMLja samega! Kar vpiši v google "html object" pa boš hitro videl kdo ima prav. Kjer se omenja html elemente kot objekte, gre za nerazumevanje terminologije ali pa je to napisano v kontekstu modela DOM (npr. kadar govorimo o javascriptu, ki je objektni jezik in je objektna reprezentacija z modelom DOM bolj primerna). Že to, da HTML niti slučajno ni objektni jezik, ti bi lahko povedalo, da se v njem ne ukvarjamo z objekti...
V to kdo je večji "mojster" v javascriptu se niti ne mislim spuščat, najprej razčisti osnovne pojme potem se pa lahko naprej pogovarjamo.

nightrage je izjavil:

No pa, da še skrajšam to izjavo, če bo "pavlijj" hotel bolj dinamično stran, bo pač mogel uporabljat javascript. Glede ranljivosti so pa tudi druge alternative, npr. flash.

Al pa če bo hotu prenašat podatke z ajaxom bo moral uporabit JSON ali XML... Kakšno vezo ima to z njegovim vprašanjem??!! Dej že priznaj, da je bil tvoj nasvet čisto brezpredmeten, ker mu javascript ne bo nič pomagal pri tem kar želi naredit...

pavlijj: ja no ce bos kaj v blizini fakultete lahko tudi jaz pridem na kaksno kavo, za kaksno smernico in morda priblizek, koliko bi nekdo s tem imel dela in koliko te bo kaj takega stalo...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

pavlijj ::

Z veseljem vas povabim na kavo, da mi razjasnete omejtve in možnosti, ki jih imam.

Še enkrat hvala z vaše nasvete tukaj na forumu. Če kdo dobi še kakšno idejo v zvezi z Browzmi.com (to je nekaj takega kot želim samo da bi bilo moje 100 x bolj uporabno) ali na splošno pa lahko še piše bom redno pregledoval poste.

nightrage ::

Javascript nima veze z meniji, tabelami... Temu se reče HTML! Poleg tega ti očitno ne ločiš med javascript frameworkom in ajaxom!!
Vse v HTMLju ni objekt (obstaja sicer element object, ki pa nima veze s tem kar ti govoriš), ampak se stvarem ki si jih naštel reče ELEMENT (lahko pa tudi tag, node, entiteta...). O objektih lahko govorimo šele v sklopu modela DOM (Document Object Model, površno rečeno gre za objektno reprezentacijo dokumentov in sploh ni nujno vezano na HTML), kar je pa druga zadeva (z DOM se ponavadi ukvarjamo v JS) - vse povezave ki si jih dal se tičejo DOM modela ne pa HTMLja samega! Kar vpiši v google "html object" pa boš hitro videl kdo ima prav. Kjer se omenja html elemente kot objekte, gre za nerazumevanje terminologije ali pa je to napisano v kontekstu modela DOM (npr. kadar govorimo o javascriptu, ki je objektni jezik in je objektna reprezentacija z modelom DOM bolj primerna).


A ne ga srat. :) Šele ko se pogovarjamo o DOM-u lahko govorimo o objektih. Jaz sem hotel "pavlijj"-u neki na hitro povedat, ti bi pa rad, da človk po tvojem postu diplomira iz njega. Jaz mislim, da je moj link vse povedal (link).

Že to, da HTML niti slučajno ni objektni jezik, ti bi lahko povedalo, da se v njem ne ukvarjamo z objekti...
A res. Vau neki novga. :) Vsak malo bolj resn programer ve še to, da tudi javascript ni objektni jezik, lahko pa v njem vpelješ prakse objektnega programiranja.

V to kdo je večji "mojster" v javascriptu se niti ne mislim spuščat, najprej razčisti osnovne pojme potem se pa lahko naprej pogovarjamo.


Sej se tudi jaz ne mislim v to spuščat, me pa zanima če si že naredil kakšen DHTML meni oz. vsaj kakšno avtocomplete kontrolo, oz. prilep vsaj del javascript kode, da vidimo iz kakšnega testa si. :)

No pa še tole sem pozabil dopolniti, javascript framework, ki vsebuje podporo za ajax se imenuje Ajax framework. Zdej mi pa "MrBrdo" pokaži sodoben javascript framework, ki ne vsebuje podpore za ajax.

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

Seriously model, dej si vsaj na wikipediji poglej, preden neki blekneš.
JavaScript is a prototype-based object-oriented[4] scripting language ... JavaScript is almost entirely object-based.

Ostalo sploh ne bom komentiral ker govoriš neumnosti in tebi se meni ni treba dokazovat.
Zdej pa lahko nehamo že z JavaScriptom ker smo že zdavnaj ugotovili da pavlijju ne bo nič pomagal.
MrBrdo

Gandalfar ::

[Flamewar je izbrisan.]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP in objektno programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8511255 (9722) kivi113
»

linkanje med div-i?

Oddelek: Izdelava spletišč
141511 (1329) MrBrdo
»

Pomoč z iframe!

Oddelek: Izdelava spletišč
141628 (1415) Vice
»

AIDA/Web, spletni aplikacijski strežnik, plod domačega znanja

Oddelek: Izdelava spletišč
81827 (1516) mivsek
»

Kako zagotoviti prikazovanje celotne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71490 (1375) coldman

Več podobnih tem